שלום, בבקשה ממי שנמצא פה עכשיו עזרה דחופה!!

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
מה לעשות, שכדי לחיות בכבוד מינימלי
כסטודנט, צריך גם לעשות דברים שפחות נוחים לי. אין לי בעיה לוותר על חלק מהשבתות שלי, כדי שאוכל לפנות לי ימים אחרים, אבל מכיוון שאני מוותר על יום המנוחה שלי וגם אין לי תחבורה ציבורית ועלי להשתמש באמצעי תחבורה אחרים, ופחות זולים - אני בהחלט חושב שראוי לפצות אותי (וכל אחד אחר כמוני) על כך.
אם עליך להשתמש באמצעי תחבורה אחרים
חובת המעסיק לשלם לך הוצאות נסיעה עליהם. כך נהוג בהמון בתי עסק במרכזי קניות שפשוט משלמים נסיעות על מוניות. רוב המקומות האלו גם הגדילו ראש וסגרו עם חברת מוניות על הסעות גלובליות בשבתות לעובדים שלהם או במידה ומדובר על עסק גדול (לא חנות בגדים למשל), אז יש הסעות בדמות טרנזיט וכו'. כשאני הייתי סטודנט, התקיימתי בכוחות עצמי, ללא תמיכה כלשהי מאף אחד ולא הצטרכתי לעבוד כל כך גם ככה... פשוט מראש תכננתי לעצמי מסלול כלכלי טוב ונוח שייתן לי להתמקד בלימודים בלי להתעסק ביותר מידי דברים מסביב. אחד הדברים שחתכתי בהם חזק זה מותרות ומבחינתי גם סלולאר, מוצרי חשמל וכל הדברים הנלווים זה מותרות לחלוטין. אני מבין את דבריך ומקבל אותם ללא כל הסתייגות, רק חושב שעדיין עדיף לעשות סדר בחיים, כי הבן אדם זקוק לקביעות והרגלי חיים. ואני מקווה בשבילך שלפחות טוב לך בעבודה ואינך סובל ברמה גבוהה, כי זה ההבדל בין עבודה לעבדות.

cwen

New member
לטעמי צריכים לבטל את 150% לעבודה בשבת.
לאדם חילוני לא אמורה להיות העדפה ליום שבת רק בשל שכר גבוה יותר, זה מטומטם. אדם חילוני שמסתכל על יום שבת כמו כל יום חול אחר, מעדיף לעבוד בשבת רק בשל העלות הגבוהה יותר. אם יום שבת עבור אדם חילוני הוא כמו כל יום אחר, צריכים לשלם בדיוק כמו כל יום אחר ולכן החוק הזה על עבודה בשבת בתעריף של 150% הוא מטומטם מהיסוד.
נו, באמת...
ואין חשיבות לכך ששבת הוא היום החופשי של רוב האנשים? אם אני רוצה לבקר את המשפחה, להפגש עם חברים, הכי נוח לעשות את זה ביום שרוב האנשים לא עובדים. בהחלט צריך פיצוי על עבודה בשבת.

olli3

New member
מנהל
נו, באמת...
ואין חשיבות לכך ששבת הוא היום החופשי של רוב האנשים? אם אני רוצה לבקר את המשפחה, להפגש עם חברים, הכי נוח לעשות את זה ביום שרוב האנשים לא עובדים. בהחלט צריך פיצוי על עבודה בשבת.
רשמתי את הדברים בהקשר של משפחה וכו'
אני אישית לא מוותר על שבת, מבחינתי זה יום להיפגש עם חברים שכל השבוע לומדים או עובדים (עכשיו כבר לימודים נגמרו, אבל כללי במהלך השנה). הבנתי גם את ההיגיון לאחר שרותם הסביר לי על יום המנוחה הרשמי ואני מקבל את ההיגיון הזה. לי חורה משהו אחר, אבל זה כבר קשור לכל אחד באשר הוא. אני לא יכול להבין איך אדם יכול לוותר על היום היחיד שבו הוא יכול לבלות עם משפחתו, עם חבריו רק בשביל שכר מוגדל. הרדיפה אחרי כסף מעולם לא הובנה לי. וגם אם מישהו צריך את הכסף הזה, האמיני לי שאפשר למצוא דרך נורמלית הרבה יותר (כמו צמצום הוצאות מיותרות), במקום הפתרון הקל של לעבוד כי השכר גבוה יותר. ואנשים מבזבזים המון אבל המון כסף בחודש על דברים שקודם כל הם לא משתמשים בהם, על דברים שהם בקושי משתמשים בהם, רק אח"כ זה באמת הבשר שפוגע ברמת החיים של כל אחד, אבל עד שם אפשר כבר לחסוך לפחות 500 ש"ח בחודש. אני אומר את זה כי כל הזמן אני מקבל חשבונות מחברים ואני מצמצם להם הוצאות, יחד עם רשימות קניות ופירוט כרטיסי אשראי וכו'.

אורי404

New member
אורי - לא מתאים לך
החוק בישראל, אם אינני טועה, מחייב מתן יום מנוחה לכל אדם עובד לפי דתו. לכן, אין מניעה שיעבדו יהודים במשך כל השבוע וינוחו בשבת, נוצרים במשך כל השבוע וינוחו בראשון ומסלמים במשך כל השבוע וינוחו בשישי. אין פה דבר וחצי דבר שיפגע בימי המנוחה של מי מהם. יתר על כן, כפי שכתב לך גם רותם, יש אנשים, שבשל השכר הגבוה יותר, אף מעדיפים לעבוד בשבת. אין סיבה למנוע מאנשים את החופש שלהם, תוך שימוש בתירוץ קלוש שכזה. דרך אגב, בהקשר למחאות החברתיות - אם התחבורה הציבורית תהיה כאן יעילה, מצידי שליטר דלק יעלה 20 ש"ח (בהנחה שזה ייעשה על מנת לחסוך מכוניות ולא כדי להגדיל רווחים).
אלעד, כתבתי תגובה לרתם. אוסיף למה שכתבת
בקשר למחאות חברתיות: מי כמוך, יודע, שאני בעד תחבורה ציבורית יעילה. אבל לדעתי, יש דברים שמוטב לשפר בתחבורה הציבורית לפני, שמפעילים בשבת, כמו למשל כרטוס משותף או קווים נוחים וכו'. בקשר לצמצום מכוניות - לא חושב, שממש צריך להעניש את רב בעלי המכוניות. אבל כן צריך לשפר את התחבורה הציבורית ואת נושא האופניים וגם את הדו-גלגליים הממונעים. מה שכן, לעלות את שווי השימוש ברכבי ליסינג, וכך עשויים להיפטר ממכוניות רבות.

mister K

New member
בקשר למחאות חברתיות: מי כמוך, יודע, שאני בעד תחבורה ציבורית יעילה. אבל לדעתי, יש דברים שמוטב לשפר בתחבורה הציבורית לפני, שמפעילים בשבת, כמו למשל כרטוס משותף או קווים נוחים וכו'. בקשר לצמצום מכוניות - לא חושב, שממש צריך להעניש את רב בעלי המכוניות. אבל כן צריך לשפר את התחבורה הציבורית ואת נושא האופניים וגם את הדו-גלגליים הממונעים. מה שכן, לעלות את שווי השימוש ברכבי ליסינג, וכך עשויים להיפטר ממכוניות רבות.
אז אתה לא באמת בעד תחבורה ציבורית יעילה.
כי התחבורה הציבורית לעולם לא תהיה יעילה אם היא לא תפעל שבעה ימים בשבוע. לא יעזרו כירטוס משותף, רפורמות למיניהן או קווים נוחים כל עוד התחבורה מופסקת מדי לילה ומדי סופ"ש.

amit1270

New member
אז אתה לא באמת בעד תחבורה ציבורית יעילה.
כי התחבורה הציבורית לעולם לא תהיה יעילה אם היא לא תפעל שבעה ימים בשבוע. לא יעזרו כירטוס משותף, רפורמות למיניהן או קווים נוחים כל עוד התחבורה מופסקת מדי לילה ומדי סופ"ש.
בוא נפריד בין הדברים
לא צריך להתנות את הדברים כי אז לא נקבל כלום. תחבורה ציבורית יעילה נמדדת בשעות העומס וביכולתה להתמודד עם כמות נוסעים גדולה. תח"צ בסופי שבוע היא חשובה אבל לא תנאי הכרחי ליעילות.

mister K

New member
בוא נפריד בין הדברים
לא צריך להתנות את הדברים כי אז לא נקבל כלום. תחבורה ציבורית יעילה נמדדת בשעות העומס וביכולתה להתמודד עם כמות נוסעים גדולה. תח"צ בסופי שבוע היא חשובה אבל לא תנאי הכרחי ליעילות.
אני לא מסכים איתך.
נכון שלא צריך להתנות שיפורים בהפעלת תח"צ בשבת. אבל השורה התחתונה היא שאנשים לא באמת יזנחו את הרכב הפרטי אם לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת ולא יעזור כלום.

amit1270

New member
אני לא מסכים איתך.
נכון שלא צריך להתנות שיפורים בהפעלת תח"צ בשבת. אבל השורה התחתונה היא שאנשים לא באמת יזנחו את הרכב הפרטי אם לא תהיה תחבורה ציבורית בשבת ולא יעזור כלום.
במערב אירופה רמת המינוע גבוהה מישראל
ועדיין אנשים רבים מעדיפים לזנוח את הרכב הפרטי בנסיעה לעבודה, כי התחבורה הציבורית יעילה.

cwen

New member
לכרטוס משותף כבר הגענו בשעה טובה
לפחות בגוש דן, ומן הסתם המגמה תלך ותתפשט. וכן, אני כן חושבת שצריך לפעול לצמצום המכוניות על הכביש. נמאס לי להיות תקועה בפקק כשמסביבי כל המכוניות עם אדם בודד (אני באוטובוס, כן?), ולדעת שכנראה לפחות מחצית מהם יכלו גם לנסוע באוטובוס אם היו פחות מפונקים, ואז לא היה עומס תנועה והאוטובוס שלי היה נוסע יותר מהר. ולא, לא כולם ממהרים להוציא ילדים מהגן. בתקופה האחרונה התחלתי ללכת לתחנה של מגדלי זיו בוולנברג במקום לזו של הארד שקצת יותר קרובה אלי, כי אני עוברת את המרחק הזה ברגל יותר מהר ממה שלוקח לאוטובוס לזחול את המרחק הזה אחרי הצהריים. אז אני חוסכת ככה הרבה מאוד דקות.

sherutvetakalot

New member
חברה שלי מחכה כבר 3 שעות בדיזינגוף סנטר למונית שירות 66 והיא לא באה מישהו יודע מתי המונית יוצאת??? היא ממש מיואשת ולבד ואין איך לעזור לה בבקשה עזרה
תחבורה ציבורית גם בשבת!
וגם תמיד. בואי להפגין בעד חופש התנועה של אזרחי המדינה - http://www.facebook.com/groups/127475187347484/ http://www.facebook.com/tranport.in.shabat ומי שפוחד להעלות את הנושא הזה עכשיו כדי לא ליצור "פילוג" מוכר אותנו בזול.

ronatd

New member
חברה שלי מחכה כבר 3 שעות בדיזינגוף סנטר למונית שירות 66 והיא לא באה מישהו יודע מתי המונית יוצאת??? היא ממש מיואשת ולבד ואין איך לעזור לה בבקשה עזרה
חברים
באמת הגיע הזמן שיהיה תחבורה ציבורית בשבת. נכון, צריך את החרדים בקואליציה, אבל ההומוסקסואלים והלסביות הגיעו להמון הישגים למרות החרדים. אז אם רוצים, זה אפשרי.

J u n k y

New member
חברים
באמת הגיע הזמן שיהיה תחבורה ציבורית בשבת. נכון, צריך את החרדים בקואליציה, אבל ההומוסקסואלים והלסביות הגיעו להמון הישגים למרות החרדים. אז אם רוצים, זה אפשרי.
הגענו להישגים כי היו אנשים טובים שנלחמו כנגד
כל הסיכויים. נלחמו על מצעד הגאווה בירושלים גם אחרי שהחרדים שרפו חצי עיר. תחבורה ציבורית פשוט לא מעניינת מספיק אנשים כנראה, אז הח"כים החילונים לא מוכנים להסתבך עם החרדים בגלל זה. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה: צריך להראות להם שזה כן חשוב.

ronatd

New member
כל הסיכויים. נלחמו על מצעד הגאווה בירושלים גם אחרי שהחרדים שרפו חצי עיר. תחבורה ציבורית פשוט לא מעניינת מספיק אנשים כנראה, אז הח"כים החילונים לא מוכנים להסתבך עם החרדים בגלל זה. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה: צריך להראות להם שזה כן חשוב.
נכון מאוד
צריך לעלות על בריקדות ולהראות למקבלי ההחלטות שכן רוצים תחבורה ציבורית בימי שישי ובשבתות. דוד.

karina האחת

New member
נכון מאוד
צריך לעלות על בריקדות ולהראות למקבלי ההחלטות שכן רוצים תחבורה ציבורית בימי שישי ובשבתות. דוד.
אני המרוצה ממוניות שירות
לא מבינה מה יש לכם נגדם. המונית מגיעה כמעט תמיד יותר מהר מהאוטובוסים . תמיד יש מקום ישיבה , עוצרת לי במקום בו אני עומדת ומורידה אותי במקום הרצוי . בזמן האחרון בגלל הרפורמה ,המוניות מלאות חייבים להצטופף באוטובוסים .

mister K

New member
אני המרוצה ממוניות שירות
לא מבינה מה יש לכם נגדם. המונית מגיעה כמעט תמיד יותר מהר מהאוטובוסים . תמיד יש מקום ישיבה , עוצרת לי במקום בו אני עומדת ומורידה אותי במקום הרצוי . בזמן האחרון בגלל הרפורמה ,המוניות מלאות חייבים להצטופף באוטובוסים .
מוניות שירות זה דבר שצריך להיעלם לחלוטין.
אמצעי תחבורה ציבורית לא יכול להעלות ולהוריד אותך איפה שאת רוצה כי זה לא בטיחותי ויוצר בלאגן. זה ככה רק במדינות עולם שלישי ואצלנו. לא תראי מוניות שירות באף מדינה מפותחת למעט בהונג קונג שהיא יוצאת דופן. מה גם שנהג מונית שירות חייב מעצם האופי של עבודתו, להיות עבריין תנועה על מנת להרוויח. וה אומר דרשני...

elians

New member
מוניות שירות זה דבר שצריך להיעלם לחלוטין.
אמצעי תחבורה ציבורית לא יכול להעלות ולהוריד אותך איפה שאת רוצה כי זה לא בטיחותי ויוצר בלאגן. זה ככה רק במדינות עולם שלישי ואצלנו. לא תראי מוניות שירות באף מדינה מפותחת למעט בהונג קונג שהיא יוצאת דופן. מה גם שנהג מונית שירות חייב מעצם האופי של עבודתו, להיות עבריין תנועה על מנת להרוויח. וה אומר דרשני...
רתם , אתה מכליל
אתה מכיר אותי ואתה יודע עד כמה אני מת על אוטובוסים ובכלל התחצ.... אבל .. פה אתה טועה, אולי השנאה לך למוניות שירות קשורות בעיקר לאיזור המרכז ואולי הצפון, אבל בקווים שאני נוסע עליהם ... רחובות אשקלון , קרית מלאכי כנות וכו'... המוניות האחלה שבאחלה, נהגים נעימים , לא עושים שטויות על הכביש ובאמת אבל באמת מכבדים את עצמם. אני מעדיף את המוניות מכמה סיבות.... זמינות (5 דקות מרגע שירדתי מהבית...) , עוצרים להעלות אותי ליד הבית, (ולא ללכת כמעט קילומטר עד לתחנה.) מורידים אותי בתחנת אוטובוס שהאגד או מטרופלין לא עוצרים מחיר.... חצי מחיר מול אגד, או כמו מטרופולין בדיוק... עכשיו ... שזה נוגע לכיס, יותר זול עבורי .. וחוסך לי כסף, לא מהווה איום בטיחותי ... למה עדיף אוטובוס?

mister K

New member
רתם , אתה מכליל
אתה מכיר אותי ואתה יודע עד כמה אני מת על אוטובוסים ובכלל התחצ.... אבל .. פה אתה טועה, אולי השנאה לך למוניות שירות קשורות בעיקר לאיזור המרכז ואולי הצפון, אבל בקווים שאני נוסע עליהם ... רחובות אשקלון , קרית מלאכי כנות וכו'... המוניות האחלה שבאחלה, נהגים נעימים , לא עושים שטויות על הכביש ובאמת אבל באמת מכבדים את עצמם. אני מעדיף את המוניות מכמה סיבות.... זמינות (5 דקות מרגע שירדתי מהבית...) , עוצרים להעלות אותי ליד הבית, (ולא ללכת כמעט קילומטר עד לתחנה.) מורידים אותי בתחנת אוטובוס שהאגד או מטרופלין לא עוצרים מחיר.... חצי מחיר מול אגד, או כמו מטרופולין בדיוק... עכשיו ... שזה נוגע לכיס, יותר זול עבורי .. וחוסך לי כסף, לא מהווה איום בטיחותי ... למה עדיף אוטובוס?
השנאה מבוססת גם על הדרום.
מוניות השירות בשדרות הן מהגרועות ביותר מבין מוניות השירות בארץ. מן הסתם כי התחבורה האוטובוסית על הפנים והם מנצלים את זה.

sherutvetakalot

New member
כמי שצעד עם שלט בעד תחבורה ציבורית בשבת -
אם לשפוט לפי התגובות, הנושא מאוד מעניין אנשים. צריך פשוט מי שירים את הכפפה ויאגד את כולם (מעבר לקבוצה לא מאוד פעילה בפייסבוק, והקבוצה "ת' זה תחבורה ציבורית" שפוחדת להעלות את הנושא). אנשים פשוט לא מאמינים שזה אפשרי, התרגלו למצב הלא יאמן הזה...

mister K

New member
כמי שצעד עם שלט בעד תחבורה ציבורית בשבת -
אם לשפוט לפי התגובות, הנושא מאוד מעניין אנשים. צריך פשוט מי שירים את הכפפה ויאגד את כולם (מעבר לקבוצה לא מאוד פעילה בפייסבוק, והקבוצה "ת' זה תחבורה ציבורית" שפוחדת להעלות את הנושא). אנשים פשוט לא מאמינים שזה אפשרי, התרגלו למצב הלא יאמן הזה...
בכוונה לא רוצים להכניס את נושא הדת למאבק.
וזאת על מנת שגם הציבור הדתי יוכל להזדהות. לדעתי זו טעות. עובדה שכל הזמן עולים מהמאבק קולות בעד חופש דת משום שזה חלק בלתי נפרד מהמאבק של העם לעצמאות. אם מישהו לא מסכים עם זה, משמע שהוא כופה את עצמו על אחרים. חבל שבהתעלמות הרשמית מהנושא הזה נותנים לגיטימציה להמשך הכפייה הדתית. חופש דת יהיה טוב גם לדתיים. אפשר להיות דתי גם מבלי לכפות את עצמך על אחרים. אבל כנראה שפה במדינה יש יותר מדי גורמים שכפיית הדת על אחרים יותר חשובה להם משמירת המצוות, ומנגד צריך כל הזמן "להתחשב ברגשותיהם". הבחירה האומללה להתעלם מכך היא הבעיה הכי גדולה.

sherutvetakalot

New member
בכוונה לא רוצים להכניס את נושא הדת למאבק.
וזאת על מנת שגם הציבור הדתי יוכל להזדהות. לדעתי זו טעות. עובדה שכל הזמן עולים מהמאבק קולות בעד חופש דת משום שזה חלק בלתי נפרד מהמאבק של העם לעצמאות. אם מישהו לא מסכים עם זה, משמע שהוא כופה את עצמו על אחרים. חבל שבהתעלמות הרשמית מהנושא הזה נותנים לגיטימציה להמשך הכפייה הדתית. חופש דת יהיה טוב גם לדתיים. אפשר להיות דתי גם מבלי לכפות את עצמך על אחרים. אבל כנראה שפה במדינה יש יותר מדי גורמים שכפיית הדת על אחרים יותר חשובה להם משמירת המצוות, ומנגד צריך כל הזמן "להתחשב ברגשותיהם". הבחירה האומללה להתעלם מכך היא הבעיה הכי גדולה.
נכון, והעניין הוא ש*אין כל קשר לדת*
המדינה ממשיכה לפעול גם ביום שבת, המדינה היא מדינה יהודית על אף רוב חילוני שבה והסטטוס קוו שבעזרתו קברו אותנו אבותינו למשך שנים הוא הדבר היחיד שנתלים בו כדי להמשיך לאפשר דיכוי כלכלי ופיסי של מיליוני אנשים במדינה ללא שום סיבה הגיונית או לא הגיונית. נושא התחבורה הציבורית במדינה שלוב בקשר שלא ניתק לנתק בשאר הנושאים שנאבקים עליהם כעת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה