שלום! אני פעם ראשונה בפורום המענין

שלום! אני פעם ראשונה בפורום המענין

הזה.אשמח להצטרף ולהתייעץ איתכם ולשתף אתכם.האמת שאני בחור חרדי,לפחות חזותית אני נראה מאד חרדי,אבל מה לעשות,די מושך ומסקרן אותי העולם החילוני.אז שבת אני עדיין שומר פחות או יותר אך לפעמים יש מעידות בזה שאני לא מתאפק ומתכתב בסתר באינטרנט.השאלה שלי היא,האם בחורה חילונית שגרתית ושפויה מסוגלת להימשך ולהתאהב בבחור חרדי חזותית או שאין סיכוי? למען האמת אני לקחתיסיכון מסוים בהיחשפות שלי כאן בפורום,אבל מאד היה חשוב לי לשתף אתכם בזה.

מפתחSoul

New member
אנחנו קוראים פה מפעם לפעם

על זוגות כאלה... זה יכול לקרות, השאלה אם יכול להתפתח לזוגיות ובאיזה מחיר.

נכון.אני מאמין שזה לא פשוט בכלל

בפרט כשמדובר בחרדי וחילונית או להיפך שלא כמו אם זה היה למשל בין דתי לחילונית.או שהחרדי יהפך לחילוני או להיפך.זה מסובך להקים משפחה בעיקר,שאחד חרדי ואחת חילונית.אבל הבנתי שבמשפחות שאחד חזר בתשובה,המצב שונה,כי אז החוזר בתשובה מכיר כבר את העולם השני,ומראש הם לא מתערבים אחד לשני באורח החיים,רק שאחד לא יכפה על השני,ושלא יפגעו האחד ברגשות האחר.

רצח בהבנה מכיר סיפור

על זוג בו הבחורה חילונית והבחור דתי. הם מסתדרים. הוא מוותר על דברים בשבילה, והיא בשבילו. היא סובלת את מבטי הנעצה מצד המשפחה. הוא הסכים לפנצט את הגבות (לא כ"כ קשור לדת, סתם משהו שהוא סרב בתוקף לעשות בזמנו). היא מוותרת על דייטים בשישי בערב. הוא מקשיב לכל מני ידידים שלה מדברים על עצמם בגוף שלישי, או מתעקשים לכוון את השיחה לחרוזים אנאליים. לא פשוט, אבל היא מבטיחה לי שזה לגמרי שווה את זה. מצפיה בהם מהצד, אני נוטה להאמין לה. אבל כן, זה היוצא מן הכלל, ולא הכלל. הנסיון האישי שלי בתחום הוא מועט וקשה.

תלוי אם הוא מושך...../images/Emo6.gif

בתור מי שגדלה כחילונית לגמרי אבל הסתובבה בחברה החרדית כמה שנים והתנסתה באורח החיים הזה אני יכולה להגיד שבהחלט היו כמה בחורי ישיבה מזוקנים שהייתי לוקחת לאי בודד
... מצד שני אני לא ממש בחורה שגרתית
אבל השאלה הגדולה היא בעצם למה אתה עושה את זה לעצמך ולזוגתך לעתיד? למה לכפות על הקשר הזה חיצוניות ריקה מתוכן? אם אתה לא באמת מאמין במה שאמור לעמוד מאוחרי החזות החרדית שלך, אני מציעה בחום שתפנה לקניון הקרוב לביתך ותצטייד בגרדרובה חילונית למהדרין, ואז לא תהיה לך יותר בעיית הכרות עם חילוניות... ברור לי שזה לא פשוט מצד המשפחה והכל, אבל בסופו של דבר אלו החיים שלך ולהיות כלוא באורח החיים הזה בלי ממש להאמין בו זה סיוט (מדברת מנסיון).

סורי.לא הבנתי מה פירוש המלה גרדרובה

האמת זאת הבעיה, שאני מאד מאמין בדרך החרדית אבל אני נימשך לעולם החילוני.זה קונפליקט אצלי כבר הרבה זמן

למרות שאני מאד מאמין אידיאולוגית

בדרך החרדית,קשה לי עם הסגירות וההקפדה הנוקשית על החוקים.אני מבין שזה מאד חשוב לשמור,אבל לדעתי זה מידי נוקשה ומחמיר! מאידך בעולם החילוני לדעתי הפתיחות הינה מעבר לטעם הטוב.זו דעתי.אם היה אפשרי להישאר חרדי ולהיפתח יותר בעיקר בנושא בינו לבינה,אני חושב שזה היה מושלם

too addictive

New member
אין סיכוי

אלא בתור קוריוז לקטע חד פעמי. יש פורום בתפוז "חרדים בעל כורחם" שמתאים לך.

ח ח זה לא מתאים לי,כי אני לא כופר

לא כופר בדת ולא ברדך החרדית.אני מאמין ויודע שזה האמת! אני מקוה שבמשך הזמן אדע להסתדר עם הקונפליקט שיש לי

too addictive

New member
אז יעני

אתה רוצה לקבל עליך את הדת, אבל בלי כל הדברים הקשים והמגבילים?

SupermanZW

Well-known member
לא נראה לך שהגיע הזמן לסיים את ההצגה?

אתה כבר בחור גדול, בן 29, אמור להיות עצמאי ולא תלוי באף אחד, אז למה אתה ממשיך להתחפש לחרדי? הגיע הזמן שתחיה את חייך בדרך שאתה רואה לנכון בלי הצגות, תהיה אתה, התחפושת של החרדי זה לא אתה. אם אתה רוצה בת זוג חילונית אתה צריך להיות מותאם לחברה החילונית. אפילו אם תצמא החילונית שתמשך אליך עם התחפושת שלך היא תחשוש מכך שתנסה לכפות עליה את אורח החיים החרדי וזה יספיק לה כדי לא לרצות קשר זוגי איתך. לא המראה שלך מרתיע את הבחורות אלא החשש שיכפה עליהן אורח חיים בו אינן מעוניינות. היה אמיץ ועשה מה שנכון באמת בשבילך.

too addictive

New member
שאלה: היית במקום שלו פעם?

או בכלל, של אדם שצריך להפנןת גב לכל מה שהמשפחה שלו חינכה אותו אליו?

SupermanZW

Well-known member
לא הייתי אבל הכרתי מישהו כזה

הוא קיבל ממני את אותה עצה בדיוק וזה עשה לו רק טוב. ההבדל היחיד ביניהם הוא שמי שאני הכרתי היה אז בן 22 ולא בן 29.

too addictive

New member
ועדין

לא קל להסתדר בעולם כשכל המשפחה שלך מפנה לך עורף, אתה לרוב חסר השכלה ואין לך מושג איך חיים בעולם האמיתי. לדעתי זו צרות עין לייעץ לכל מי שחי חיים "שאינם מתאימים לו" שיקום ויעשה שינוי, כי זה טומן בחובו עוד הרבה שינויים בלתי רצויים.

shookyboy89

New member
אני הייתי במצב הזה

בן למשפחה חילוניצת לחלוטין שחזרה בתשובה... אני היחיד שנשאר כופר... מעבר לזה, כולם שמאלניים חוץ ממני... פעם הייתי מרצ, היום איחוד לאומי..... זה חלק מהיותך אישיות עצמאית בעלת דעה ומחשבה עצמאית... לא ללכת עיוור אחר משהו שמישהו החליט....

מבחינתי אין מצב

ואני בחורה חילונית שפויה שלא הייתה מוכנה לצאת עם בחור בעל חזות חרדית.

למעלה