שירשור שאלות בנושא קפסולות שלייה ועוד.

שירשור שאלות בנושא קפסולות שלייה ועוד.

מחר, יום חמישי, ה 6/11, נארח בשמחה את אירה קרן בנושא קפסולות שלייה ועוד שימושים אחרים לשלייה.
אירה קרן, דולה ומדריכת הכנה ללידה, עובדת מזה מספר שנים בהכנת מיצויים וקפסולות מהשלייה לטובת חיזוק והתאוששות האישה לאחר הלידה.
מאז ומעולם, לאורך הדורות, קיבלה השליה תשומת לב מיוחדת.
התפתחו סביבה, אמונות ומסורות ריפוי רבות. השליה נודעה כמזינה את התינוק והאם, לא רק בחומר אלא גם ברוח. מעבר למסורות ולטקסים נעשו גם שימושים מרפאים בשליה, נשמע מאירה על כל זה ועוד.
האירוח יהיה בין 19:00-21:00, מוזמנות לשרשר שאלות כבר מעכשיו, על שימושי השלייה, תפקידיה לאחר הלידה ועוד כל מה שעולה על רוחכן בנושא זה.

הסהר

New member

היי אירה,
אתחיל מזה שהנושא מעניין אותי ואשמח לדעת עליו הכול ! לא יודעת מאיפה להתחיל לשאול , אבל אנסה --

לקראת הלידה המתקרבת עלי לטובה,
אני מתלבטת מה לעשות עם השליה שלי. ברירת המחדל היא לשתול מעליה עץ, ליד העץ (והשליה) של בכורתי.
מאידך הרעיון של להכין ממנה מיצוי תרופתי כלשהו קוסם לי מאוד !
אשמח לשמוע ממך מה האפשרויות שאת מציעה (טקס רוחני? מיצוי? קפסולות?)

אני רק יכולה לדמיין את התגובות הנדהמות של המשפחה והחברים שאספר להם על זה

מה התגובות הכי מעניינות שאת קיבלת? ואיך את עונה להן ?

נראה שיש בך מיכולות הכישוף ופריצת הגבולות והמוסכמות החברתיות, אם את רוקחת במטבחך שיקויים משליות של יולדות.
יישר כוח ! את מביאה בשורות חדשות לישראל.

תודה

סהר.

מה נעשה עם השליה? הי הסהר:)

ראשית אפתח ואציין שבאופן פלאי תמיד מרגש כל פעם מחדש כשאשה לפני לידה פונה אלי בשאלות ולא מתייחסת אל השליה כחלק עודף בלידה שמקורו בפח:)
לשאלתך,
ניתן להשתמש בשליה כדי לספק את כל הצרכים שהזכרת כאן
במהלך הדורות נהגו לעשות טקסים רוחניים רבי משמעות בתרבויות השונות כדי לברך בעזרת השליה את המשך החיים של הרך הנולד.
חלק מהטקסים הנפוצים כללו הטמנה (לא קבורה... כי אף אחד לא מת:) של השליה באדמה.
יש נשים במבקשות ממני "להפריש" חלק קטן מהשליה לפני שאני מתחילה את עבודת ההכנה ולשמור לצורך קיום הטקס.
שאר השליה משמשת אותנו כדי לייצר קפסולות אותן ניתן לצרוך סמוך מאד למועד הלידה לצורך חיזוק פיזי ומנטלי כמו גם לעידוד ייצור החלב.
אני מפרישה חלק קטנטן נוסף לצורך הכנת המיצוי
המיצוי מוכן לאחר 6 שבועות עבודה ובו ניתן להשתמש לתקופות ארוכות ולשנים רבות לאחר הלידה.
תגבות?
הא...
אין ספור
יש קרוב משפחה שבודק בחשדנות משמשעת כל אוכל שאני מגישה לשולחן האירוח
יש אחרים שמגלים סקרנות רבה ומנסים/ מנסות לערוך איתי משא ומתן כדי לקבל נתח מה"זהב" היקר הזה.
וכמובן יולדות רבות שמדווחות על תחושה טובה אנרגטית ומאוזנת לאחר השימוש.
:)

סוגי שליות

קודם כל ברוכה הבאה ומחיאות כפיים סוערות על עיסוקך המרתק!
השאלה שלי היא האם את ממליצה להשתמש בכל שלייה, הרי יש שליות שהן לא סופר בריאות - מסויידות, מתפרקות וכו, קשור כמובן לבריאות האם.
האם גם בשליטת אלה את ממליצה להשתמש?

סוגי שליות

דסי,
ניתן להשתמש גם בשליות "זקנות"/ מסויידות.
מתי לא נשתמש בשליה?
HIV
שליה שיש בה ציסטה מאד גדולה
מחלה זיהומית, בקטריה..
שליה שלוקחים לפתולוגיה, לבדיקה במעבדה
עיכוב משמעותי בהתפתחות העובר

הי אירה יש לי כמה שאלות:

- את יכולה לתאר בבקשה את כל התהליך (מהרגע שהשליה נולדת, איך היא מגיעה אלייך ומה את עושה איתה, כמה זמן זה לוקח וכ"ו)
- האם את ממליצה לעשות גם מיצוי וגם קפסולות?
- האם אני יכולה לתת מהקפסולות שלי גם לאשה אחרת? נגיד בת משפחה בגיל הבלות או אחרי לידה?
- אם יש לך סיפורים על שליות מעניינות נשמח לשמוע .... (חושבת למשל על הריונות שהתחילו בתאומים ויש תאום אחד שלא התפתח וכ"ו)?

התהליך

זמן קצר לאחר הלידה, כ15 דקות, הרחם מתכווץ ופולט החוצה את השליה וחבל הטבור.
המיילדת מתבוננת בשליה ובוחנת אותה מכל הכיוונים כדי לבדוק שיצאה בריאה ושלמה.
יולדת שמעוניינת בתהליך, מביאה איתה לחדר לידה קופסא קטנה ומבקשת לקחת איתה את השליה הביתה.
בטווח של שעתיים לאחר הלידה, ניתן להעביר את השליה למקרר וליצור איתי קשר כדי שנוכל לתאם את ההעברה שלה אלי.
אני משתדלת להתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם, כדי לספק ליולדת את הקפסולות בהקדם.
כדי לעזור להמנע מתופעות הדכדוך (baby blues)שפוקדות 80% מיולדות לאחר הלידה
וכדי לחזק את האם לאחר המסע המפרך, איבוד הדם והשינויים ההורמונליים הקיצוניים.
השליה משופעת בערכים תזונתיים והורמונים שיכולים להיות משמעותיים מאד לתהליך ההחלמה.
התהליך עצמו נמשך 24 שעות.
אני מקבלת את השליה אלי
עבדת בסביבה שמורה היטב עם כלי מיוחדים
מעבירה אותם חיטוי ומכינה את כלי העבודה לתחילת התהליך
בדרך כלל הבקשה של היולדות באופן גורף היא לייצר קפסולות בתהליך שנתמך ע"י רפואה הסינית המסורתית (TCM)
תהליך זה כולל אידוי מהיר ועדין מאד של השליה למשך כ5 דקות
והכנסה לתנור ייבוש מיוחד שעובד עם מאוורר חזק על טמפרטורה מאד נמוכה (כ30 מעלות) עש שהשליה מתייבשת.
השלב הבא הוא כתישה של החומר המיובש והכנת הקפסולות
שליה ממוצעת מניבה כ100 קפסולות.
ניתן במקביל להכין מיצוי. המיצוי יהיה מוכן לאחר 6 שבועות ויועבר לאם כדי להשתמש בו במועדים הרצויים לחיזוק האם והתינוק / ילד כאחד.
תמצית שליה יכולה לשמש את התינוקות והאמהות במהלך חייהם לצורך הקלה במצבים של חוסר יציבות פיסית רגשית
או מנטלית.
ניתן להשתמש במיצוי להקלה על שעול, גודש באף, קלקול קיבה, צמיחת שיניים, חולשה, מצבי מתח קיצוניים (יום ראשון ללימודים, מסגרת חברתית חדשה וכד').
יתרונות נוספים עבור האם: בתקופות מעבר, מתח, טראומה, תנודות הורמונליות, חוסר ודאות, וכד'.
נשים דיווחו על שימוש במיצוי לאחר שנגמר מלאי הקפסולות, לצורך איזון רגשי, תופעות קדם ויסתיות ומנופאוזה.
במערב לא נהוג להעביר את הקפסולות לאשה אחרת למרות שבמזרח נוהגים לסחור בשליות.
בייננו, אנחנו צריכות לעמוד במבחן של נדיבות רבה כדי לשחרר מידיינו את המוצר ה"חד פעמי" הזה לסביבה..

בראייה הסינית

אנצל את ההזדמנות כדי להסביר בכמה מילים את ההתייחסות של הרפואה הסינית המסורתית לנושא השליה.

בסינית:
z? hé ch? = Purple River Vehicle
Latin: Placenta Hominis

היא מגרה אנרגטית את הכבד והכליות, ומרחיבה את המהות שלהם.
צריכת הקפסולות מגבירה את הצ'י (Qi=energy) ומזינה את הדם Xue=blood)).
לכן היא מעוררת אנרגטית Yang, Yin, Jing (Vital essence).
היא מגבירה את הצ'י של הריאות, ומגבירה את אנרגית הכליות.
השליה נחשבת בעלת תכונות משקמות ומאוששות.
משתמשים בה בעיקר לאחר הלידה אך ניתן לצרוך אותה גם בעקבות הצטברות מתח רב או תחושת דילול והתרוקנות אנרגטית משמעותית.
הרפואה הסינית משתמשת בשליה לחיזוק הכבד ושיפור היציבות במצב הרוח baby bluesלאחר הלידה.
מכיוון שקיימת רמה גבוהה של אוקסיטוצין בשליה, צריכה שלה לאחר הלידה יכולה לחזק את הקשר המיידי, ההתקשרות בין האם לתינוק.
בישול השליה לפי הרפואה הסינית המסורתית הינו חלק אינטגראלי מגיבוש, התהוות והפעולה של התרופה.
במצבה הגלמי, ללא הבישול, נחשבת השליה ל"מקררת" cooling , מה שלא מומלץ באופן כללי.
בנוסף, יש להדגיש, לפי הרפואה הסינית, הבישול מחזק את החומר והופך אותו לבעל יכולות ריפוי.
מכיוון שהנקה לפי הרפואה הסינית המסורתית עשוי מצ'י ודם, השימוש בשליה יכול לעזור מאד.
בחדרי לידה בסין, הרופאים מתגאים שאינם חולים בחורף בגלל הגישה החופשית לשליות.
גניקולוגיות בסין מחזיקה שליות מיובשות ומחלקות אותם לכל הנשים שמגיעות עם סימפטומי חולשה וחוסר דם

יש עוד תרבויות שמתייחסים לשליה ככה? אינדיאנים? שבטים?

מה היה בתקופת האוהל האדום?
יש משהו קדום שמעיד על כך?
ומה מבחינת הדת? איך הדת מתייחסת לשליות?

השליה בראי הדת והמסורות השונות

היו כבר כמה נשים דתיות שיצרו איתי קשר והכינו קפסולות.
הן התייעצו כל אחת באופן אישי עם הרב שלה, וקיבלו את אישורו.
ניתן לראות עדויות לחשיבות השליה משחר התרבות המתועדת.

השליה זכתה לשמות ומשמעויות כמו "המיטה של התינוק", "החצי השני של התינוק", "הבגד הראשון", ייחסו לה תכונות של "אח" או "אחות", mothers bread""
באירופה, עד סוף המאה ה-18, השליה נקראה החצי השני של התינוק. כל שנעשה לשליה אמור היה להשפיע על הילד לפני ואחרי הלידה. כתוצאה מכך, מיילדת הקפידה להשאיר את השליה עם האב כדי שלא תואשם בנסיון לפגוע בילד.

בבית מרקחת בקוסקו שבפרו נתלה שלט המבקש מלקוחות להעביר אליהם שליות לאחר הלידה. עד לסוף המאה ה-19, קומונת הרוקחים מכרו אבקת שליה גם באירופה.
רק לקראת סוף המאה ה-19 נעלם כמעט כליל השימוש והשימור של אבקת שליה.

דיווחים סנסציוניים פחות, מספרים על שימושים מרפאים של השליה בסין, דר' אמריקה, ומזרח אסיה.
עד למאה ה-19, רוקחים היו אחראים על ייצור תרופות משליה ואף נהגו לנהל סחר בשליות.
לפי דיווחים של מיילדות מפולין, טורקיה, פורטוגל וספרד, יש לייבש את השליה ולכתוש אותה. השימוש באבקה הינו פנימי וחיצוני כאחד. גם מזרחה, בויאטנם, קוריאה ותאילנד נעשה תמיד שימוש בשליה ברפואה המסורתית לצורך ריפוי פצעים קשים ולאיזון סירקולציה של זרימת הדם.
מיילדות מפולין, טורקיה, פורטוגל וספרד, נוהגות לייבש את השליה ולכתוש אותה. השימוש באבקה הינו פנימי וחיצוני כאחד.
בויאטנם, קוריאה ותאילנד נעשה שימוש בשליה ברפואה המסורתית לצורך ריפוי פצעים קשים ולאיזון סירקולציה של זרימת הדם.

הפן הרפואי

תרופות בשימוש השליה נמצאות על המדפים גם היום, רוב המשתמשים אינם ערים למקור ממנו נרקחה התרופה.
השוק ממשיך לצמוח ולהיות פעיל, במקום להשתמש בתיאור מרכיבי התרופה במילה שליה, משתמשים בתיאור המרכיבים במונח: שרשרת חומצות אמינו. (Polypeptides).

השליה הינה מקור להורמון בשם Human chorionic gonadotropin (hCG),בעזרתו מטפלים כיום בהפרעות אכילה, אסטמה, דלקות בקיבה, כולסטרול, אקזמה, אלכוהוליזם, מחלות עיניים ובזמן האחרון בגידולים הנקראים Kaposi sarcoma המופיעים אצל חולי איידס.
תרופות שונות לבעיות עור הופקו באופן ישיר משליות. באופן מסחרי סימנו אותן כמכילות פרותאין.
מיוצרות משליות של כבשים או פרות.
בבתי חולים משתמשים בשליות כדי
לרפא כוויות ופציעות עור קשות,
לפני כ15 שנה, קובה ייצאה עשרות טונות של שליות נשים למעבדות בצרפת אחרי שהתגלה כי השימוש בהן יכול באופן מוצלח לטפל בבהרת (מחלת עור שגורמת לעור לאבד פיגמנטים). כיום הם מפתחים שם תרופה בשם Melegenina Plus.

Aeiona

New member
תגובה לאכילת השלייה

האם תמיד תהיה תגובה חיובית לאכילת השלייה? או שיכולה להיות תגובה לא טובה?
אני חושבת שראיתי באחד הוולוגים ביוטיוב (מאמא נטורל) שאמרה שאצלה הקפסולות של השלייה עשו דווקא תגובה לא טובה והיא הרגישה קצת מדוכאת ולא מאוזנת הורמונלית...
למה זה קורה והאם אפשר לדעת מראש?
ומהרגע שמתחילים לקחת את הקפסולות (אגב, כמה פעמים ביום?) מתי מתחילים להרגיש את ההשפעה?

תודה

תגובות לאחר תריכת הקפסולות

הי Aeiona
אני מספקת את השירות הזה כבר כ4 שנים
מעולם לא נתקלתי באופן אישי באשה שדיווחה על תגובות לא רצויות.
אני חברה כבר זמן רב בכמה מסגרות של נשים שמקפסולת שליות ברחבי העולם וגם שם לעיתים נדירות מאד מדווחות על קושי.
בעיקר שמעתי על תגובה כמו אלרגיה אבל על מצבים קשים לא שמעתי באופן אישי.
חשוב לציין שיש רמות שונות מאד של דכדוך ודכאון לאחר לידה והסקאלה רחבה ומגוונת.
ישנם מצבים עמוקים וקשים ששום דבר לא יעזור מלבד תרופות פסיכיאטריות. לשמחתנו, גם האפשרות הזו קיימת.
לפני חמש דקות הגיעה אלי הודעה מאשה נפלאה שליוויתי בלידה.
היא חוותה קושיים רבים לאחר הלידה הראשונה עד כדי צורך לקחת כדורים נגד הדכאון העמוק.
כידוע, לנשים שחוו דכאון לאחר לידה ראשונה יש סיכוי גבוה יותר לחזור למצב הקליני הזה לאחר השניה.
היא מדווחת בשמחה על שיפור בהרגשה שלה כבר לאחר 24 שעות ואני מאד מאד שמחתי לשמוע
אני מקוה מאד שזה פתרון טוב ונכון עבורה.
כדאי לזכור שהקפסולות האלו מורכבות מהשליה שלך!. כלומר אני לא מצרפת לשם שום חומר זר.
הגיוני שהגוף יזהה, יקבל ויכיל את מה שממילא ייצר בעצמו.
אני מתארת לעצמי שכמו כל דבר שאנחנו צורכות תמיד קיימת האפשרות שמשהו לא יתאים ולא יסתדר.
עד שלא ננסה לא נדע.

ועוד שאלה קטנה

בעבודתי יוצא לי לראות הרבה שיליות וההבדלים בגדלים מדהימים. יש שליות ענקיות ויש ממש קטנות.
שמתי לב שזה לאו דווקא קשור לגודל התינוק. האם את יודעת מה גורם לשליה אחת להיות ענקית ולאחת
בגודל ממוצע. האם לנשים מסוימות יש נטיה ללדת שיליות בגודל מסויים?

גודל השליה

שאלה מעניינת שגם אני מוצאת את עצמי חושבת עליה לא פעם.
אז...
לא מצאתי הקבלה ברורה
אני כן רואה קשר בין גודל התינוק לגודל השליה
לא באופן גורף אבל הקשר קיים
מה אני יכולה להגיד בוודאות שאין שליה דומה לרעותה
כל אחת שונה ומיוחדת מאד
בזמן האחרון התחלתי בחדרי חדרים "לקרוא" לעצמי בשליות.
הצלחתי לראות כאלו שקטות ואחרות סוערות
כאלו "מסדרות ומאורגנות, ואחרות "מפוזרות" יותר.
כאלו עדינות במיוחד וההיפך
חלק מהנשים הכרתי באופן אישי וניסיתי לראות את הקשר
זה מעניין מאד!
אז זהו
אל תגלו לאף אחד אבל... התחלתי "לקרוא" בשליה:)
רוצות לראות שליות?

תודה

מבקשת להודות על ההזדמנות להתארח כאן
תמיד שמחה לשתף ולדבר על הנושא הזה
מוזמנות בחום מתי שמתאים לפנות לשאול ולהתייעץ
מאחלת לכולנו ימים טובים וחוויות מלאות עצמה וטוב לב
אירה
[URL]http://www.leyada.co.il/#!ira-keren/c1u86[/URL]

למעלה