שלום... אני חדשה פה

לולי80

New member
שלום... אני חדשה פה

נעים מאוד ... אני בת 25 בקרוב, אני חושבת שיש לי ליקויי למידה, עד עכשיו לא הלכתי לאבחון מחשש שמרגע שמגלים נהיה יותר גרוע....אני סטודנטית שנה שנייה...
 

שבט

New member
ברוכה הבאה לולי80../images/Emo140.gif ו...

בתור סטודנטית , שנה שלישית, שגילתה בשנה הראשונה ללימודים שהיא לקויית למידה, אני אומרת לך מכל הלב שתלכי על זה ותבררי את העניין עד הסוף. כי מרגע שמגלים, נכון שבהתחלה זה קצת שוק , אבל הכל נהיה רק יותר קל. ממש לא יותר גרוע כמו שאת חושבת. קודם כל את מודעת לקושי, יש לו סיבה והוא לא סתם ככה. אני לדוגמא חשבתי שאני מטומטמת עד שגיליתי שיש סיבה לקשיים שלי. דבר שני את יכולה לטפל בלקות, לא להעלים אבל בהחלט לרכוש אסטרטגיות ומיומנויות מתאימות בהתאם ללקות. תדעי לאיזה בעל מקצוע לפנות לקבלת העזרה המתאימה ביותר שיעזור בדיוק בנקודות קושי ע"פ האבחון. ודבר אחרון והוא לא פחות משמעותי עבורי, בתור סטודנטית קיבלתי הקלות וזה מאודדדדדד עוזר ועושה את החיים להרבה הרבה הרבה הרבה יותר קלים ולמרצים יש נכונות לעזור כשאת מספרת להם (ולא צריך לכולם כמובן, אלא רק למי שצריך לדעת, יותר נכון למי שאת צריכה את עזרתו). יש למי לפנות במוסדות האקדמאיים, יש רכז/ת ליקויי למידה שמכוונים אותך ומייעצים , קחי לדוגמא את יונה שלנו, מנהלת הפורום שזהו אחד מבין הרבה תפקידים שיש לה. אז לסיכום כפי שהבנת בוודאי וכפי שפתחתי את ההודעה, לכי על זה! ועדיף כמה שיותר מהר כדי לא לבזבז זמן ואנרגיות לחינם.
 
שלומלולי...80

יותר גרוע - אין דבר כזה.. אולי את מתכוונת שאם את יודעת על ליקוי למידה, יש חשש שתעשי פחות... ותהיי תלויה יותר באחרים, אולי החשש שלך (שמאד מובן) תתחילי לתלות בליקוי הלמידה את הכל ותפסיקי להתאמץ ? אז... ככה - זה רק עניין של החלטה איך תתנהגי עם מה שימצאו, אם יש מה למצוא. בכל מקרה, אחרי שתעשי אבחון (אם תעשי) תוכלי לדעת מה הקשיים ומה נקודות החוזק, תוכלי לדעת איך ללמוד נכון יותר. חוצמזה, כסטודנטית במוסד אקדמי - כדאי לך לפנות ליועצת או לפסיכולוגית - הם יכולים להגיד לך מהו האבחון הרצוי - אם בכלל. לא תמיד שולחים לאבחון. יש מקומות שיש מורה לאסטרטגיות למידה, ואפשר לקבל כמה שיעורים גם מבלי להיות מאובחן. בדקי. בהצלחה !
 
למעלה