שלום, אם מחר תהיה שביתה...

שלום, אם מחר תהיה שביתה...

חוזר ומציע להזכיר לנבחרינו, שזיכרוננו לא קצר כל כך. (ביום הבחירות) אין ספק שבסופו של יום תמצא הדרך להיענות לדרישה הצודקת, כי עובד חייב וזכאי לקבל את התמורה לעבודתו בזמן. אין החולק על כך. למה מחר ולא אתמול? מר הירשנזון, שר האוצר, לשעבר מזכ"ל הסתדרות העובדים הלאומית. לא מבין זאת. ובכלל מה לו ולנושא. שר הפנים שבאחריותו המועצות והעיריות לא אחראי לניהולן התקין לא מחר אתמול!!! יו"ר ההסתדרות (אני סולד מהכינויים החדשים) "צריך" למצוא פשרות דרכים... לחילופין מותר גם פעם להסתדרות להיות צודקת. כל אדם מהישוב המכיר במקצת מנהל תקין, ניהול כספים וכו´ היה פותר את התסבוכות לפני שנה! רבותי הבוחרים, נא לא לשכוח, את כישרונם של נבחרנו. ההלנה לא התחילה בממשלה זו!
 

pgprince

New member
האם זה נכון לגרום למדינה נזק של

עשרות מיליוני ש"ח בגלל כ- 600 עובדים?
 
א. הנך מאמין לדמגוגיה. ב. המציל נפש

אחת, כאילו הציל עולם ומולאו. לאחר השבית, 10 עיריות ו 3 מועצות עדיין לא יעבירו התשלום! ומעל לאלפיים ממתינים לקבל המשכורת מחר! אתה צודק הנזק הוא עצום. אבל גם נציג התעשינים מאשים כיום את הממשלה ולא את ההסתדרות! (דיבר גלוי בשידור חי)
 

magi100

New member
למה נותנים להם לעשות שביתה אם ממילא

יגיעו להסכם איתם? לא חבל שנגרמים נזקים?
 

shy-1

New member
היו שביתות שהרסו סוחרים/חקלאים/אנשי

השביתה הזו היתה ממש מיזערית, ולולא היתה ההסתדרות מראה נכונות אמיתית ללכת בה ולא להרתע, מי יודע איך העובדים היו מקבלים שכרם, שכן האמת היא, שהבעיה סבוכה.
 
נכון, למה גורמים שעובדים ישבתו?

מחד, כבר פרטתי למה הפעם השביתה מוצדקת, גם על דעת התאחדות בעלי התעשיה. מאידך, הזכות לשבות היא מיסודות הדמוקרטיה. רק במדינות הקומוניסטיות ובדיקטטורה אסרו לשבות. נכון, חופש השביתה אינו הפקרות ומותר למדינה לחוקק חוקים היכן אסור לשבות. במקרה זה עליה לתת פתרון, ליישוב חילוקי דעות בין המעביד לעובדים.
 
למעלה