שיר ורד

מצב
הנושא נעול.

edits

New member
שיר ורד

שיר ורד
שאלות אחרונות מזאת עם חברה א' ב' ג' ד' . 1. מה כבר יכולים לעשות לי במידה והם תובעים אותי על הפרת ההצהרה שלי (במקרה הגרוע בו אני אשמה)? 2. האם עצם העניין שאני אתבע אותם לפיצויי פיטורים יתן לי נקודת זכות בבית משפט? 3. אולי עדיף שאני לא אתבע אותם ובמידה והם תובעים אותי להעלות גם את נושא הפיטורים או להעלות אותו בנפרד. 4. בחוזה ביני לבין חברה ג' רשום שצריך להודיע על פיטורים חודש מראש. האם זה מבטל את השלושה חודשים?

שיר ורד

New member
תשובות

שיר ורד
שאלות אחרונות מזאת עם חברה א' ב' ג' ד' . 1. מה כבר יכולים לעשות לי במידה והם תובעים אותי על הפרת ההצהרה שלי (במקרה הגרוע בו אני אשמה)? 2. האם עצם העניין שאני אתבע אותם לפיצויי פיטורים יתן לי נקודת זכות בבית משפט? 3. אולי עדיף שאני לא אתבע אותם ובמידה והם תובעים אותי להעלות גם את נושא הפיטורים או להעלות אותו בנפרד. 4. בחוזה ביני לבין חברה ג' רשום שצריך להודיע על פיטורים חודש מראש. האם זה מבטל את השלושה חודשים?
תשובות
1. לתבוע פיצוי כספי על הנזק שנגרם כביכול כתוצאה מהפרת החוזה. עליהם להוכיח את הנזק. לכאורה התשלום שהרויחו על שכרך הוא הנזק שנגרם להם. לכן , אם הם לא מרויחים עלייך לא נגרם להם נזק. האפשרות השניה היא הוצאת צו המורה לך להפסיק לעובד בחברה א שלא דרכם. 2. לא. 3. מה פתאום, אין סיבה שתותרי מראש על הפצויים בגלל שאולי הם יוכלו לתבוע אותך. את לא חייבת לתבוע את הפצויים מיד, אך בזמן שבו מעוקבים הפצויים תשלחי להם מכתב ובו את דורשת פצויי פיטורים ומודיעה להם שבמידה ולא ישלמו תתבעי אותם ותדרשי פצויי הלנה. אם בתגובה הם ישלחו לך מכתב כי הם מעקבים את הפצויים בגלל ההתחיבות , תכתבי להם מכתב חזרה שאת הפצויים עליהם לשלם על פי החוק ואין קשר בין הדברים, ואילו מכתב ההתחיבות שלך כלפיהם איננו תופס כי הוא סותר את חוק יסוד חופש העיסוק. במצב זה, אם יקבל השופט את טענותיך (וסביר שיקבל) הוא עשוי גם לפסוק לך פצויי הלנת פצויי פיטורים. 4. לא. החוק קובע, כי חוזה לתקופה מוגבלת כמוהו כפיטורים במועד תום החוזה, אלא אם כן המעסיק הודיע לעובד לפחות 3חודשים בטרם סיום החוזה על הארכתו.תנאי בחוזה לא יכול לגבור על החוק כאשר הוא לרעת העובד. בנוסף לכך אינני רואה סתירה בין הדברים. הדרישה להודעה מראש יכולה להיות תקפה במידה והם ירצו לקצר את תקופת עבודתך, או לפטר אותך מאוחר יותר לאחר שיוארך החוזה לתקופה מוגבלת נוספת או לתקופה בלתי מוגבלת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה