שיר מהלב על הילדה שפגעה בי ולקחה לי את הלב

bliss9

New member
שיר מהלב על הילדה שפגעה בי ולקחה לי את הלב

זה התחיל לא מזמן רק נכנסת לי לעולם לא חשבתי על עצב לא חשבתי על כולם חשבתי על איך אני בורח איתך ונעלם עכשיו לא נשאר דבר רק הגשם שישטוף תדמעות ניסתי לתפוס ילדתי אבל אין לי אחיזה את פשוט לא רוצה פשוט לא רוצה ואני רואה אותך ילדה בכל מקום בכל נשימה בכל תזוזה שאני עושה ואת יודעת שאני בודד ורק הים יכול לשטוף תכאב וזה משגע אותייי אין לי שליטהה וזה פוגע לי בנשמה רק תקחי את ידיי ילדה ואל תעזביי בבבקשההה תעזביי אני חולם עלייך כל לילה ומתעורר בבוקר בתקווה שאוליי אני יראה ממך אפילו איזה הודעה קטנה אבל זה לא קורה יותר את החלטת לוותר פגעת לי בלב שיקרת לי בכל דבר עכשיו אני יודע תאמת אבל זה כבר לא עוזר לי ילדה הלב שלי הנשמה שלי הכל בי כבר מתמוטט ואת לא מעניין אותך את בעולם שלך את נמצאת ותשארי בו גם עים תשמעי שאני מת. איך אין לך רגשות שיקרת לי בפנים שאהבת ותמיד תואהבי נתת לי להתאהב בעולם של כאב.. את ילדה שמלאכים לא שרים ולא בוכים לך את ילדה שמלאכים מבטיחים לטובים לא להכיר בך. את ילדה שהבאת לי רק כאב לחיים את ילדה שאני יואהב כל החיים או לפחות כמה שנים.. אבל לא נחזור לעולמים ואני רואה אותך ילדה בכל מקום בכל נשימה בכל תזוזה שאני עושה ואת יודעת שאני בודד ורק הים יכול לשטוף תכאב. וזה משגע אותי אין לי שליטה וזה פוגע לי בנשמה רק תקחי את ידיי ילדה ואל תעזביי בבקשהההההה תעזבייי :(

אני דווקא אהבתי

במיוחד את החלק שהוא אומר "בבקשה אל תעזבי, תעזבי". זה מראה על הפיצול. הוא מתחנן אליה שלא תעזוב אבל הנשמה שלו ברקע לוחשת: "תעזבי, תשחררי אותי מהכאב של לחשוב עליך". תלוי, כמובן, איך שרים את זה. הכל עניין של כפל משמעויות ואינטונציה.

dedikilcool

New member
בהחלט ובהקשר זה ...

תרשי לי להדגיש את האוקסימורון בפיצול, אותה הנגדה נהדרת אשר מחד קוראת לה להשאר ומאידך אומרת לה ללכת. הנגדה המתארת בקווים מאד עדינים ופלסטיים את השבר אשר הוא חווה. כל זה כמובן בליווי הרפטיציה על השורש ע.ז.ב אשר חוזרת ומדגישה את חרדת הנטישה אותה הוא חווה. פשוט, אלגנטי, מדהים....

bliss9

New member
תודה שאהבת את השיר

בטח את גם חושבת עוד איזה ילד שמשעמם לו בחיים אני לא אחד כזה באמת עים כולם היו מכירים אותי באמת ויודעים מי אני הם לא היו מבינים ביכלל איך אחד כמוני יכול לדבר ביכלל מילים מהלב אני כמו כל בן אדם ישראלי שרואים אותו ודופקים עליו סטיגמה מראש אני לא באתי להוכיח לכולם שאני יודע לכתוב שירים או להוכיח לילדה שפגעה בי שקשה לי בלעדייה אני מוציא את מה שיושב לי בלב ואני מודה לך שאהבת את מה שרשמתי לא הרבה הבינו אותי אבל את קלעת בידיוק במקום אני רוצה שהיא תחזור וגם אני רוצה שהיא תעזוב

מימושי

New member
במה החלק שאת אוהבת שונה מ

"אל תלכי לי אל תלכי לי אין כח להמשיך אולי תשארי" של אייל גולן?

bliss9

New member
בליס

תאמת אני יגיד לך זה הכל מילים שיצאו לי מהמחשבה לבד פשוט עמד לי בגרון כל המילים האלה אני לא משורר ואני לא אחד שכותב שירים אבל אני מוציא תאמת בחוץ

אייל גולן

חוזר על המילים של עצמו ולא מחדש לנו כלום. אל תלכי = תישארי. בשיר הזה יש רובד הרבה יותר עמוק. יש את השיר כלפי חוץ: אל תעזבי. ויש בין השורות את התחושה האמיתית: תעזבי. אייל גולן שר שירים שטחיים מאוד, הוא יוצא מנקודת הנחה שאנשים רוצים מוזיקה פופולרית וזה מה שמוכר, לא עומק. עומק את יכולה למצוא בשירים, למשל גידי גוב שר בדואט עם מישהי, "אהבנו פעם באמת ובתמים, אהבנו כמו שילדים יודעים, עלי וגם עליך רואים את השנים, ואת יפה פנים אל מול פנים". אהבנו פעם באמת ובתמים משתמע מזה שהיום הם כבר לא אוהבים באמת ואז הוא מקביל את האהבה של פעם לאהבה של ילדים, שהרגש והאימפולסיביות שולטים בהם, ואין להם "שיקולים קרים" באהבה. הוא מוסיף ומציין ששניהם כבר הזדקנו והתכערו, אבל הוא מסיים במשפט שהופך את הקערה על פיה: את יפה פנים אל מול פנים. כלומר, עכשיו זו אהבה בוגרת, אני מכיר אותך מקרוב (פנים אל מול פנים) ואוהב אותך (אוהב את מה שהוא רואה על אף הפגמים), ואז זה בעצם מחזיר אותך לאהבה של ילדים שהיא שטחית, זמנית, ומתבססת בעיקרה על מראה חיצוני. ואצלו זו אהבת נצח. רוב השיר הוא מתאר את הקשר ביניהם כאילו הוא נגמר, הפך לשיגרה, אין בו עוצמות סוחפות של רגש, אבל במשפט אחד את מבינה שזו אהבה אמיתית, וכל אהבה אחרת מחוירה לצידם.

מימושי

New member
חחח ../images/Emo151.gif

ממש פורום משוררי שירים.אנחנו צריכים לאגן ערבי שירה וניתוחה. ממש כמו בתיכון ב5 יח"ל ספרות. הרובד העמוק של המשורר האלמוני מול עליבות הליריקה של אייל גולן.
אני מקווה שכותב השיר לא יעלב כי זה לא מכוון אישית אליו, ממש לא התרשמתי. זה היה קטע נוגע ללב אבל בתור משורר . . . וזה לחלוטין לא קשור לרדידות השירים של אייל גולן או לכשרון של גידי גוב בבחירת שירים ברמה גבוהה יותר

dedikilcool

New member
אוווץ' עקרבית מהצפון

או עקרבית מהצפון נעקץ לי ה
הרשי לי אותך לנסות לדובב אמרי לי נא מהו חודש ותאריך הלידה אולי יחד נוכל לעשות חגיגה ?

bliss9

New member
מה

מה אתה דפוקק זה בן איזה עקרבית אני עקרב בטח כולם חושבים עוד איזה הומו שרושם שירים כוס רבק הייתי חייב להוציא את המילים שיושבות לי בלב ולראות תגובות לפעמים זה מעלה מצב רוח אל תדאגו תאמינו לי לא חסר לי בחורות בלי עין הרע לא חסר לי כסף לא חסר לי כלום חסר לי דבר אחד שאני הכי אוהב אבל אני לא יכול לקבל אותו בחזרה

chenby

New member
חמוד, העקרבית זאת אני....

תוציא מילים כוס ראבאק, תבכה, תוציא, תרביץ לכריות, תשיר בקול תהנה אח שלי, כי עם כל הלא חסר לך כלום, כנראה שמשהו בקשר הזה בכל זאת חסר... יהיה בסדר, כל עוד לא תדחיק את הרגשות שלך, בסוף תצא מזה. ועוד כמה זמן, תמצא מישהי אחרת לאהוב, שגם תדע להחזיר אהבה. ולגביך דדי, אתה לא נשוי? אתה נשוי! שום חגיגה! מקסימום by the rivers of babilon

bliss9

New member
חחחח איזה נשואיי

אני כולה בן 20 נשמה אני לא עוזר לי להרביץ לכריות ואני כבר יצאתי ממנה אני יכול להגיד לך שכן אני אוהב אותה וקשה לי בלעדייה אבל זה לא אומר שאני איי פעם יחזור אלייה אבל עדיין כואב לי אני כולה בן אדם אני לא רגיל שפוגעים בי כנראה רוצים להחזיר לי ובקשר לחגיגה דברי חופשי

dedikilcool

New member
היי... מה ביקשתי?

סה"כ מה ביקשתי? יום הולדת לחגוג? לא ביקשתי ממסגרת הנישואין לחרוג סתם להרים כוסית לחיים לא בראש לתת האם גם זה נחשב לחטא? נו באמת חן אל תהיי יבשה כמו קווקר הריקוד עלי, הנה אני שם "מא בייקר"

chenby

New member
דדי קול או דדי קיל קול

אתה חורז באופן מאוד שקול איתי להתחרות בחרוזים זה קשה אולי תזמין אותי לפררו רושה אם לקווקר אתה משווה אותי, כנראה אתה הוזה תיזהר שבסוף לא יוציאו עליך חוזה. הגברים הנשואים בחיי זה גיסי ואבי בקרוב אולי אצלי (ואל תגיד לי עזבי, למה את צריכה להתחתן תראי פה בפורום, מה זה נותן?) בקיצור דדי חרוזים בדו קרב אולי זה מה שישבור את השרב...

dedikilcool

New member
הופה ני נא ניי ניי

אחח, חן בחורה כלבבי מה פררו רושה? את כל המפעל לך אביא איזה קווקר? את? את סטייק עסיסי גם אני די טעים, אולי תנסי? חתונה ? את? בחיי כזה בזבוז לא שמעתי מיימי מה את צריכה כזה כאב ראש אולי יותר עדיף סעי לתאילנד לנקות ת'ראש גבר, משכנתא ושני ילדים תאמיני לי, זה לסבול כמו איוב ייסורים איזה גבר בר מזל אותך לקח? ואללה אם את בחרת בו הוא בטח תותח אבל אם כבר זו בחירתך לקשור קשר עולם עם אהוב לבך מה אומר? מה אגיד כבר? איזו ברכה? שיהיה לשניכם המון המון בהצלחה

inbary68

New member
שנדי ודדי - אתם גדולים../images/Emo70.gif../images/Emo13.gif

שימחתם את לבבי חברה, ממש התנצחות מקסימה וזורמת - אפשר לבצע את זה בראפ (לא שנות ה-80 אבל מאוד מתאים לדעתי). קטע, אפילו השמות שלכם בעברית מתחרזים...ל ל ל
כיף ותודה.

inbary68

New member
RRRRRR - זו השעה../images/Emo121.gif

שבלבלה לי בין ה-d ל- b .... אז בכל זאת, שנבי - מה זה השם הזה, מייד לשנות לשנדי
- המשקה שהולך עם בוני אם וימי בתיכון...אך נוסטלגיה....

למעלה