שינה ביום לעומת לילה

LeletSer

New member
שינה ביום לעומת לילה

אשמח להתיעץ. תאומי בני שנה ושלושה חודשים (למרות שנולדו מוקדם, שבוע 34). עד כה לו"ז השינה עבד יופי:
שנת בוקר: 9-10:15
שנת צהרים 14:15:30
שנת לילה 19:30-7
אני עם ילדי בבית חצי מהשבוע וחציו האחר במשפחתון קטן ושקט המאפשר אותו לו"ז כמו בבית.
לפתאום בלילות האחרונים יש התעורוריות רבות של התאומים ובמיוחד הבן שלי שלעיתים מתקשה לחזור לישון. כמובן יכול להיות שזה רק שיניים...
ובכל זאת, שואלת את עצמי האם הגיע וכדאי לשנות את מהלך השינה שלהם במהלך היום. אני יודעת שבמסגרת גן מרגילים אותם לשנת צהרים אחת ארוכה. שואלת את עצמי אם הם נזקקים לאותו הדבר. אבל, אם בדרך הטבע עיפים בבוקר לא פשוט לאפשר להם לישון???
מבחינתי הפעמים ביום שינה נוח מאד אבל הקימות בלילה ממש לא!
אשמח לשמוע הגיגים בנושא....תודה מראש!

שלי בת שנה ושלושה חודשים

וגם היא בזמן האחרון ישנה פחות בלילה אם היא ישנה בצהריים (היא איתי בבית, ובאופן קבוע ישנה בבוקר בעשר, אבל לא תמיד אותו זמן ובצהריים לא תמיד יש תנומה נוספת).

Pixelss

New member
זה אכן הגיל שמתאים לויתור על שנת הבוקר

אצלנו זה לא השפיע על שנת הלילה לפי מה שאני זוכרת.
אני אישית מאמינה שילד שעייף כן לתת לו לישון ואני נתתי לילד שלי לותר לבד על השנת בוקר ולא יזמתי מעצמי.
&nbsp
בכל מקרה אני ממליצה בחום לשאול את השאלה מחר בשרשור שינה של איילת היועצת שינה שפותחת שירשור בנושא בכל יום רביעי.

Panoramama

New member
אצלי מהגיל הזה ובמשך כחודשיים

התעוררה בלילה ולפעמים לא הצליחה לחזור לישון במשך שעות (!).
לא הבנו מה השתבש אצל הילדה (למיטב זכרוני ויתרה על שנת בוקר סביב שנה וקצת) והיינו מיואשים, מסתובבים סהרוריים ביום ונאחזים בזה שזה אולי שיניים.
כשזאת תקופה כל כך ארוכה זה כבר נראה ממש לא הגיוני.
א-ב-ל אחרי כחודשיים (היו באמצע מדי שבועיים איזה לילה או שניים רצופים, היא אגרה כוחות ואז חזרה לסורה) של שינה גרועה, המצב חזר להיות נורמלי. ולילדה בקעו בתקופה הזאת 6 שיניים או יותר, לא סגורה בדיוק, מה שבטוח שהיו שם גם טוחנות, שאלה שיניים שמורכבות כל אחת מ4 שיניים בעצם! (לא משהו מדעי, אני החלטתי..)
בקיצור אני לא יודעת אם זה המצב אצלכם אבל רק משתפת מה היה אצלנו.
כשהיינו בתוך זה לא ראינו את הסוף ולא האמנו שאי פעם נחזור לחיים נורמליים...
בהצלחה ולילות שקטים כמה שאפשר!

למעלה