שירים יד מי שלא ראה את זה בא...
...

vinney

Well-known member
מה זה אומר? כמו כל דבר עם טראמפ - כלום.

הוא לא יחתום על שום חוק, הוא יחתום על הוראה למשרדים שלו לעשות בדיקה על אילו שינויים הוא יכול לעשות.
&nbsp
בפועל - מדובר בPR נטו, שום שינוי מעשי. מה יהיו השינויים בפועל אחרי שהמשרדים האלה יסיימו את הבדיקות האלה - נחיה ונראה. עד עכשיו שום חקיקה מהותית לשינוי מערכת הויזות בארה"ב לא הצליחה לעבור, במשך לפחות ה10 שנים האחרונות.

ai21

New member
" HI-B היא בעצם הגרלה ממשלתית שמפיצה

ללא כל אמות מידה, אשרות עבודה באמצעות חברות קבלניות שמגייסות עובדים בלתי איכותיים, נמוכי עלויות."
למה ארה"ב מוצפת במתכנתים הודים וסינים? בדיוק בגלל זה.

המשמעות היא - שמי שעובר לארה"ב יקבל מעל השכר הממוצע שם ולא מתחתיו.
זה אומר שמי שיכנס מעכשיו זה בעיקר עובדים מומחים ומיומנים ולא כח אדם זול.
יהיה יותר קשה לעבור לשם, אבל מי שיעבור יקבל יותר

vinney

Well-known member
המשפט הזה מופרך מן היסוד.

כל הכתבה הזאת נראית כמו איזה כתבת צהובון. אני יכול להאמין שהציטוטים שהם מייחסים לאנשי טראמפ אכן נאמרו - האנשים האלה מקשקשים שטויות בין אם בכוונה ובין אם מתוך טימטום.
&nbsp
ההנחה הזאת שאפשר למצוא אמריקאים גם היא די מופרכת. מנסיון, לאייש משרה זה טירוף, אנשים טובים נחטפים בשניה, ומי שנשאר זה הבררה. אמריקאים לא רוצים ללמוד מתמטיקה או מדעים, ואז מתלוננים שמביאים עובדים מסין או הודו...

ai21

New member
לא ברור לי מה באמת עומד מאחורי הטענה שלך

מה שברור לי - זה שיוזמות שהוצעו בעבר לאפשר הבאת מתכנתים מהודו לישראל - נשמעות כמו אסון לתעשיה המקומית,
ומצד שני - המגבלות שיש פה על הבאת מומחים מחו"ל לתקופה קצובה - גם לא סבירות בעליל.
לכאורה נשמע שהפשרה של הבאת עובדים מעל שכר מסויים נשמעת כמו פשרה סבירה בהחלט, והבעיה היא בעיקר - מכה חזקה מאוד לתעשייה עד שזו תסתגל למצב החדש (הסתגלות שתיקח שנים).

יש ביקורת ספיציפית כלפי מנגנון ה"לוטו" לוויזת עבודה - מכיוון שמנגנון זה מאפשר הירשמות רחבה של עובדים בעלי יכולות נמוכות, ומצד שני מציב בירוקרטיה ארוכה לעובדים מיומנים.

לגבי הבעיה שדיברת עליה:
הפיתרון ארוך הטווח, גם בישראל וגם בארה"ב, הוא שיפור של החינוך.
לא מדובר על תוספת משמעותית של תקציבים - אלא בעיקר עידוד של תלמידים ובתי ספר לכך שילמדו מתימטיקה ברמה גבוהה, מקצועות מבוא טכנולוגיים, ויסיטו סבסוד מוסדות אקדמיים ממקצועות "מתים" לכאלו שיש בהם פריון גבוה.
המדינה מוציאה סכומים גבוהים על חינוך - אבל רק 6% מהתלמידים בישראל למדו את הבסיס שמאפשר להיות מהנדסים ומדענים במרחב גדול של מקצועות.
וזו בעצם הבעיה, שאחרי כן מנסים לתקן באמצעות הצפה בבוגרי מכללות ברמה נמוכה.

vinney

Well-known member
"מנגנון הלוטו" - כן, בדיוק זה מה שמופרך.

"יש ביקורת ספיציפית כלפי מנגנון ה"לוטו" לוויזת עבודה " - אין מנגנון כזה.
&nbsp
לויזות העבודה האמריקאיות יש דרישות סף מאוד גבוהות, וזה כולל גם דרישות לתפקיד, דרישות לחיפוש אמריקאים לפני העסקת זרים, וגם דרישות שכר.
&nbsp
כל הטיעונים שמעלים, גם בכתבה, גם בטוקבקים, וגם בפורומים - מופרכים. אלה שקרים, דברים שלא מעוגנים במציאות.
&nbsp
וכן, יש כאלה שעובדים על המערכת, ורושמים על הטפסים דברים שלא קיימים במציאות. משקרים לגבי שכר, משקרים לגבי השכלה, משקרים לגבי תפקיד. אבל זה עניין של חוסר אכיפה - לא בעיה בתוכנית הויזות, בעיה באכיפת החוקים הקיימים. \

ai21

New member
מאז 2003 מספר הבקשות גבוה ממספר האישורים ולכן יש שימוש בלוטו

https://web.archive.org/web/2016022...B-petition-data-and-cap-dates-FY92-FY16_2.pdf
כאשר אם תבדוק - החברות שמקבלות הכי הרבה אישורים הן חברות כ"א, ולא חברות טכנולוגיה שמציעות רילוקיישן.
זו ביקורת שנידונה בקונגרס רבות - ולא משהו שמגיע מטוקבקים.
&nbsp
ונכון: אם מצד אחד יש הגרלה ומצד שני אין סינון אכיפה ומעקב - יש תקלה בתהליך.
ספיציפית דיברו על כך שהעלאת שכר הסף שאותם עובדים יקבלו במהלך שהותם תתקן את הבעיה של עובדים שמונעים תעסוקת מקומיים,
כאשר באופן טבעי קיומו של מעסיק שמוכן לשלם הרבה - מעיד על כך שמדובר בעובד בעל פריון גבוה.

vinney

Well-known member
ה״לוטו״ שאתה מתכוון אליו הוא לא חלוקה של ויזות

אלא החלטה אלה בקשות לפתוח.
&nbsp
עצם זה שפתחו מעטפות עוד לא אומר שמי שהגיש את הבקשה מקבל את הויזה, בכלל לא.
&nbsp
נושא השכר זה גם שקר. כבר עכשיו מי שמבקש את הויזה הזאת נדרש לשלם לפחות את השכר שנקבע על ידי הממשלה, וזה ממש לא שכר נמוך. הטענה שבעלי הויזות האלה גונבים עבודה מהאמריקאים בשכר יותר נמוך - פשוט לא מבוססת.
&nbsp
כל העניין הזה נועד לרצות את הרדנקים האמריקאים, אנשים שבפועל כלל לא מושפעים מהויזות האלה לא לטובה ולא לרעה. זה פשוט כלי להראות לmiddle america שהנה, טראמפ פוגע בשמאלנים האלה מעמק הסיליקון. אין פה שום בעיה לפתור, להיפך - פועל יוצא של מחסור בויזות האלה לא ייצר מקומות עבודה לאמריקאים אלא לבריטים, ישראלים, הודים, סינים - במדינות שלהם. מה, אתה חושב שאם גוגל לא יכולים לגייס מישהו ברמה שלהם בארה״ב הם פתאום יתחילו להתפשר על הרמה? לא, הם פשוט יגייסו את התקן בסניף שלהם במדינה אחרת.
&nbsp
מי שייפגע אלה עסקים קטנים, סטארטאפים, וחברות שלא יכולות להרשות לעצמן להקים סניפים בחו״ל, ופועל יוצא הוא שיוציאו יותר כסף על עובדים נחותים שנותנים תפוקה פחות טובה - מה שיעשה את המעסיקים האמריקאים עוד פחות תחרותיים.
&nbsp
יופי לטראמפ.

יבגניי34

New member
לא במיוחד מעניין אותי אבל אם הייתי אמריקאי הייתי בעד לבטל

המסלול הזה אף-פעם לא נראה לי הגיוני או סביר אבל כנראה כבר צף שם יותר מדי כסף מכדי שמישהו יצליח אשכרה לבטל.

אם הוא יצליח לבטל זה יהיה הישג מרשים והולם את העמדות שהציג בקמפיין מה שראוי להערכה.

hadooper

New member
לדעתי זה דווקא יכול להיטיב עם ישראלים

&nbsp
הרי הבעיה העיקרית של הממשל האמריקאי עם העסקת העובדים הזרים היא פחות מצוקת המשרות עצמה, אלא יותר העובדה שהם גורמים להורדת גובה השכר המקובל בשוק התעסוקה.
&nbsp
ולכן מבחינה אידאלית השאיפה של הממשל כנראה תהיה לנקוט צעדים שמצד אחד יעלו את גובה השכר ומצד השני ימנעו מהחברות לפתוח מרכזי פיתוח במדינות אחרות או להרחיב את הפעילות שלהן במדינות אחרות מחוץ לארה"ב.
&nbsp
מה שאומר במלים פשוטות - פחות הודים, יותר אמריקאים וישראלים...

הפרבולה

New member
זה יכול להטיב עם מדינת ישראל

חברה אמריקאית שתתקשה למשוך מהנדסים מישראל תחליט להקים מרכזי פיתוח בישראל

למעלה