שיר ששרה חוה אלברשטיין

כנרת לי

New member
שיר ששרה חוה אלברשטיין

האם ידוע מי כתב אותו, והאם אפשר לנתח אותו כאן? אני תוהה על הקשר בין בתי השיר, ואשמח להבין. פזמון חוזר שוב תלוי הערב על חוטי חשמל ובוכה בלי הרף בדמעות של תן בין גלים וקצף יום סתוי טבע ומראה של עצב את החוף צבע. מלחשת רוח את סודה לעץ אור פנס דלוח למולה קורץ שני עלי שלכת ועתון ערבית על פני המדרכת אחוזי עַוית כך עירי נרדמת ולבה זב דם לשונה אילמת ושירה נדם היא לוטשת עין במבט עיוור לשירי עדיין אין פזמון חוזר.

קסנדרה*

New member
כנרת מה שם השיר בדיוק ??

כי אני לא מכירה את השיר הזה, וחיפוש תחת "פזמון חוזר" לא מניב תוצאות לגבי שיר של חוה אלברשטיין. זה מצא לי שירים אחרים של נורית גלרון ולהקת האחים והאחיות. אז אולי כדאי לברר מהו השם הנכון. קסנדרה

כנרת לי

New member
שמעתי שוב את ההקלטה

ואכן השיר נקרא "פזמון חוזר". עוד נאמר שזה שיר מן התקליט שנקרא "מות הפרפר". השיר שבה אותי גם בלחן המיוחד שלו, ומאד הייתי רוצה להבינו, האם יש בעיה לנתח שיר אם לא ידוע מי כתבו? קסנדרה תודה על הכל. וגם לבחור באדום ובכלל לכולם. כיף להיות כאן, על אף שאינני פעילה מאד.

Don 2

New member
לא ניתוח

אבל שמות המחברים - כאן: http://mooma.keshet-tv.com//Discs.asp?ArtistID=14666&AlbumID=39383

aiziq

New member
התחלה של משהו ../images/Emo13.gif

פזמון חוזר/ דוד סמדר שוב תלוי הערב על חוטי חשמל ובוכה בלי הרף בדמעות של תן בין גלים וקצף יום סתוי טבע ומראה של עצב את החוף צבע.<-- עד כאן תיאור של יום סתיו השוקע אל הים, הנוף הוא נוף עירוני אולי תל אביב אולי יפו או עכו. חוטי החשמל הם סמל לקידמה, האורות ברחוב נדלקים לאות כי ערב בא. דמעות התן - צירוף לא מוכר לי, אני מכיר דמעות שליש או שמעות תנין, אולי יש כאן טעות בהקלדה שכן החריזה בכל השיר היא "עוברת", או "ראויה" ואילו במקרה הפרטי הזה יש נסיגה מחריזה. נראה לי שצריך להיות דמעות של טל ( יעני אגלי טל ) מלחשת רוח את סודה לעץ אור פנס דלוח למולה קורץ שני עלי שלכת ועתון ערבית על פני המדרכת אחוזי עַוית<-- יש כאן עוד נדבך בתיאור של המראות, ותיכף נברר מה משותף להם. כך עירי נרדמת ולבה זב דם<-- הערב והסתיו שתוארו כה יפה בבתים הקודמים מסמלים בעצם את העיר, את העדר שקיקת החיים בה, את היותה אפרורית ונדעכת - היא נדמית למשורר כעיר רפאים, או לפחות כזו שעושה את דרכה להיותה עיר רפאים. לשונה אילמת ושירה נדם היא לוטשת עין במבט עיוור לשירי עדיין אין פזמון חוזר.<-- אולי לעירי עדין אים פזמון חוזר, שכן שירה נדם כמה שורות לפני כן לכן לא הגיוני שאין לשיר פזמון חוזר אבל אם הפזמון החוזר נעדר מהעיר או אז אני יכול למצוא משמעות יפה לכך.

כנרת לי

New member
תודה איציק

וברוח הניתוח שלך שני עלי שלכת ועתון ערבית על פני המדרכת אחוזי עַוית * אחוזי עוית, כי העיר היא כרוח רפאים,ואין מי שמעין בעיתון? אין התיחסות לטבע? אשמח לעוד ניתוחים.

כנרת לי

New member
צודק איציק

כתבתי את המלים משמיעה, ולאור הארתך, בהאזנה חוזרת זה אכן "בדמעות של טל" ולא תן.

למעלה