שירות אנטי וירוס

שירות אנטי וירוס ../images/Emo23.gif

תציגו את הבעיות שלכם עם הוירוס (= הקטילות העצמיות, חוסר האמונה בעצמכם, הכעס על אחרים ועל עצמכם, הפחד, חוסר הקבלה, הלכידות בתוך התדמיות של הסביבה, הקוֹרבּנוּת, הדרמות, וכולי...) ואני יחד עם כל מי שירצה נעזור לכם ודרך כך גם לעצמנו כמיטב יכולתנו
.

או-קיי, לי יש בעיה...

וגם תרגיל באותה נשימה... אה, אז ככה... זה ברור לי שאני לא מתנהג בכל רגע נתון איך שאני רוצה, וזה ברור לי שזה נובע מהצורך לשלוט בתדמיות של אחרים אודותיי, אבל השאלה שלי... איך אני יכול לפתח חוסר אכפתיות כלפי זה... הרי... הרי... הרי... אפילו ההבעה שלי על הפנים היא לא לגמרי "שלי"... אני בטוח שאני קצת שונה כשאין אנשים בסביבה... אני פוחד ממה שיחשבו עלי אם... אז... מה עושים? והתרגיל שישר עלה לי (פעם תרגלתי אותו קצת, לפני שנים, במסגרת אימוני הקונג-פו - והוא פשוט שינה אותי בעוצמה למשך שנים קדימה!!!): בכל רגע נתון, לדעת איך אני באמת רוצה להתנהג איך באמת הייתי מתנהג אם לא היה כל פחד בקרבי... ולא להתנהג כך בהכרח, אבל בו-זמנית לדעת... זה יוצר מעין פיצול מעניין, מרתק: "אני" כפי שאני מתנהג בחופשיות מלאה (רק בדמיוני... בידיעתי) ו"אני" כפי שאני מתנהג חיצונית, בעולם המוכה וירוסים (כדי להגן על עצמי). אני זוכר שהתרגיל נתן לי פרופורציות הפחית את הפחד חיבר אותי לעצמי. מה דעתך על התרגיל? ואיך לדעתך אני יכול להשלים את העבודה המופלאה שעשיתי בנושא הזה? איך אני יכול להרגיש תמיד את עצמי האמיתי, את התנהגותי האמיתית? וגם אם לא להתנהג בה ממש, להרגיש אותה לפחות?

אורלי_ל

New member
שאלה ../images/Emo13.gif

אם תקבל את עצמך זה לא יפתור לך את הבעיה? (שאלה רצינית). אולי מה שצריך לעבוד עליו זה הקבלה של עצמי ושל האחר?

כן, זה עוזר.

ברגעים מסויימים אני עושה את זה יותר - ואני מרגיש בבירור את ההבדל, את השחרור... אני מרגיש כאילו מרחב של קבלה נפתח ומכיל בתוכו אותי כפי שאני ואת הסובבים אותי כפי שהם. אבל... הבעיה עדיין קיימת. מה עוד יכול אני לעשות?

אורלי_ל

New member
מצוין, תמשיך ככה ../images/Emo45.gif

ותרפה מהעניין. האם הקבלה העצמית שלך כוללת גם את קבלת המצב שתיארת כפי שהוא?

מי אנחנו באמת?

היי בן, איזה כיף לפגוש אותך כאן ... אני שמחה שאתה מעלה את השאלה, מכיוון שגם אני מדי פעם חשה את התחושה הזאת, על אף שעשיתי כברת דרך ארוכה מהתקופה שבה הייתי שני אנשים שונים. אור ואהבה בחברה. ואור ואהבה בבית עם עצמה. "המשחק" הזה של לא להיות אני עד הסוף, התיש אותי עד כדי כאב, עצב, בדידות. אבל אני לא ראיתי, הייתי כעיוורת ולא הבנתי איך לא רואים אותי? איך לא שומעים אותי? הרגשתי כרואה ולא נראית. עד שהבנתי, עד שנפל לי האסימון. אני לא באמת אני, חשבתי שאם אני אשחק משחק בכאילו על פי הדמות שאני יצרתי, על פי הדמות שנראה לי שהכי יאהבו אותה. אבל אני לא אהבתי אותי! אז איך אפשר לאהוב אותי? ואפילו לא למדתי משחק... אז המשחק גם לא היה משהו. בקיצור, באיזון ביניים הייתי די במינוס. היום, במבט לאחור אני חשה כאילו הכל תהליך אחד ארוך, כשאני השחקנית הראשית (אך כאן בתפקיד הרבה יותר מוצלח), כי הפעם השלתי כל פעם מסיכה אחרת, תחפושת אחרת. כל פעם מחדש, כמו בצל על כל קליפותיו, השלתי אני את קליפותיי והפחתי לאדם אוהב יותר, שלם יותר, מאושר יותר. בן, אני חושבת שרק אתה יכול עם עצמך לשאול ולבדוק פנימה ולראות מהם המצבים בהם אתה לא באמת אתה. ואז לשאול למה? האם אתה חושש שפחות יאהבו אותך אם יראו אותך בחסרונותייך? האם אתה חושש לגלות על עצמך דברים שיכאיבו? ואז תחליט (כח המודעות ללא ספק יעזור כאן) להשיל לאט לאט, לקבל באהבה ובהבנה את הדברים שהיית רוצה לשנות, תוך התחייבות לשינוי. ואז לא תצטרך לחשוב על חוסר אכפתיות כלפי זה... כי תרגיש אדם אמיתי שהולך עם התחושות שלו, עם הרצונות שלו. אני לא יכולה לאמר שהיום אני אותו אדם בחברה ובבית. אבל אני מרגישה יותר חופשיה לצחוק, לבכות, להרגיש, לחבק, ולהיות אני, ללא המסכות. והיום יש כל כך הרבה אנשים שאוהבים אותי, שאכפת להם ממני. וזה בכלל לא מפליא אותי, כי אכשהו כשהפסקתי לשחק גיליתי את עצמי, ומן הסתם גם אחרים גילו אותי. איזה כיף, איזה שיחרור אמיתי שלפעמים בא לי לצצצצצצעעעעעעוווווק ייייייייייייששששששששששששששששששש אננננני כאן! אור ואהבה

אור ואהבה, עזרת לי מ_א_ו_ד!

תודה!!
הדפסתי אותה...
המון אהבה
שלך בן נ.ב. אני שומר לעצמי את הזכות לחזור ולהגיב להודעה הזאת שוב ושוב... בסדר?

Talia E

New member
אני מזדהה עם המון ממה שכתבת...

מוזרים הקטעים האלה, בהם אתה קורא את מילותיו של אחר, ורואה שהן מתאימות גם לך... היה כיף לקרוא!

הפתרון בידיך והרגע תיארת אותו:

"בכל רגע נתון, לדעת איך אני באמת רוצה להתנהג איך באמת הייתי מתנהג אם לא היה כל פחד בקרבי" אני רואה ושומע המון כוח בך.
אבל אם אתה לא מצליח עוד לבצע את זה תגיד לנו ונעזור. לפי דעתי אין לך שום בעיה חוץ מאיזה וירוס קטן
מה זה בשבילך וירוס קטן
מה דעתך? תנסה ותגיד לנו? אגב גם אני אנסה.

גם ההודעה הזאת עזרה לי מאוד.

אכן, אני אמשיך להפעיל את הטכניקות שעוזרות לי...

למעלה