שיר על אודות מעיין

שיר על אודות מעיין

במחילה עזרתכם באיתור מילותיו של שיר נפלא. אני חושב ששר אותו יהורם גאון אבל הוא מוכר בביצוע של שושנה דמארי. לכן אני חושב שהלחין אותו משה וילנסקי. זה סיפור כלשהו על מעין והפזמון הוא משהו כמו: "אבל בעומק נשמתו המה המה...". שיר מרטיט במיוחד. הלמישהו מכם המילים?

אני זוכרת את השיר ../images/Emo68.gif

בתור שיר של ריקודי עם. אני אפילו זוכרת את הצעדים..

shellyland

New member
אשיר לכם ניגון ישן

ניגון ישן על מעיין על מעיין וים מימיו היו צלולים, צלולים... את ההמשך אני לא זוכרת. כמדומני קוראים לשיר "בלדה על מעיין וים" שיר מקסים שגם לי זכור מהריקודי-עם. (מוגג, תעצום רגע עיניים) הריקוד של השיר ממש יפה!

וואו! איך עפתי מאתיים שנה אחורה...

גם אני זוכר (בערך) את הריקוד. אתם יודעים מתי פעם אחרונה שממש רקדתי רקודי עם?
אבל, מעומק נשמתו המו המה...

trilliane

Well-known member
מנהל
אני כבר לא זוכרת את הריקוד, אבל

בהחלט זוכרת שרקדתי אותו, אי שם בכיתה ה´...
מאז לא רקדתי אותו. כמדומני שזה היה ריקוד מאד יפה, וכמו כן הפעם הראשונה בה היכרתי את השיר, ואהבתי אותו משמיעה ראשונה, אני חושבת
.

45israel

New member
המילים ../images/Emo163.gif../images/Emo92.gif

על מעיין וים מלים: מוהר יחיאל לחן: וילנסקי משה נשיר לכם ניגון ישן ניגון ישן על מעיין על מעיין שובב מימיו היו צלולים צלולים גליו היו כחולים כחולים מעל חולות זהב היה נוצץ באביבים היה נושק אִבֵּי אִבִּים חוצה שדות דגן היה מרווה נודד עייף ולאילן המתכופף את חיותו נתן (פזמון) אך יום אחד רוטט מאוד בקש מאל הנהרות: עשני נא גדול רוצה אני אשד להיות רוצה אני לזרום לגאות בפרא המחול שואף אני הרחק לנדוד בעוז להניע טחנות לשאת גשרי זהב שואף אני להיות עמוק עד חקר אין ועד בלי חוק עם אניות על גב (פזמון) שמע האל למעיין וכל מבוקשו נתן ויוליכו לים הים בקצף הלבן בלע את שיר המעיין וגורלו נחתם הים גדול מבוע קט מתקו נמלח חינו אבד לא עוד ירווה נודד ורק דייג אחד קטן שמע את שיר המעיין אשר בקש לצאת (פזמון) פזמון: אבל בעומק נשמתו המה המה וערגתו שפך לסהר וחמה ישאף לנעלם ולחלום יכמה ולא ידע אל מה אל מה

shellyland

New member
אה, איך הצלחת להקדים אותי?

בכל אופן, הביצוע של אופירה גלוסקא ולא שושנה דמארי.

lexigali

New member
ועוד איך כן של דודנה שמארי.

גם אופירה גלוסקא? מעולם לא שמעתי ביצוע שלה לזה.

עו דד

New member
ישראל, אחי לצרה

גם קישור שאני שמתי (בקשר ל"בוסה בגן") לא עבד... אסביר לך מה הבעיה : מסתבר ש... מספר התוים של הכתובת מאקו"ם הוא גדול ממספר התוים שאפשר להזין בקישור של תפוז... מממ

45israel

New member
אם כך הרי הקישור בתוך הטקסט...../images/Emo70.gif

http://members.acum.org.il/servlet/QMainServlet?QType=ACUM_QTYPE_WRK_BY_WORK_DETAILS&OutSideCall=1&ShowSyncrnize=0&fldSourceCall=1&fldSystemType=0&WorkID=006650

ייייוווווווווו..... תודה רבה!!!!!!!

תודה רבה רבה. עשיתם לי את השבת! סחתיין על השרשורים.

למעלה