שינה בחדר עם ההורים

ker2357

New member
שינה בחדר עם ההורים

רציתי להתייעץ איתכן בנושא נתון לויכוח אצלנו בבית. הקטנה בת 8 חודשים ועדיין ישנה איתנו בחדר שינה בלול (יש לה חדר מדהים שמעולם לא ישנה בו). נוח לי מאוד שהיא איתנו, קרובה ונגישה אם היא מתעוררת וכמובן לבדוק אותה בלילה שהיא בסדר (אני קצת אמא היסטרית למרות שיש בייבי סנס). בשבוע האחרון התחילו קצת ויכוחים עם הבעל שטוען שהגיע הזמן להעביר אותה לחדר שלה וכמובן שהסביבה תומכת בו. איך המצב אצלכן? מתי העברתם את הקטנים לחדר שלהם?האם זה טבעי להתנהג ככה -ילדה ראשונה? שאלה נוספת לא קשורה- בגיל 8 חודשים ניתן לתת ביסקוויטים לתינוקות?ואם כן איך נותנים אותם?(עדיין אין שיניים.) תודה.

את התשובה שלי ממש לא תאהבי

אצלנו מהיום שהיא הגיעה הביתה היא ישנה בחדר שלה עם אינטרקום. ככה התאים *לנו*. אתם צריכים לחשוב מה מתאים *לכם*.

מרב.

New member
מסכימה עם הסיפא, מה מתאים לכם?

כי לי למשל עם הבכור התאים שימשיך להיות איתנו עד גיל שנתיים ורבע, בעוד שעם הקטן הגעתי לרוויה אחרי 8 חודשים. גם אם הבעל קיטר, הסיבה המנצחת שלי הייתה ההנקה- שאין לי כוח להזדחל הלומת עייפות לחדר אחר, אבל זה היה נכון לנו. שבעלך יעשה חושבים מדוע "הגיע הזמן להעביר אותה לחדר שלה"- האם זה בגלל לחץ חברתי או שזה מפריע לו מאיזו סיבה- ומהי הסיבה? תעשו חושבים ביחד אם אפשר למצוא פיתרון אחר או שאתם מגיעים לעמק השווה, ותשאירו את ה"סביבה התומכת" לתמוך באנשים אחרים. אתם ההורים, ולא מגדלים ילדים על פי מה שהסביבה חושבת.

חגיתלה

New member
מממממ התשובה שלי באמצע

הודיה ישנה איתנו בחדר בעריסה עד גיל 3 חודשים בדיוק. בלילה בו מלאו לה 3 חודשים היא עברה לחדר שלה. למה? ראשית כי אנחנו הגענו לרוויה ורצינו חזרה את החדר ואת הפרטיות והזוגיות. שנית כי על העריסה כתוב עד גיל 3 חודשים. אז אני ייקית. זה עד 3 חודשים ולא יום אחד יותר. אבל מסכימה עם מרב וכפתור - זה משהו שצריך לבוא מכם ורק מכם לא מלחץ חברתי או סביבתי או משפחתי. הודיה בוכה חייבת לזוז. יש לי עוד המה להגיד בנושא אבל לא עכשיו.

kerench

New member
מזל שאנחנו גרים בדירה בת 2 חדרים

נועם יושן איתנו בחדר וטוב שכך וטוב לנו אין תלונות לא יודעת איך הייתי מרגישה אם היה לנו 3-4 חדרים בהצלחה במה שתחליטו קרן

chompi1

New member
אצלנו

ירדן היה איתנו בחדר חודש ראשון. אחרי חודש מיצינו כי זה היה ממש לא נוח. החדר קטן והעריסה תפסה המון מקום, והוא שתה בקבוק ובינכך קמנו. אז אחרי חודש הוא עבר לחדר שלו וישן שם מצויין. שירה נשארה איתנו עד כמעט 7 חודשים. היתה לי עריסה כזו שנפתחת למיטה,והייתי פשוט לוקחת אותה ומניקה אותה במיטה, וזה היה הרבה יותר נוח מלקום אליה. הוצאנו אותה מהחדר אחרי שהיא גמלה את עצמה מההנקה (אחרי מחלת הפה והטלפיים), מהסיבות הנ"ל (ולא נעים לי אפילו לכתוב איפה היא ישנה עכשיו
. היא לא אוהבת את המיטה שלה). אבל כמו שאמרו לך כבר לפני, אין נכון או לא נכון. אתם צריכים לעשות מה שמתאים לכם וטוב לכם.

calabaza

New member
צ'ומפית- שאלה על העריסה ../images/Emo35.gif

מה זו העריסה הפתוחה שתיארת? ואיפה משיגים כזו? אצלנו יש עריסה רגילה (מיד שרה) ליד המיטה שלנו. לפעמים הוא מתחיל שם את הלילה (לפעמים ישר מתחיל אצלנו) ובכל מקרה עובר אלינו בהתעוררות הראשונה בגלל שאני מניקה אותו במיטה. אבל סידור כמו שתיארת נשמע לי נוח לכל הצדדים (אמנם הוא קטנצ'יק ולא תופס הרבה מקום ובכ"ז לא כ"כ נוח לשינה שלנו שהוא איתנו במיטה).

chompi1

New member
זו עריסה מצויינת

שנבנתה עבורינו במיוחד ע"י הגיס שלי. הוא בנה אותה כך שהיא סגורה משלושה כיוונים ופתוחה מכיוון אחד (הכיוון של המיטה שלנו) ואפילו התאים בגובה את גובה המזרן שלה לגובה המזרן שלנו, כך שהיא הופכת למעשה להמשך של המיטה שלנו. הקיר הרביעי נשלף, כך שגם אם מזיזים את העריסה מהמיטה, אפשר לסגור את הקיר הרביעי ואז יש עריסה סגורה שאפשר לשים בה את התינוק (וזה מה שהייתי עושה כשהייתי מוציאה את העריסה לסלון). אני לא מצליחה לישון כשהילדים ישנים איתי במיטה, לכן אף אחד מהם לא ישן איתי במיטה. עם ירדן היתה לנו עריסה רגילה, ובגלל שהחדר שלנו קטן, לא יכולנו אפילו לשים את העריסה צמוד למיטה, והייתי נאלצת לקום כל פעם (מה גם שהעריסות הרגילות סגורות מכל הכיוונים, וגם אם העריסה צמודה למיטה, עדיין קשה להגיע לילד בלי לקום), לכן הפעם ביקשתי שיכינו לנו משהו מותאם, וזה היה נוח מאד. שירה ישנה שם עד גיל 7 חודשים, שאז הפסיקה לינוק והוצאנו אותה מהחדר שלנו ומהעריסה שלה. ראיתי פרסום של משהו דומה לכך באחד הפורומים בעבר, מצרפת לך קישור. זה לא אותו דבר, אבל על עיקרון דומה (זה במקרה ואין אצלך גיסים שיודעים לעשות עבודת נגרות
). מצרפת לך תמונה של העריסה (זו התמונה הכי מוצלחת שלה שמצאתי) כששירה ישנה בה. לשירה תמיד היתה נטייה לנדוד לכיוון המיטה שלנו ולישון באלכסון...

calabaza

New member
באמת נראית עריסה מעולה ../images/Emo45.gif

והרבה יותר טובה מהמיטונת בקישור שנתת לי (שהיא גם חמודה אך כלל לא זולה). גיסך במקרה נגר מקצועי שעושה עבודות בתשלום? כנראה שבעלי ינסה לבנות מין עריסה/מיטה כזו שנפתחת למיטה שלנו, אבל מכיוון שהוא נגר מאוד חובבני אני מקווה שלא ייצא עקום

שלום , קוראים לי ענת.

הבן הבכור שלי , בן 4 ושבעה חודשים , ישן עדיין במיטת ההורים. מעולם לא ישן במיטה משלו. כל העניין הזה עומד להסתיים בקרוב - נקנה לו מיטה והוא יעבור אליה באש , במים או בתמרות עשן. גם בני השני , בן שנתיים ושלושה חודשים , עדיין ישן איתי במיטה היות והוא יונק בלילה. במשפחת איתן נהוגה לינה משותפת ולא מסיבות אידיאולוגיות - פשוט כי ככה התגלגלו העניינים עקב הנקה ממושכת מאוד ועקב כך שזה היה כיף (באמת !) אבל נכון לכרגע נראה בהחלט שיסתיים בקרוב וכל הנפשות הפועלות ישנו איש איש במיטתה (אמן). אם היית אומרת לי פעם שכך יקרה אצלי - הייתי פוטרת אותך בצחוק רם ותנועת יד מבטלת אבל - החיים חזקים מכל. נבר סיי נבר.

הוביטית

New member
תודה רבה ענת

לי קוראים הוביטית ואלון שלנו , בן שלוש וחצי עדיין יישן איתנו . מאד רוצים שיעבור למיטה שלו אלב כרגע עדיין לא מוצאים את הכוחות לכך .

יפה ! תמיד טוב לדעת שאני

לא ה"מצ'וגעת" היחידה (סתם , סתם...זו הבחירה שלי - אין לראות זאת אחרת וברגע ש * א-נ-י * אחליט שזה יהיה אחרת וכנ"ל אצלך - זה יהיה אחרת , נכון?
).

doe2

New member
מזל שאנחנו קבוצת הורים לאחר טיפולים

אחרת הייתי שואלת אותך איך בידיוק עשית את הילד השני, כשהראשון עדיין איתכם
. ועכשיו ברצינות, גם אצלנו לירי בת 4 חודשים וישנה איתנו, לא מסיבות של נוחות (טפו, טפו, טפו ישנה כל הלילה), אלא מסיבות של התמכרות. אבא שלה חייב לנשום אותה כל הלילה. מזל שגם אנחנו בקבוצה של טיפולים כי בקצב של ההתמכרות שלו אליה אני לא רואה איך הוא מפנה לי את הזמן לסיבוב נוסף...(טוב שיש ארטיקים
)

אפשר להיות יצירתיים , יו נואו...../images/Emo8.gif

להתשתשל מהאהיל , למשל , או על הכיריים כמו ב"חיזור גורלי"... (כן , ממש
).

יש , של איקאה

אבל אני חוששת שזו היתה מטפורה , סיגל. אותו "אהיל" סו קולד , לא היה עומד בכובד משקלי על אף התקנים השוודיים המחמירים...
.

למעלה