שלום! אני מצטרפת

שלום! אני מצטרפת

אחרי כמה שבועות של קריאה סמויה כבר יש יותר מדי דברים שקורים ואני צריכה סוג של תמיכה. האמת שאני מתאימה גם להריון בסיכון ולא רק בגלל התאומים... שבוע 14 תאומים בי-בי ספונטני (הפתעה מדהימה) התגלה ממצא גנטי של קרישיות יתר אם כי לא סבלתי מכך למעט בסופי הריונות קודמים (עליה קלה בל"ד וכד') עכשיו בסקירה מוקדמת עובר אחד תקין לגמרי והשני תקין למעט שני ממצאים: מוקד אקוגני בלב והרחבה קלה של אגני כליה. בקיצור-הרבה דאגות... מי יכולה לעודד? מי עשתה על ממצאים כאלו מי שפיר? תודה אם הבנים 5 ושיהיה לכולנו בבריאות ושמחה עד הסוף הטוב בעז"ה

ערב טוב, לגבי הממצא בלב אינני מבינה בנושא

אך הרחבה של אגן הכליה,היתה גם לבן שלי שהיום בן 7.זה איננו ממצא מסוכן אלא רק דורש מעקב כשיש הרחבה גדולה מדי של אגן הכליה יש חשש לדלקות בשתן ולכן עושים מעקב עוד מההריון,ברוב המקרים ההרחבה מתקטנת ונעלמת עם הזמן. כשיש הרחבה גדולה נותנים לתינוק אנטיביוטיקה מניעתית כשהוא נולד. הנפרולוגית הסבירה לי שישנם אנשים שחיים עם הרחבה גדולה עד 120 במצב בריאותי מצוין ואפילו לא ידעו שיש להם הרחבה.היום בגלל הרפואה המתקדמת עולים על זה עוד מהבטן.לבן שלי היתה הרחבה גדולה של22 ממ.שלאחר הלידה התקטן.הייתי צריכה להיות במעקב 2 בשנה.אם זה מתחת ל10 ממ הנפרולוג אמר לי שכלל לא צריך מעקב.אז אל דאגה זה לא משהו רציני שיגביל את ילדך. שיהיה בקלות בשלום ובשמחה. לימור

תודה לימור

לבן שלי היתה הרחבה כזו שהיינו לגביה במעקב כמו לבנך.העניין שהבנתי ששני הממצאים יחד מעלים סיכון לתסמונת דאון ח"ו. האם מישהי עשתה פה מי שפיר לתאומים? אצל מי ואיך היה? לילה טוב

זיק5

New member
אני עשיתי עם אותם ממצאים

אבל לפני המי שפיר עשינו שוב בדיקות אולטרסאונד ואקו לב לאמת את הממצאים. מוקד אקוגני לרוב לא מצביע על שום דבר ונעלם בדרך כלל. אני הופנתי לאקו לב שיצא לא תקי והאגני כליות היו מורחבים אבל בבדיקה חוזרת הם היו גבוליים. בנוסף היתה גם בעיה בגדילה של העוברים. עשיתי בעקבות שלושת הממצאים האלו מי שפיר. אני אחרי לידה- שתי הבנו שלי מטופלות על צפורל מניעתי כל יום כדי למנוע דלקות בדרכי השתן. לגבי הלב- לשתיהן יש כיוםממצאים חריגים בלב אבל אף אחת מהן לא צריכה התערבות כירורגית ולא מעקב או השגחה ב"ה.

peache

New member
מי שפיר

שלום לך וברוכה הבאה אני אם תאומי מונו בי הפתעה מוחלטת עשיתי מי שפיר בשבוע 17 דקירה אחת (עשיתי בגלל גיל 35 ולא בגלל ממצאים מחשידים) יכולה להמליץ לך בחום על פרופסור אפלמן ופרופסור בנימין כספי בקפלן הבדיקה נשמעת מפחידה ומאוד ולהפתעתי הבדיקה היתה בסדר גמור לא הרגשתי את הדקירה וההסברים של הפרופסור מעסיקים אותך שיהיה לך המון בהצלחה והריון משעמם ביותר

romi42

New member
אם הבנים ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

מקווה שהכל יהיה בסדר,אני באמת לא כל כך מבינה בדבברים האלו... מאחלת לך שהכל יעבור בשלום,שיהיה הריון קל וללא דאגות מרובות....

למעלה