שינוי נוסחאות בתוך הגליון לאחר שליחה במייל

חיים_

New member
שינוי נוסחאות בתוך הגליון לאחר שליחה במייל

נוהל העבודה שלי הינו שאני שולח גליון ליועץ (מצורף) ע"מ שימלא נתונים ויחזיר לי אותו. כשהוא מקבל את הגליון הגליון מתנהג כגליון לקריאה בלבד למרות שאינו מוגדר ככזה- (למה ואיך מבטלים?) היועץ שומר את הגליון בשם אחר וממלא אותו ושולח אותו חזרה. בלשונית "ריכוזים" יש שורת סיכום עם הנוסחא מהשאלה הקודמת - שמקושרת לגליון מרכז.

הבעיה היא שאני מקבל חזרה את הגליון הנוסחא משתנה- נוספות לה כתובות מהמחשב של היועץ-
כמו בשאלה הקודמת ואז אני מקבל שגיא בגליון המקושר

איך מונעים את זה וגורמים לכך שהנוסחא לא תשתנה?

אופיס 10 ווינדווס 7

תודה רבה

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .

1. עיין במאמר נוהלי הפורום כדי ללמוד כיצד מציגים נוסחה וטקסט לועזי - מוצמדים לשמאל.

2. לא סרקתי את כל הקובץ - אך לעניות דעתי אין בו הפניות לקבצים אחרים ולכן אינני מבין מדוע וע"ס מה אתה טוען שנוספו, לנוסחאות, כתובות מהמחשב של היועץ.

3. הייתי מציע שתצמיד לכאן קובץ "מצונזר" [לאחר שתסלק ממנו את כל הגיליונות הלא רלוונטיים לשאלה] ותציג את הנוסחה שנוספו לה כתובות מהמחשב של היועץ.

4. לא יזיק להריץ חיפוש, בתוך הנוסחאות, אחר סוגר מרובע וגם אחר xls שהימצאם יכול להעיד על קישור לקובץ אחר.

חיים_

New member
תודה- אני מצרף גליונות

תודה מיכאל
אני מצרף 2 גליונות- פתוחים בלשונית "ריכוזים" המקור הוא תבנית אב דוגמא והשני הוחזר לי על ידי היועצת ושם רואים את השינוי בנוסחא. אם אוריד את הגליונות האחרים נקבל שגיאה לאורך כל הדרך כי הם קשורים.

בנוסף לגבי השאלה של העתקת נוסחא מגליון לגליון בלי שיקשר את הנוסחא לגליון המקור- איך ניתן לבצע? כל מה שניסיתי בהדבקה מיוחדת לא צלח (אופיס 10 ווינדווס 7)
תודה וחג שמח

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .

הייתי מציע שתשמור את הקובץ בתיקייה השורש של כונן C ותורה ליועץ לעשות כמוך.

מעניין מה יקרה לנוסחאות לאחר שהוא יחזיר לך קובץ שנשמר בצורה הזאת.

לא, ממש, הבנתי את בקשתך בנוגע לביטול הקישור.

כשמעתיקים נוסחה שיש בה הפניה לגיליון מקור - ההפניה תמשיך להיגרר גם למקומות אחרים.

אם תסיר את סמלי הקיבוע [$] ההפניה לכתובות התאים תהפוך ליחסית אבל למיטב זכרוני לא כך הוא בקשר לשם גיליון המקור.

חיים_

New member
הסבר

קובץ המקור נמצא ב- dropbox כך שבעייתי לשמור בספרית המקור. השאלה היא איך מנטרלים את הפעולה העצמאית של השינוי.

לגבי העתקת הנוסחא- כשאני מעתיק את הנוסחא המדוברת היא גוררת את ההפניה לקובץ המקור. איך אפשר לגרום העתקה של נוסחא בלי ה"הנפשה" הידידותית הזו.

אז שוב תודה וחג שמח

למעלה