שיתופי חופות!!! מסורתית או מעוצבת?

shirpan

New member
שיתופי חופות!!! מסורתית או מעוצבת?

הי חברות יקרות!
היום אני אחרי פגישה עם המעצבת של המקום.
היא הציעה כל מיני דברים שחלקם יותר רלוונטים וחלקם פחות. רובם במחיר מאוד גבוה כמובן...
המקום מציע חופה מסורתית רגילה כחלק מהמחיר הכולל, והיא מציעה שדרוג (שעולה כ- 1700-2500 ש"ח) של חופה מעוצבת עם תאורה שאינה מסורתית (כלומר- לא מחזיקים את המוטות)
אני מודה שאני מתלבטת (אמא מאוד רוצה שניקח מעוצבת ובן הזוג ממש סגור על האופציה הזולה ביותר) מה דעתכן?

אודה מאוד אם תוכלו לענות על השאלות הבאות:

1. איזו חופה הייתה לכן בחתונה? (אם תוכלו לצרף תמונה שלה זה יהיה מעולה!)
2. מה המחשבות שלכן על חופות מסורתיות לעומת מעוצבות? מה אתן חושבות שיותר מרגש, יפה, ולמה?
3. בחופה מסורתית, מי החזיק לכן את המוטות? או מי אתן יודעות שבדרך כלל מחזיקים (אחים, חברים, משפחה?)

תודה רבה רבה!!

lanit

New member
אצלנו

היתה חופה מסורתית, בעיקר בגלל שלא רצינו להשקיע בזה.
אין לנו אחים (רק אחיות), אז התלבטנו מי יאחוז במוטות. בסוף לקחנו 4 חברים, שניים קרובים יותר, שניים קרובים פחות (יחסית, כן? היתה לנו חתונה קטנה של 140 אנשים).

בגלל שהתחתנו בחתונת צהריים ביום חם במיוחד, זה שלקחנו חופה מסורתית איפשרה לנו להעביר את האירוע פנימה ברגע האחרון, ולא להתלבט ולהתחבט בזה מראש.

ronitvas

New member
אנחנו עשינו לבד - מסורתית

קנינו בד גדול (כפול מגודל החופה ועוד קצת). עשינו חופה של 3X3
חתכנו לקוביות בד.
קנינו צבעים וטושים לבד.
וחילקנו בשקית לכל מי שרצינו שיכתוב חתיכת בד, צבעים וחוטי רקמה (אם מישהו רוצה גם לרקום משהו)
החברים והמשפחה ממש השקיעו והחזירו חזרה (בתאריך שקבענו, עם קצת תזכורות....)
אמא של גילי תפרה את כל הריבועים, וכדי שהכל יהיה יציב, היא תפרה עוד שכבת בד יותר זולה באמצע.
וזהו. אני מודה שאני לא התעסקתי בזה יותר מידי. כי לא אני תפרתי. אבל שמעתי תלונות עדינות מידי פעם מהצד של האמא

הגברים החזיקו את המוטות - אחים וחברים. חשוב לציין שקנינו מוטות ארוכים שעומדים על הרצפה, כך שלמעשה זה לא היה כבד למחזיקים. הם רק היו צריכים לדאוג להשאיר את הבד מתוח.

josie1986

New member
אצלנו

למרות שהוצעה לנו גם האפשרות לחופה "יפנית" באותה עלות, בחרנו במסורתית.
מראש ידענו שנרצה חופה כזאת כי בעינינו זה יותר יפה וגם דמיינו את החופה כאינטימית, כך שלאנשים יש את האפשרות להתקרב מאוד-מאוד ואין במה, או מדרגות שמפרידות בינינו לביניהם (בסוף, אגב, זה לא קרה ועדיין היה מרחק בינינו לאורחים, אך עדיין לא היינו משנים את הבחירה).
את המוטות החזיקו אחי ועוד שלושה חברים של החתן.

לעניות דעתי, להוסיף סכום כזה רק עבור מבנה החופה (שאח"כ תצטרכו אולי להוסיף לו עוד פרחים או משהו, כי זה לא כיף לראות חופה עירומה), זה נורא יקר ואני לא הייתי משקיעה אותו בזה.

josie1986

New member
שכחתי לציין

שאצלנו הייתה חתונה הפוכה, כך שהחופה הייתה רק אחרי האוכל ונערכה ברחבת הריקודים. אם היינו בוחרים בחופה יפנית, היינו צריכים לגרום לאורחים לעבור לאיזור אחר באולם (אמנם לא רחוק, אבל עדיין קצת תזוזה) ולא רצינו שאנשים יוותרו על החופה כדי להישאר לשבת.

Bobbachka

New member
אצלנו...

1. לנו הייתה חופה מעוצבת. חייבת לציין למקום יש חופה משלו ונדרש להוסיף כמה מאות שקלים לתוספת פרחים ועוד קצת בד (למעצב). אני חושבת שהגן של האולם שבו התחתנו "דרש" חופה מעוצבת. הנוכחות של החופה במקום מאוד הוסיפה ותרמה ללוק קלאסי.
2. על אף שהתחתנתי עם חופה מעוצבת, ללא ספק חופה מסורתית הרבה יותר מרגשת אותי. עצם הפשוט של החופה, מרכזת את עיני האנשים אל הנעשה מתחתיה. אחיזת החופה בידי חברים, הצניעות, פן המסורת- מקסים בעיני.
3. את יכולה לבחור מי שאת רוצה... בדרך כלל מדובר בחברים של החתן/כלה.

ואצלנו...

אני מאוד אוהבת חופה מסורתית, רציתי ש-4 חברים טובים שלנו יחזיקו את החופה...
יש בזה קסם ואינטימיות שאין בחופה אחר,
אבל עופר יותר אוהב חופה בנויה ומעוצבת (וגם המשפחה שלו).
אחרי חושבים החלטתי שעל דבר כזה אני לא מתחילה לעורר מהומה כי באמת לא כזה משנה לי ואני אזרום עם מה שהוא מעדיף.
וזה גם יותר מתאים לאופי של האולם שבחרנו... (לנו הייתה חתונת חורף)

Pixelss

New member
אצלנו הייתה חופה מסורתית

מראש לשנינו לא היה ספק שאנחנו רוצים חופה מסורתית, אנחנו פחות מתחברים לחופה המעוצבת ורצינו חופה פשוטה.
מה גם שרצינו מעט אנשים מתחת לחופה (רק אנחנו וההורים) וזאת הייתה הזדמנות נהדרת לתת לאנשים שחשובים לנו להיות גם קרובים וקצת כבוד מהמעמד.

אצלנו החזיקו את העמודים גברים מהמשפחה, מהצד שלי זה היה אחי הגדול ובן דוד שלי שהוא כמו אחרי הקטן, מהצד של בן הזוג החזיק דוד שלו ובן דוד שהוא כמו אח.
אני יכולה להעיד שמחזיקי העמודים מאוד התרגשו מהמעמד ומאוד העריכו את הבקשה.

רצינו מסורתית, עשינו מעוצבת

אצלנו החופה היתה כלולה ב"דיל חורף" עם האולם (כחלק מהעיצוב).
רצינו חופה מסורתית אבל לא אהבנו את זו שכלולה בעיצוב (אירוני הא?) ולא היה לנו זמן לדאוג לאחרת.
בנוסף, היו כמה אנשים מהמשפחה הקרובה ששיגעו אותנו אז לא רצינו להתעסק עם זה יותר (לדבר עם מי שנרצה שיחזיק את החופה) אז הלכנו על חופה רגילה.

הבחירה היתה פשוטה, ראיתי כל מני תמונות של המעצב, היו שתיים שאהבתי. אמרתי לו לעשות את החופה דומה לאחת שאהבתי בלי משהו שהיה מאחורה ועם פרחים לבנים.

הוא עשה עבודה נהדרת בעיני, לשיפוטכם =]

רצינו חופה מסורתית כי זה נראה לנו מתאים למעמד, יותר אינטימי ופחות גרנדיוזי. רצינו לכלול אנשים בטקס כמה שיותר.
בסוף, גם ככה חלק מהאחים שלנו (לו יש 5, לי יש 2) והאחיינים היו מתחת לחופה כי לקחו חלק כזה או אחר.

אני חייבת לציין שבהתחלה התבאסתי מהעובדה שחתונת חורף = חופה בפנים אבל עכשיו אני כל כך שמחה שהחופה היתה בפנים. נכון, זה "פחות יפה" אבל ההרגשה הזו בתוך החופה כשכולם מסביב בגובה העיניים זה פשוט נהדר.
ביום יום אני בנאדם שצריך את המרחב שלו, לא אוהבת להתארח אצל אנשים או אירועים המוניים אבל בחתונה שלנו, לראות את כל האנשים מתרגשים מסביב ועומדים על קצות האצבעות כדי לראות...זה פשוט מרגש.
מה גם שהעובדה שהם בגובה העיניים חוסמת לחלוטין את האפשרות לראות את האנשים שיושבים ליד השולחנות אז אי אפשר לחשוב על זה בזמן החופה

לגבי החזקת המוטות- חשבנו לבקש מאחים וחברים ולהקצות לפחות שני אנשים למוט כדי שאף אחד לא ירגיש מסונג'ר ולא נוח...

arapax

New member
אצלנו

היתה חופה מעוצבת. מה שכן, זה לא גרר תוספת תשלום בכלל, כי אחרת פשוט לא היתה חופה (גם ככה הבחור לא רצה אחת, ואני הטלתי וטו כי אמרתי שזה יראה נורא מוזר אם נעמוד על במה חשופה כמו בתיאטרון). מצרפת תמונה, כל מה שיש שם היה כלול במחיר הבסיסי (חוץ מהקישוטים מאחורה, שהם שלי :)

הייתי בחתונה של ידיד ותיק שבו החופה היתה מסורתית, והוחזקה על ידי שלושה מחברי הילדות שלו, חברים מגיל 5-6, והיה בזה משהו מאד יפה, בעיקר כי היה אפשר לראות את ההתרגשות על הפנים שלהם (הוא הראשון שהתחתן), אז אני חושבת שזה עניין של למה אתם יותר מתחברים, וכמובן גם עניין של כסף.
עוד נקודה שכדאי לתת עליה את הדעת היא, שחופה מסורתית מוסיפה עוד 4 אנשים מתחת לחופה, ויש מקרים שבהם זה כבר נהיה צפוף.

yael rosen

New member
נשמתי נעצרה לרגע

רגע כזה, שעוצר נשימה,
כתמי צבע מרחפים במרחב שכזה
איזה רגע

yael rosen

New member
החופה שלנו - 4 מקלות ובד

אבל גם - עיצוב הנד מייד שלנו
שנתפר ועוצב בדיוק למקום

yael rosen

New member
את החופה החזיקו האחיות והאחים

ואני זוכרת שהרב בחופה אמר שהבית המסומל הזה שאנחנו עומדים תחתיו לא סתם מוחזק באופן סמלי על ידי המשפחה - ממש כפי שגם הבית העתידי שלנו אינו עומד בריק, אלא נתמך על ידי משפחה ואוהבים. מאוד אהבנו שהמשפחה עומדת קרוב קרוב, שהאחיות והאחים מחזיקים עבורנו את הרגע הזה עבורנו

וחוץ מזה - היו צחוקים

FayeV

New member
החופה אצלינו

באחורת מרגו הייתה רק את החופה של האולם, שהייתה בנויה בסוף המדרגות, והאמת שלא ממש התעניינתי באלטרנטיבות כי מאוד אהבתי את החופה

אני אוהבת את הרעיון של חופה מסורתית, כי זה נראה אינטימי יותר, אבל אז אני משערת שיש את ההתלבטות של מי יחזיק את המוטות.

ראיתם פעם חופה בתוך חופה?

בחתונה של קרוב משפחה של הבחור שלי, שהוא גם חבר טוב של שנינו (ואדם מגניב בפני עצמו) הרב, באמצע החופה (שהיתה מעוצבת) קרא לארבעה רווקים (סגולה!) לבוא להחזיק טלית מעל החתן והכלה.
כי חופה אחת זה פשוט לא מספיק...

בשאר החופה, זה היה כמו מטריושקה- חופה ענקית, מעוצבת ומהממת על במה, כמה בני משפחה, רב וכו', וארבעה רווקים מהמשפחה מחזיקים טלית, בלי מוטות או משהו, סתם ידיים מעל הראש. היה משעשע

אלהדניס

New member
זה גם תלוי מי המקום עצמו

איפה תעמוד החופה . היינו בכמה מקומות באחד מהם חופה תהיה בקצה של גינה איזה מין פינה יפה כזאת אז שם מסורטית זה פשוט מושלם לא צריך יותר מזה במקום אחר להפך שטח פתוח בלי שום דבר מעניין ברקע אז חייבים משהו יותר בומבסטי .

למעלה