שלום! אני פעם ראשונה בפורום המענין

DC400

New member
"מותק" הא?

מעניין מה הרב נוח היקר שלך היה אומר על זה? אל תספר לי סיפורי סבתא , אתה לא הולך לפי הדרך החרדית . אסור לך בכלל לכתוב כאן . אהה שחכתי , זה בשם היצרים ,נכון כולנו בני אדם וכל החארטה הזו .... ב"ה תדפוק מהצד כמה פעמים ואז תלך תלבקש מחילה מהרב והכל יישכח ותהיה גדול בתורה! אם אתה רוצה לחזור בשאלה זו לא בושה , רק אל תתרץ את הכתיבה שלך כאן .

קתרזיס

New member
באופן עקרוני

אפשר להיות חרדי ולגלוש באינטרנט. זה שהרבנים שלנו משתעממים ומחפשים להשמיע קולם בפסיקות חדשות לא הופך את כל מי שלא מציית לכופר. הוא מאמין וחוטא. אצל החרדים זה נקרא שבאבניקים. זה שיווי משקל שיאלץ למצוא לו דרך לאיזון. לא כל החרדים צדיקים.

נסחפת אש, יש פה פורומים של חרדים

ובעידן של היום חלק גדול מהם כן גולשים ברשת. מזו השטות הזו? מה התנפלת עליו, ג'יזס!

קצת קשיים

וכבר אתה מחפש חילונית? אם אין לך כוונות חזרה בשאלה, אז תעבוד על עצמך ותתחזק שוב חזרה. במקרה הספציפי שלך, קשר עם חילונית לא יתאים לעולם.

wild orchid

New member
תראה...

תאורטית, הכל יכול להיות. מעשית זה בעייתי. מהבחינה החיצונית, אני באופן אישי נורא לא אוהבת גברים מזוקנים בטח ובטח לא עם פאות. פעם פנה אליי בחור חרדי, אני לא בטוחה מאיזה זרם הוא אבל לא היה לו זקן וגם לא פאות ממש והוא היה מהמם מהבחינה החיצונית. וזה די יוצא מין הכלל. מבחינת אורח חיים וכו', מה יש לי, חילונית על כל הראש, משותף עם בחור חרדי? מה יש לך, בחור חרדי, משותף עם אישה חילונית? אנחנו באים מעולמות מקבילים וכל כך שונים. איך בדיוק אתה רואה את זה קורה? אתה הולך לבית כנסת ביום שישי והיא לוקחת את הרכב ויוצאת לפאב בתל אביב? אתם הולכים ברחוב יד ביד, בחור בלבוש חרדי ובחורה לבושה ג'ינס בגזרה נמוכה וגופיה? איך בדיוק תציג אותה בפני הרב, משפחתך וחבריך? אתה באמת חושב שיקבלו את העובדה שבחור צדיק בחר לו שיקסע חילונית במקום אישה חרדית צנועה וחסודה? או שבכוונתך להסתיר אותה מכולם? איך בדיוק אתה רואה את זה קורה? אגב, לא לקחת שום סיכון. לא נתת אף פרט מזהה. אתה יכול להיות רגוע.

אני תוהה מה אתה בעצם רוצה לדעת

העלית את השאלה, כיצד חרדי וחילונית, או להפך, חרדית וחילוני, יכולים לפתח קשר. והפתרון, כפי שהצעת, שהאחד יאמץ את הדת או השני יוותר עליה. אם אתה מצפה שחילונית תחזור בתשובה כדי להיות איתך, מדוע לא לחשוב בכיוון של אישה חרדית מלכתחילה. מה היתרון/הרעיון בלהחזיר בתשובה חילונית. ואם אתה, למען האהבה מוכן לחזור בשאלה, אולי אתה מחפש תירוץ לחזור בשאלה? עושה רושם שאתה מאוד מבולבל ולא ממש יודע מה אתה רוצה מעצמך. אולי זו תולדה של הדיסוננס בין העצמי האידאלי, הרצוי והממשי; כמיהות, תשוקות וסקרנות ויחד עם זאת השורשים שלך והמשפחה. מה שאני מנסה לומר - הקונפליקט שלך לא מובן - לא מספיק בהיר, לפחות בעיניי.

ממה שקראתי, אתה 98% 'מכושף'

הכרתי אנשים מסוגים שונים. הכרתי דתיים מסוגים שונים. יש את הסוג/ הטיפוס הדתי שהוא פתוח. יש לו חשיבה עצמאית, על אף כבלי הדת והקיבעון שלה. חברי הפורום שגו בחושבם שאתה נמנה על הסוג הזה, וגם אני, עד שקראתי את יתר השרשור. כשאני אומרת 'מכושף', אני מתכוונת לדקלומי האמונה, ל - 'ברוך השם' ו'בעזרת השם' וצורת ההסתכלות החד מימדית, משוננת משהו. יש לי חברה כזאת מהעבודה. אני צריכה לשמוע 10,000 פעמים ביום ברוך השם ובעזרת השם, והיא פשוט לא יודעת להקשיב. כשאני מספרת לה שבדיוק התווכחתי עם איזה קולגה - ממש לא מתוחכם ולא תומך לומר - 'בעזרת השם יהיה בסדר, אלוהים אוהב אותך'.

אני חושב שאני מאד פתוח ו. .מבולבל

נכון שאני מאד מאמין ונותן אימון במי שברא אותי ומאד רוצה לקיים את החוקים שהיהדות טוענת שאלוקים נתן לנו ובהחלט אני משוכנע בכך,לא מכישוף ולא משטיפות מח.פשוט קראתי כמה ספרים ודיונים בנושאים של ביקורת המקרא וכו`,אבל זה לא אומר שהעולם החילוני מאד מסקרן ומעניין אותי.וברור שגם כאדם חרדי יש מלא יצרים ותשוקות ומאווים,אבל אני בטוח ומשוכנע שהאדם צריך להכניס את עצמו למסגרת חוקים ומוסר עצמיים.אז בעולם הלא דתי והלא מאמין יש את העקרונות שהמציאו לעצמם,ובעולם הנאור הפתוח והליברלי שברובו המכריע הינו מאמין בדת ובאלוקים יש את ערכי המוסר שאנו טוענים שאלוקים המציא אותם.טוב,אני חושב שמיצינו את הנושא הזה.

באז באז

New member
כמו שאתה כבר מבין - אתה בבעיה

אני חושב שהפתרון הכי פרקטי שאני יכול להציע לך זה לחפש מישהי דומה לך בתפישה שלך. אם כמה שזה קשה מבחינת סיכויים לי זה נראה עדיין הסיכוי הכי טוב שלך ונראה שזה גם נכון מבחינות אחרות.

רציתי להתנצל באמת.אני מרגיש לא נעים

שהשאלה שלי עוררה זעם ועצביםבנושא דת וכו`.ממש לא התכוונתי לזה.סורי.אני באמת מצטער אם מישהו נפגע ממני.ותודה לכל מי שהגיב ועזר לי להבין יותר טוב את הבעיה שלי. אשמח מאד אם לא יפתח פה שירשור נוסף כמו שנפתח על מה שכתבתי בהתחלה.אני שמח להצטרף לפורום שלכם.לילה טוב

Unhappiness

New member
אני אותה סירה אחינו.

רק שאני חילוני והיא דוסית. דבר איתי במסרים אם בא לך,יש לנו הרבה במשותף, נראה לי שנשכיל אחד מהשני. שבת שלום

שלום.אני רציתי לשלוח מסר.אני חסום

במסרים שלך.אני אשמח לדבר איתך.יש מכנה משותף בענין הזה וזה מאד מציק המצב הזה.

למעלה