שירי פינק פלויד שעוסקים בסיד ברט

שירי פינק פלויד שעוסקים בסיד ברט

שלום לכם! קיבלתי עבודה בספרות על שירים ליריים, ובחרתי בלהקה האהובה עלי, פינק פלויד. שאלת החקר שלי היא: "כיצד השפיעה ´זריקתו´ של סיד בארט מלהקת פינק פלויד על שיריה של הלהקה?" כרגע אני מחפש שירים של פינק פלויד שעוסקים בברט. מצאתי עד עכשיו 3 שירים: comfortably numb, shine on you crazy diamond וכמובן wish you were here. האם יש עוד שירים של פינק פלויד שעוסקים בצער על זריקתו של ברט מהלהקה? בתודה מראש, פינוקיו שמי

פינק פלויד ושיגעון

קודם כל תקרא את זה. חוץ מזה לדעתי יש לווטרס אובססיה לגבי בארט, אין לי שום ספק שהוא מרגיש הזדהות עצומה עם מצבו של בארט, ויודע, שהוא בקלות יכל להגיע לאותו מצב. ומצד שני הוא גם מרגיש רגשות אשם על האופן שחברי הלהקה (ובעיקר הוא) התיחסו לבארט. בקשר לשירים, כמעט כל ה dark side והחומה, קשורים בצורה כזאת או אחרת לבארט. טוב זה מאוד קצר ומצריך מאמר שאין לי זמן לכתוב עכשיו, תקרא את המאמר שהפניתי אותך אליו (ואני מקווה שגם אחרים יגיבו, כי הנושא מרתק), ותחזור אם יהיו לך שאלות...

../images/Emo51.gif

תודה, אבל קראתי את המאמר הזה כבר פעמיים לפני שבאתי לפה...
אבל זה לא מספיק לי... הציון שלי בספרות לא היה משהו, ואני די צריך לשפר אותו...
אפשר לקבל בבקשה רשימה של שירים שעוסקים בברט? אני יכול איכשהו לנתח את השירים, למרות שאני אשמח אם מישהו יסביר לי איך השיר מתקשר לברט... אבל ברמת העיקרון - האם אפשר לקבל רשימה של שירים שעוסקים בברט? בתודה מראש, פינוקיו שמי

טעות לשניכם

פינוקיו, comfortably numb הוא לא על בארט! וגם הניבלונגים שאמר שהשירים שווטרס כתב, הם בחלקם על בארט, את השיר הזה כתב גילמור.. הוא היה אמור להיכנס לאלבום הסולו של גילמור, למזלנו הוא נכנס לחומה. ובכלל, החומה ממש ממש לא מדבר על סיד... הוא מדבר על רוג´ר ורק על רוג´ר! (נו טוב, גם על אישתו, המורה שלו ואמא שלו), אין קשר לסיד.. גם דארק סייד לא קשור לסיד, הוא קשור לחברה המודרנית, ועל 3 האלמנטים המרכזיים שיש בה (לדעת ווטרס כמובן): זמן, כסף, ואי שפיות (Eclipse), למיטב ידיעותי, אין שום קשר לסיד. לסיד יש קשר ישיר באלבום wish you were here, זהו פחות או יותר...

וואו פינק

לא ידעתי שיש רק דרך אחת לנתח שיר. אתה צודק כמובן לגבי numb, ולו בשל העובדה שזה שיר של גילמור, שלא יועד לאלבום הזה. בקשר לחומה ולדרק סיד, ולעוד כל מיני דברים שכתב ווטרס לאורך הקרירה שלו, ווטרס עוסק המון בטרוף, בגבול המאוד דק בין "שגעון" ל"שפיות" הדרק סייד אכן עוסק בחברה המודרנית, שים לב טוב למילים ותראה שהחברה המודרנית מובילה (לפי האלבום) לשיגעון אתה רוצה להגיד, שזה לא קשור לזה שהחבר הכי טוב איבד את שפיותו שנתים שלוש קודם?. החומה לדעתי (ועד כמה שאני זוכר גם ווטרס התבטא כך) עוסק בין השאר בפאשיסטיות של תעשיית המוסיקה (have a siger ו animals גם עוסקים בנושא הזה, אגב), וברובד יותר גלוי של היצירה, החומה עוסקת בדיכוי של החברה כלפי היחיד, שים לב, לאן מובילים כל אלה את גיבור האלבום, "פינק" מקבל התקפי זעם אלימים, הוא מאבד לאט לאט את שפיותו, ומתנתק והולך מן החברה. לא מזכיר לך מישהוא?. אתה צודק אגב, ש shine om ובמידת מה גם whish you were here עצמו הם שירים שהרובד הגלוי שלהם מדבר על בארט, אבל, היצרה של פינק פלויד היא מורכבת ומרבת שכבות לא צריך להתפס למה שגלוי על פני השטח. מה לעזעזל עשיתם בשעורי ספרות?

לא בשיעורי ספרות, אלא באנגלית

זוכר את ההשוואה שעשיתי בין חוות החיות לאנימלס? קיבלתי 90.. (רק!). "פינק" מקבל התקפי זעם אלימים, הוא מאבד לאט לאט את שפיותו, ומתנתק והולך מן החברה. לא מזכיר לך מישהוא" מזכיר לי מישהו מאוד!!! את ווטרס! זה בדיוק תיאור של ווטרס! היריקה על המעריץ בהופעה של אנימלס. הקללות שלו באמצע ההופעה (ויש לי הוכחה לזה באמ פי 3). זה ווטרס, ולא יעזור! animals לא מדבר על תעשיית המוזיקה, אלא על החברה בכלל, קח סיגר, זה כן על תעשיית המוזיקה, זה ברור, לא צריך לחשוב יותר מדי. לגבי דארק סייד, אני מסכים שבארט השפיע מאוד על ווטרס שהוא כתב את השיר הזה. אבל רק השפיע האלבום לא עליו. אלא על החברה בכלליות, ומה לעשות גם בארט נמצא בחברה שעליה הוא מדבר. אז כמובן שהוא מדבר אליו. אם כי לא רק אליו.

electricGirl

New member
החומה לא מדבר על סיד

אבל סיד בארט השפיע רבות על הסרט ועל סצינות שם. כמו הסצינה עם הסיגריה שנשרפת עד האצבע, רוג´ר אמר בעצמו שזה בא לו בהשראת בארט.

noosh

New member
דווקא החומה כן קשור לבארט

"החומה" אמנם עוסק בווטרס, אבל החלק השני עוסק גם בבארט... הקטע של -time to go!!! מבוסס על מקרה שקרה לבארט, וההשתגעות הזאת עקב כל התהילה והפרסום מאפיינים את סיד.... גם את ווטרס - אבל גם את סיד וכמובן שכל וויש מוקדש לבארט... בשני השיינים הם מדברים עליו, וויש נכתב עליו, ו"ברוך הבא למכונה" ו-"קח סיגר" קשורים יותר לפרסום ולהתמסחרות המוזיקה. אז הלהקות מחו על זה, היום הן נוצרות מזה

זה מה שאמרתי

החומה ודארק סייד מושפעים מסיד, אבל זה לא על סיד. בקשר לברוך בואך למכונה, אני פירשתי את זה אחרת.. אני פירשתי את זה כך שמישהו נולד לעולם, שהעולם עובד כמו מכונה (אהבתי את העבודה עם הגיטרה של גילמור, נשמע כמו מכונה!), כולם יודעים מה קורה איתו (מי שנולד) אומרים לו מה לעשות, מה לחשוב, מה לחלום. אבל זה רק פירוש שלי.

noosh

New member
מזכיר קצת את 1984

זו הפרשנות
אבל זה גם מדבר על מוזיקה.... כאילו, עם האמנים שנולדים לתוך פס הייצור הזה של המוזיקה ההמוסחרת.....

גדי שבת

New member
if

השיר החזק ביותר שקשור לסיד בארט, המבהיר את יסודי המצפון של ווטרס בנושא זה, הוא If מהאלבום Atom Heart Mother. אני מצרף את המילים, אך ברור שזה לא מספיק צריכים לשמוע את ווטרס שר את השורה And if I go insane Will you still let me join in with the game? כדי להבין ולהרגיש את עוצמת הכאב. If I were a swan I´d be gone If I were a train I´d be late And if I were a good man I´d talk with you more often than I do If I were to sleep I could dream If I were afraid I could hide If I go insane Please don´t put your wires in my brain If I were the moon I´d be cool If I were a rule I would bend If I were a good man I´d understand the spaces between friends If I were alone I would cry And if I were with you I´d be home and dry And if I go insane Will you still let me join in with the game? If I were a swan I´d be gone If I were a train I´d be late again If I were a good man I´d talk with you more often than I do

אף פעם לא חשבתי על זה

אף פעם לא התייחסתי יותר מדי ברצינות למילים של פינק פלויד לפני דארק סייד. אולי כדי שאני אשים יותר לב..

malolds

New member
כמובן!!!!!!!!!!

קח את האלבומים wish you were here dark side of the moon שניהם על סיד בארט

למה comfortably numb הוא לא על סיד?

בבקשה תענו מהר... אני צריך לתת למורה שלי רשימה של שירים עד מחר... בתודה מראש, פינוקיו שמי

למעלה