שינוי שם הקובץ documents (וגם downloads)

SicTransit

Active member
קניתי מחשב חדש עם שני דיסקים, וההתקנה בחנות הגדירה את כל הקבצים שלי באחד מהם, בעוד השני ריק לחלוטין. שני הדיסקים הם SSD.

באופן טבעי(?) העתקתי לדיסק השני (E. בחנות הגדירו לי את הצורב בתור D משום מה) את תיקיות קבצי הנתונים שלי (documents, pictured וכו') וגם שיניתי את ברירת המחדל של של מיקום נתונים חדשים דרך ההגדרות של windows settings->system->storgae-> change where new conntent is saved וכן את מיקום הקבצים להורדה בכל אחד מהדפדפנים שלי (לא הצלחתי למצוא אפליקציה שעושה את זה רוחבית לכולם). בנוסף, סימנתי את הקבצים במיקום החדש עבור ה- quick access .

בינתיים הכל נראה בסדר אבל אני יודע בבטחון שהרבה פעמים בעתיד אטעה ואגש לקבצים במיקום הישן (disk C), ומהר מאד זה ייגמר בבכי. יש לי הרגשה שתוכנות מסויימות עלולות גם הן להתייחס למיקום המקובל הזה בלי לשאול אותי אם זה בסדר. הפתרון הכי סביר בעיני הוא לשנות את שמות התיקיות על דיסק C למשהו אחר (נניח: NOT_docs או משהו כזה), אלא שאני לא בטוח אם אפשר בכלל לעשות את זה, ואם כן האם זה לא עלול לגרום לכל מיני בעיות עתידיות שיהיה קשה לטפל בהן . זאת מאחר שבדיסק C הן מוגדרות תחת users וזה אומר ש- windows מתייחס אליהן לא כאל קבצי נתונים רגילים.

להבהרה אציין שרק אני משתמש במחשב הזה, כך שכל עניין ה users הוא סתם מטרד מיותר עבורי (להערכתי כמו עבור רוב המשתמשים, אבל מי שואל אותי?), אבל לא מצאתי דרך להגיד ל windows "בחיאת, עזוב אותי מהשטויות האלה".

אשמח במיוחד לשמוע אם מישהו כאן עשה משהו דומה, ובכלל מחשבות בעניין.

SicTransit

Active member
כן כמובן עשיתי את זה הרבה פעמים.

המממ.

ניסיתי לבטל כל מה ששיתי קודם, פירמטטי את הדיסק E שלי, יצרתי עליו את התיקיות, אבל כשהגעתי לצעד 13 בהוראות באתר שנתת
הרשימה האפשרית שנפתחת בכפתור "move" לא מכילה את הדיסק הזה משום מה:

destination.png

אני מצרף גם את ה properties של שני הדיסקים. אני לא מוצא שום הבדל ביניהם:

Disk CvsE.png
ואני מסוגל להעתיק ידנית קבצים ל שם.

רעיון?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
המממ.

ניסיתי לבטל כל מה ששיתי קודם, פירמטטי את הדיסק E שלי, יצרתי עליו את התיקיות, אבל כשהגעתי לצעד 13 בהוראות באתר שנתת
הרשימה האפשרית שנפתחת בכפתור "move" לא מכילה את הדיסק הזה משום מה:

צפה בקובץ המצורף 50131

אני מצרף גם את ה properties של שני הדיסקים. אני לא מוצא שום הבדל ביניהם:

צפה בקובץ המצורף 50132
ואני מסוגל להעתיק ידנית קבצים ל שם.

רעיון?
פתח מנהל הדיסקים. יתכן שאחרי הפירמוט הוא במצב לא מקוון לא פעיל ויש להפעיל אותו.. הוא יהיה

Unallocated​

מקש ימני צור מחיצה פשוטה..ועם ההוראות רק לסמן מהיר למטה.

אם זה לא זה נסה מה שבקישור

למעלה