שלום-אבקש רעיון לעץ

תירתיר

New member
שלום-אבקש רעיון לעץ

לשתילה בפטיו חזיתי בבית שאנו בונים. הפטיו פתוח עם פרגולה והעץ אמור לגדול דרך הפרגולה. הקריטריונים לבחירה: 1. כמובן: שורשים לא בעייתיים, לא מתפרסים (הפטיו די צר) 2. רצוי גזע מרשים. 3. נוף לא רחב מדי, שלא יאפיל על הבית אסתטית. 4.אני נוטה להעדיף עץ מקומי ולא מיובא. לא דקלי קוקוס למיניהם שכבר בא להקיא מהם. 5. ללא פרי מלכלך. אפשרי נשיר, אך נשירה לא זוועתית. מה דעתכם על אלון? אשמח לעוד רעיונות. (לא זית).

טסונמי1

New member
אים את מעונינת בגזע יפה ועץ לא

גדול אולי קטלב- יש כמה סוגים כנסי לאתר של משתלת אלון יש שם רשימה וגם תמונות-

nony11

New member
טסונומי,

זו לא תשובה לבחורה מההודעה הראשונה. גויבה עושה את אותה העבודה (מבחינת יפי הגזע) כמו קטלב, אלא שהיא גדלה יותר מהר, ומתאימה לשפלה, בעוד שקטלב לא כ"כ. שבוע טוב- נוני.

תירתיר

New member
בבקשה ואנא ../images/Emo7.gif

לא עץ פרי. לא עץ פרי. ובטח שלא גויאבה.
עצי פרי אני רוצה רחוק מהבית, ויש לי כבר טו מאץ'.

תירתיר

New member
ואגב...

אני מאיזור פרדס חנה. וללא קשר לפטיו, יש סיכוי לארז (erez) במזג אוויר כזה? או ערערים/ ברושיים גבוהים אחרים מלבד הברוש הסטנדרטי?

הליויתן

New member
לא התעצלתי,ונכנסתי בקישורי הפורום

לאתר של משתלת אלון בהנחה שאת מעונינת במין מקומי,הייתי מנסה אלה ארץ ישראלית,או יותר טוב אולי,ער אציל(דפנה) ושבוע מוצלח ופורה לכולנו כמובן

טסונמי1

New member
תירתיר- כנסי בבקשה לאתר של משתלת

אלון- אינדקס עצים- קטלב- גדל במישור החוף-לא מלכלך לא גדול- עים גזע אדום מדהים-מעצי ישראל -מתאים לפטיו!!!!!!!!1

טסונמי1

New member
גויאבה בפטיו? עים כל הגויאבות

מפוזרות על הריצפה ואלפי זבובונים?

nony11

New member
אתן מכריחות אותי

הלא כתבתי בשורה הראשונה של התגובה שלי שאני לא עונה להודעה. לא הייתי ממליץ לה על גוייבה. באמת...

צפנתי

New member
חחח. נוני, הרגת אותי. מתוק. ואני:

הייתי הולכת על בריכיטון הסלעים (רק שאני לא סגורה על עיינין השורשים שלו, אין לי מושג לגביהם)

תירתיר

New member
צפנתי- מחיאות כפיים!!

קלעת יפה למטרה, אני בהחלט חושבת על ברכיטון כאופציה. קודם כמובן אברר לגבי שורשים. יש הרבה סוגים של ברכיטון, איזה הכי מומלץ?

צפנתי

New member
הסלעים. עץ יפהפיה עם גזע מיוחד

במינו. יש שדרה שלמה במושב הולדתי, פריחה מעולם לא ראיתי. העצים שמקבלים מים בשולי מדשאות התפתחו כ"כ יפה, השמינו ללא גבול! מדהימים.

למעלה