שכר של סגן בקבע ראשוני

segenbekeva

New member
שכר של סגן בקבע ראשוני

שלום,
אני סגן בקבע ראשוני שמשרת ביחידה ברמת סיכון א' בט"ש ומרוויח 5,400 ש"ח בחודש (הייתי סגן מכניסתי לקבע ואף לפני).
אני סוגר שנה עכשיו של שירות במצב הזה והבנתי שאני אמור לקבל יותר, או לפחות הייתי אמור לקבל יותר.

כמה שאלות:
מידיעתכם (מי שיודע) האם זה הוא השכר הנכון שאני אמור לקבל?
היה וזה אינו השכר הנכון, האם אוכל לקבל החזר (אני עתיד להשתחרר בחודש הבא).
אם לא אוכל לקבל, האם ניתן לתבוע את הצבא לשכר אותו הם חייבים לי? האם עליי לשוחח עמם ולהתריע בפני תביעה בבית דין לעבודה?

תודה מראש!

GVBlack

New member
אי אפשר לתבוע את צה"ל בבית הדין לעבודה

אני לא יודע לומר לך לגבי עצם המשכורת - נחכה לתגובות של אחרים.

על כל פנים, במידה ויתברר שהיית צריך לקבל יותר, והיחידה שלך לא מוכנה לטפל בזה - אתה יכול להגיש קבילה דרך נציב קבילות חיילים, ובד"כ זה פותר את העניין. במידה ולא, קיים גוף שנקרא "ועדת הערר לאנשי קבע", והוא מחליף לצורך העניין את בית הדין לענייני עבודה.

deathcaster

New member
תגובה

א. אני חושב ש-5,400 זה השכר שאתה אמור לקבל, ממי הבנת שאתה אמור לקבל יותר? אתה אקדמאי? בעל השכלה על תיכונית?
נכנסת לקבע כסגן? נראה לי שזה תקף לגבי כל הקצינים שעושים שנת ר' לא?

ב. היה וצה"ל חייב לך החזרים, אתה תקבל אותם גם מבלי לתבוע. צה"ל לא מנסה לרמות אותך.
ג. מכיוון שאין בין צה"ל למשרתי הקבע יחסי עובד-מעביד, לא ניתן לתבוע אותו בביה"ד לעבודה, כתב התביעה יידחה על הסף ואתה תאבד 400 ש"ח על אגרה ועוד כ-150 ש"ח על בולי הכנסה (אם אני זוכר נכון).

מה הקשר לתבוע?

תיגש לשלישות שלך, השכר נגמר ישירות מהנתונים המוזנים.
על פניו נראה שזה נמוך, אתה אמור לקבל בסביבות 6500 (ללא דרגת שכר סרן וגמו"ש).
אגב אם תהיה חתום שנתיים קדימה תקבל בסביבות 7600. (גם רטרו אקטיבית)

segenbekeva

New member
תגובה לכולכם ושאלה עוקבת

ראשית, תודה על המענה והיחס.
שנית, אכן נכנסתי לקבע כשכבר הייתי בדרגת סגן, שאלתי בנושא לתביעה נובעת מהשחרור הקרב ובא שלי (רק שבועיים) ולאחרונה רק התברר לי כי יתכן וטעו בחישוב השכר שלי.
בהתאם, הדרך שנראת אפשרית להשיג את הכסף המגיע לי בחזרה אינה עוברת בערוצים הצה"ליים מעצם סיום שירותי הפעיל ומכך, מהכרתי את המערכת, אף אחד לא ישוש לסייע לי לאחר השחרור שלי, על אף שגם כעת אינם ששים לסייע, לפחות לא ביחידה שלי.

בכל אופן- כתגובה לוינטרפרש - תגובתך נשמעת לי הנכונה ביותר, זה מה שאני מכיר גם כן מחברי שמשרתים בקבע וכמוני, נכנסו לקבע בדרגת סגן (רוצה לומר, התחלתי את שירות הקבע שלי כחצי שנה לאחר שקיבלת את דרגת הסגן).
בנוסף, מיום כניסתי לקבע בתקנון היחידתי שלי שירתתי בתפקיד שנמצא בתקן סרן.

כמה שאלות עוקבות ושוב, בהתאם לתגובה שלכם, האם אתם ממליצים שאפנה לגורמי השלישות ביחידה שלי? האם לדעתכם התוספת (שעומדת על כאלף שקלים בחודש ב12 חודשים של הקבע הראשוני שלי = 12 אלף שקלים) תוענק לי? האם יש צעדים נוספים שעלי לעשות מלבד רק פניה לגורמי היחידה שלי? האם יש גורם רשמי שאמון על השכר ויוכל לייעץ לי בנושא?

מודה לכולכם =))

למעלה