שכפול דיסקשיח עם GHOST

התמ-ים

New member
שכפול דיסקשיח עם GHOST

אני מקבל מחשב חדש ואני רוצה להעביר את תכולת הדיסק במחשב הקיים אל המחשב הישן. כולל כל ההתקנות הקיימות בו (מ"ה: XP). (אני לא רוצה לעבור את הסיוט של כל ההתקנות וההגדרות מחדש של כל סביבות העבודה הקיימים בו. תאמינו לי זה סיוט). ה GHOST אמור לעשות את העבודה, אבל הבנתי שמאחר ומדובר במחשבים שונים, עם חומרה חדשה (למשל דיסק SATA חדש מול IDE ישן) - יש בעיה. 1. מישהו כאן כבר נתקל בבעיה כזאת או דומה? אפשר קצת פירוט, למה ומדוע בקשה כ"כ צנועה גורמת לבעייתיות? 2. ה XP לא אמור להתגבר על בעיות כאלה עם מנגנון זיהוי חומרה חדשה? 3. והכי חשוב: איך אני כן יכול לשכפל את הדיסק ולהתחיל לעבוד איתו בדרך המהירה ביותר? תודה מראש

VAMPhantom

New member
ננסה בכללי לפרט;) ולענות:

1- הבעיה העיקרית: בגלל שאין זה מחשב דומה ובעל חומרה שונה לחלוטין, ה-XP יעשה רק בעיות ואף יתכן מצב של מסכים כחולים צהובים שחורים וכו'... בקיצר, מומלץ אולי להסיר דרייברים לפני העברת החומר בגוסט. 2- די עניתי, הכל בגלל שזו חומרה שונה לחלוטין, כולל לוח-אם שונה וHD סאטה. 3- ההמלצה הכי טובה?! תגבה ת'חומר הפיזי שלך: הקבצים שלך החשובים באמת... בנוגע לתוכנות?! עדיף לבצע התקנה נקיה מאפס ואח"כ להתקין ת'תוכנות ולהעביר ת'חומר המגובה. שתסיים זאת... תבצע לך בצד דיסק IMAGE דרך הגוסט, למקרה של אסון.

VAMPhantom

New member
ועוד משהו קטנטן->

במקרה שיש לך במחשב החדש כבר מערכת הפעלה, המלצה אישית, תתקין תוכנת גיבוי דרייברים + תריץ אותה שתשמור לך בקובץ הרצה-אוטומטית

az ma

New member
...

1. לגבי העברת קבצים, תיקיות והגדרות, אתה יכול להיעזר בכלי המובנה בXP... Start --> AllPrograms --> Accessories --> System Tools --> Files and Settings Transfer Wizard 2. לגבי העברת תוכנות -- קיימת תוכנה של Laplink שבפרסום לגביה הם טוענים שהיא יכולה להעביר תכולת HDs כולל **תוכנות*... אין לי שום נסיון איתה... 3. בין קישורי הפורום תמצא מדריך שמסביר כיצד להחליף לוח אם ללא התקנה מחדש... אני מעריך שזה רלוונטי לצרכיך... 4. קיימים לוחות אם שמובנית בהם natively תמיכה בSATA... במקרה כזה אפשרי שהעברת אימג' או את הכונן עצמו + טיפול על פי סעיף 3, תביא אושר מלא... 5. תוכנה טובה לשיכפול HD היא Acronis TrueImage... למטרת שיכפול מסוג cloning קיימות מספר תוכנות חינמיות... במידה ושני הHDs (או אולי רק המקור) הוא Seagate או Maxtor תוכל למצוא באתרם כלי שיכפול שמתחת לעורו מסתתרת TrueImage שהזכרתי לעי"ל... (חינמית)...

התמ-ים

New member
תודה לשניכם,

איבדתי את הראש בין עשרות המדריכים, תחת איזה מהמדריכים אמור להיות המדריך להחלפת לוח האם (או בשמו האלטרנטיבי: הדרך אל האושר)?

התמ-ים

New member
תודה תודה תודה !

זה עבד ! אמנם היה צריך להחליף את הרישיון של ה XP (שאפילו לא נתנו לי שעה לבדיקה של המחשב לפני שהוא חייב אותי לבצע ACTIVATION), להתקין את העדכונים של ה SP2 מחדש , לבצע מספר עדכונים של כל מיני תוכנות (AV וכאלה) .. אבל זה עובד ! הכי אהבתי את התגובה של מנהל הרשת שלנו, כשהבאתי לו את המדריך המודפס: "חשבתי על משהו כזה, אבל לא היה נראה לי שזה יעבוד ... אבל ננסה את זה על הדיסק החדש ונראה אם זה עובד". |שעה| או |שעתיים| "זה עובד ! רק תבדוק שכל ההתקנות שהיו לך עובדות ..." ואלו שניסיתי, בינתיים - עובדות !

az ma

New member
יפה! א-מה, במטוטא ממך, נא תלה כאן

פרטים מזהים מלאים של לוח האם... אני רוצה לבדוק את סוג התמיכה שלו בSATA...

למעלה