שינוי בתקנות בעניין "נטל על הציבור"

John the Savage

New member
שינוי בתקנות בעניין "נטל על הציבור"

חוקי ההגירה קובעים שמהגר לא יכול להיות נטל על משלמי המיסים. אלא שעד היום הפרשנות לחוק הזה היתה צרה יחסית והתייחסה רק לקבלת כמה הטבות מסויימות. הטבות כגון ביטוח בריאות מסובסד (אובמהקר) ורישום ילדים לפריסקול מסובסד לא לנחשבו ל-public charge. אלא שהתפרסמה טיוטה של תקנות חדשות, שאם יתקבלו ישנו את כל זה.

https://www.reuters.com/article/us-...who-use-food-aid-other-benefits-idUSKBN1FS2ZK

oleyashan

New member
כשההורים של סבתא שלי הגיעו לאליס איילנד ב-1924

להתאחד עם הילדים שלהם שהגרו לאמריקה לפניהם, כתוב להם על המניפסט (שנמצא בידי) שהם נעצרו בגלל LPC
ורק אחרי שהילדים שלהם התחייבו שכול הנטל ייפול עליים שיחררו אותם להיכנס לארה"ב
ב-1924 לא היו שום עזרות סוציאליות בארה"ב אפילו לא היה סוציאל סקיוריטי נומבר

John the Savage

New member
בשנת 1924

תוחלת החיים הממוצעת בארה"ב היתה 59.8 שנים. אז יש כאלו שהסתדרו בלי שירותי הבריאות והעזרה הסוציאלית שיש כיום, אבל כניראה שלא כולם. אם יצא לך לבקר בנ"י ב-Tenement museum, היית רואה איך מהגרים חיו בעיר הגדולה בתקופה ההיא. לא תודה.

וחוץ מזה, כיום עדיין צריכים לחתום על התחייבות דומה, אלא שכיום זה בר אכיפה הרבה יותר מאשר אישוזהי הצהרה שחתמו ב-1924 שאף אחד לא ממש התייחס אליה אחר-כך. השאלה היא לא אם יש צורך בהצהרה כזו או שלא, אלא איזה הגבלות היא כוללת בתוכה בפועל.

alphadelta

New member
וחוץ מזה

אני לא חושבת שזה שפעם היה קשה יותר לא אומר שגם עכשיו צריך להיות ככה.
בכלל, חוקים פדרלים של הגירה והחלו רק בסוף ה1800. כך שאם רוצים לחזור לאחור אפשר גם על תקופה שלפני.

oleyashan

New member
בכלל לא התלוננתי

פשוט ציינתי עובדה שהדהימה אותי שאפילו שלא היו שום שירותים סוציאלים בשנות העשרים, לא FOOD STAMPS לא SECTION 8 לא SOCIAL SECURITY לא ביטוח לאומי ולא פנסיות בכול זאת עצרו אותם והכריחו את בני המשפחה להגיע ולחתום לרשויות שהם לא ייפלו למעמסה על הציבור ורק אז שיחררו אותם מאליס איילנד.
ד"א לא כתבתי מקודם אבל ראשי התיבות של
LPC = LIKELY PUBLIC CHARGE
ז"א שהם כנראה ייפלו למעמסה על הציבור

ובקשר ל-Tenement museum בוודאי שביקרתי שם - זה בדיוק מה שסבא שלי מצד האבא כתב בזכרונותיו, המשפחה שלו הגיעה 40 שנים קודם ב-1885 והוא תיאר את הבניין שבו הם גרו באותו איזור של הלואר איסט סייד בבניין של שש קומות בלי מים או שירותים או מקלחות, השירותים היו בצריף מאחורי הבניין והוא כותב שהמזל שלהם היה שהם גרו רק בקומה הראשונה אז זה לא היה נורא כ"כ לרדת בכפור המקפיא והשלג לשירותים בקצה החצר.
מה שמדהים זה שאנשים שגרו באפר איסט סייד בכלל לא היו מודעים למה שקורה בתחתית העיר שלהם עד שיצא הספר המפורסם של ג'ייקוב ריס שכתב את הספר שזיעזע את הציבור והביא לשינויים שבעלי בית חייבים לבנות בנינים עם צנרת ומים.

הנה הספר בקצרה
HOW THE OTHER HALF LIVES
https://www.loc.gov/exhibits/jacob-riis/images/Riis_Brochure.pdf

והספר בשלמותו למי שמעניין
HOW THE OTHER HALF LIVES
https://www.gutenberg.org/files/45502/45502-h/45502-h.htm

הבן שלי עשה עליו עבודת מחקר שלמה

ilanvag

New member
שאלה, ומודה שלא קראתי את הטיוטה שהבאת (חוסר זמן) -

האם התקנות החדשות יחולו רק מעתה והלאה, או שהם מחילים את זה גם רטרואקטיבית, על הטבות שהתקבלו בעבר, נניח בשנים האחרונות? כלומר שמי שקיבלו הטבות שכאלו בשנים האחרונות, ייתקלו בבעיות?
&nbsp
מניח שזו שאלה חשובה ומעניינת להרבה אנשים.

Boston Guy

New member
עוד אין שום תקנה חדשה. אלו עדיין טיוטות של הצעות

מה יצא מהם בסופו של תהליך (שיכול להמשך חדשים ולפעמים שנים) נדע רק כשירד לשטח ה MEMO הרישמי שרשות ההגירה תפיץ בתוך האירגון (והחוצה לציבוקר עורכי הדין וכיוצ"ב) כשההצעה תהפוך לתכתיב רשמי.

למעלה