שינוי קצב מרתון בעקבות פציעה

erezdt

New member
שינוי קצב מרתון בעקבות פציעה

שלום לכולם אני מתכונן למרתון הראשון שלי בעוד שבוע בטבריה. התאמנתי ע"פ תוכנית אמונים מסודרת ונפחי ריצה אשר הגיעו ל85ק "מ שבועיים במקסימום ו7 ריצות מעל 30 ק"מ. לפני כ 10 ימים ביצעתי את הריצה האחרונה של 36 ק"מ וכנראה שמתחתי רצועה בצוקה קלה מאחורי הברך השמאלית, בהתחלה היתה מוגבלות בתנועה אך מזה כמה ימים שאין מוגבלות או כאב למעט בנסיון לרוץ. בשבוע שעבר רצתי ע"פ התוכנית את הריצות המתוכננות לשבוע הראשון של הטייפר מתוך תקוה כי הכאב יעבור לחלוטין .הוא אמנם פחת אך לא נעלם לחלוטין, מטז שבת לא יצאתי לרוץ מתוך כוונה לנוח כמה ימים ובשבוע הבא לצאת למספר ריצות קלות וקצרות לפני המרתון. אני מופנה לאורטופד ע"מ ולבדוק מה חומרת הפציעה. רצית לדעת האם בעקבות האילוצים והפסד של מספר ריצות ובהנחה כי במרתון לא יהיו כאבים ברצועה אני צריך לשנות מן הקצב המתוכנן או שמכיון שהתכוננתי כראוי עד עתה אין צורך בשינוי התוכנית? תודה רבה מראש ארז

מנסיון

שבוע וחצי לפני המרתון מתחתי גיד כנראה ועשיתי שבוע הפסקה לגמרי. יומיים לפני התחרות רצתי 5 ק"מ רק לוודא שאני עוד זוכר איך רצים. ובתחרות שברתי שיא מדהים. לפעמים מנוחה טובה רק עוזרת. לדעתי אין לך מה לדאוג תרוץ את הקצב הרגיל

למעלה