שלום ! אני חדש כאן , נעים מאוד !

אווו , סוף סוף צדיק בסדום !

נכון ! , וזה מה שאני מנסה להסביר למטומטמים האלה כבר שנה . כי בסופו של דבר כל מה ש-התרבות המערבית עושה זה " לירות לעצמה ברגל ! "

LastCat

New member
פירומן צוק דלק על להבת אמונתך

ניראה לי שאתה משתמש בקריסתה של תרבות המערב כדי להוכיח לעצמך את צידקת אמונתך ביהדות אם הייתה אמונתך בעירה פנימית שאלת קריסת תרבות המערב היתה עומדת בפני עצמה ללא קשר ליהדות או לתרבות אחרת

אסון מגדלי התאומים הוכיח לעולם ....

ש-גם אם רוצים אפילו את המעצמה הכי גדולה בעולם אפשר להפיל תוך כמה שעות . אבל " רועי הסתום " לא קולט את זה וישר עובר לדבר איתי על חיי המין שלו .

sheketz

New member
בתקופת רומי האנשים היו די דתיים

ויעידו על כך כל המקדשים שבנו לאלים בהם האמינו, הקמיעות והצלמים בם השתמשו וחגיהם שאותם חגגו בהתלהבות ובשמחה.

שש פלוס

New member
אבל הממלכה היתה חילונית

ובחלק גדול מהזמן גם נעשתה כפיה נגד כל הדתות.

sheketz

New member
לא ממש

השליטים הרומים היו אלו שבנו את המקדשים, והם שימשו בהרבה מהטקסים. אגב, ברומא הקיסרית היה נהוג פולחן הקיסרים. הכפיה לא הייתה כנגד כל הדתות בהחלט היתה בתקופות מסוימות כפיה כנגד היהודים (וגם נגד הנוצרים) בעיקר בגלל סיבות פוליטיות - היהודים התמרדו כמה פעמים בכמה חלקים של הקיסרות. אבל ככלל הקיסרות הרומית היתה מאוד סובלנית כלפי הדתות, כל עוד הדתות לא יצאו כנגד האימפריה. אתה מוזמן לבקר בקישור http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_pluralism

sheketz

New member
האמפריה הרומית לא קמה ולא נפלה

בגלל היהודים. היה נדמה לי שאתה מדבר על נסיבות נפילתה...

sheketz

New member
בוא ותסביר על מה אתה מדבר.

בהודעה אחת אתה מזכיר הערה שאתה מיחס לצ'רצ'יל על נפילת האימפריה הרומית ואתה מנסה להשליך מזה על התרבות המערבית אישהו, אבל דבריך ממש לא ברורים לי. אנא רשום את העניין מהתחלה ועד הסוף על מנת שנוכל להתייחס כיאות.

sheketz

New member
ההודעה שעניתי לה לא הייתה שלך

מכל מקום אני התייחסתי להודעה אחרת ולא הודעה שלך. אני חושב שזה מקור הבלבול שלך.

sheketz

New member
וכמו שאמרתי עניתי למישהו אחר

שכן דיבר על היסטוריה

sheketz

New member
אימפריות מטבען כופות עצמן

על סביבתן, בין אם בנועם ובין אם בכוח (ולעיתים בשילוב).

yaluden

New member
וול...

אני לא חושבת שיש פה איזשהו תהליך שניתן לצפות מראש, או בכלל איזושהי דיאלקטיקה שאמורה להתקיים בין תרבות אחת למשנה. ובכלל, מה יכול להפיל אותה, איזו תרבות? שכן אם היא נופלת, היא נופלת מניגוד אינטרסים. השאלה פתוחה מדי ולא ברורה, אשמח אם תבהיר אותה.

A M S T A F1

New member
ניקנור לא היה יהודי אבל רצה לעזור

בהקמת בית המקדש המשך יבוא אם תבקשו

וזה שהיום בארצות ארופה ............

יש הרבה אנשים שרוצים לחיות בלי ילדים ובלי חתונה ? .............................. זה כבר הסוף שלהם ! , כי יש אצלהם הרבה ערבים ו-טורקים שהם רק הולכים ומיתרבים כמו זבובים ! . אז אם נשים כאן דיאגרמה אז ניראה את " העמים המקוריים " נימצאים בירידה ו-המוסלמים כל הזמן בעלייה !!!!! , ממש כמו כאן בארץ עם הפלסתינים שהם גם הורגים אותנו .

sheketz

New member
רבים מהמהגרים לאירופה בוחרים

זהות חדשה ואחרים ממשיכים לדבוק בזהות הישנה שלהם.... אין כאן שום תהליך ברור של טישטוש הזהות התרבותית האירופאית.

למעלה