שלום, אני מבקשת הסבר

שלום, אני מבקשת הסבר

איך מזהים על פי סכמת התא את תהליך האנודה הקטודה והאלקטרוליט. למשל בתא לקלנשה.. Zn/ZnCl2aq,NH4Claq/MnO2s,Csolid מצטערת על צורת הכתיבה הזוועתית מקווה שתבינו את הכוונה. תודה רבה מאוד

אני רוצה לחדד

האלקטרודות ברורות לי, אבל ביניהם יש את האלקטרוליטים ואת המגיבים (תחמוצת המנגן) איך אני יודעת מה תגובת הקתודה? רשום מי המגיבים אבל איך אני יודעת מה התוצרים? לפי מצב חימצון אני לא רואה את זה, אז איך יודעים? תודה ד"א...אנחנו לא לומדים עם ספר לימוד, אני כן מקשיבה למורה אבל זה התפספס...

Double Oxygen

New member
תגובה

אמרתי לך שתגובת הקתודה היא על פי מה שנמצא בצד שמאל. איך את יודעת מה התוצרים? את אמורה לדעת שהמנגן החמצני מגיב עם המים והתוצרים הם Mn2O3 ויון הידרוקסי.

Double Oxygen

New member
המשך

רצית כמובן הסבר ואני כתבתי ממש במהירות ובלי לשים לב גם לא הסברתי לך. כמו שאמרתי,האנודה היא בצד שמאל ובמקרה הזה האבץ משמש גם כאלקטרודה. בדרך כלל,האלקטרודה היא מוצק מתכתי שמשתתף בתגובה או שאינו משתתף בתגובה כמו מתכות אינרטיות (אינן פעילות כימית) כמו זהב,פלטינה,גרפיט שתפקידן להעביר אלקטרונים והן לא משתתפות בתגובה. האבץ במקרה הזה כן משתתף בתגובה ומכיוון שדרגת החמצון שלו נמוכה הוא יעבור תהליך חמצון ליד האנודה וימסור אלקטרונים. אבץ כלורי ישמש כאלקרוליט בתמיסה ותפקידו לשמש גשר יונים שבו יהיה "איזון" של יונים בתמיסה בין החיוביים לשליליים,גם אמוניום כלוריד משמש כאלקטרוליט. בדרך כלל,תמיסות או נוזלים ישמשו כאלקטרוליטים. מוצקים בדרך כלל ישמשו כאלקטרודות והמתכות המוצקות ישמשו גם כאנודה כי דרגת החמצון שלהם נמוכה יחסית ויוכלו להשתתף כמחמצנות שמעבירות אלקטרונים. צד ימין-מכיל מנגן חמצני מוצק שעובר תהליך חיזור ליד הקתודה ומקבל אלקטרונים. מקווה שההסבר יחסית מפורט ואם יש לך שאלות נוספות אני אשמח להסביר.

למעלה