שימו לב לזה:

תמ"לים

ציטוט " משרד הבריאות מזהיר בנוסף שלא לחמם במיקרוגל חלב אם או תחליפי אם. הסיבה: חימום יתר עלול לגרום להרס תרכיבי תזונה החיוניים במזון וכן לכוויות בפי התינוק, משום שהחימום עלול להיות בלתי אחיד. סכנה נוספת: בקבוקי התינוקות עלולים להתפוצץ במהלך החימום. בנוסף, חימום יתר של חלב אם עלול לפגוע בערכו התזונתי עקב הרס של ויטמנים וחלבונים חיוניים." לגבי החימום יתר והלא אחיד- לא הייתי צריך אותם. אבל על הבקבוקים כתוב שהם "בטוחים לשימוש במיקרווויב". האם אני מריח תביעת ענק?

אני מפחדת לפתוח את הקישור ../images/Emo5.gif

זה כתבה על למה אסור להשתמש במיקרוגל כי זה מסוכן ומסרטן? או שאולי לשם שינוי כתבה ברוח טובה?

אמאורית

New member
תקראי אצל אורן הוא ציטט מה שקשור

אלינו כהורים לתינוקות. אני מחממת בדרך הישנה והטובה - על האש או בטוסטר... אין לי מיקרו, וגם לא יהיה....

שי ז.

New member
לא חידשו לי כלום

בדיוק כמו שיטענו שלחמם על הגז מסוכן כי אם שמים כלי מפלסטיק הוא נשרף ומשחרר רעלים או שחימום על הגז מסוכן כי הוא עלול לגרום לכויות. המסקנה מהכתבה היא שצריך לחשוב לפני השימוש בכל מכשיר. מי שמחמם בקבוק סגור שיקח בחשבון שבשעת הרתיחה הוא עלול להתפוצץ.

אבא אחד

New member
נו באמת - זה כבר ממש שטויות

בחייכם, למישהו באגף הדוברות של משרד הבריאות אין מה לעשות אז בשביל להצדיק את המשרה הם מוציאים הודעות ישנות לעיתונות. באמת יש שם משהו שמישהו לא ידע עד היום? ההודעה הזאת היא בערך ברמה של הודעה בסגנון של "מכוניות הן מסוכנות - הן גורמות לתאונות דרכים". הכל מתחיל ונגמר ביכולת חשיבה בסיסית! *המממ... מיקרוגל... מה זה עושה? מחמם? אז אולי כדאי לדאוג שלא יחמם יותר מדי כדי שלא יהיו כוויות בפה? אה? גאוני! איך לא חשבו על זה קודם...

kby

New member
זה לא העניין!

נכון שזה מידע ישן (על פי מה שדובר פה, לא פתחתי את הכתבה כי נשמע לי לעוס) אבל: העניין הוא לא שהמיקרו מחמם, אלא איך הוא מחמם- החימום במיקרו יוצר "נקודות חום" רותחות בעוד חלק אחר מהנוזל נשאר קר לגמרי, אם לא מערבבים ערבוב מאוד מאוד מאוד יסודי, יכול להיות שהכל יראה בסדר עד שפתאום התינוק "יפול" על נקודה רותחת שכזו. אז כן- זה מסוכן! שווה תזכורת למרות שזה מידע לעוס.

אז נכון- כדאי לידע

את מי שלא עלה על זה לבד (אנחנו לא עושים נסיונות על הילדים, נכון?). וזו בדיוק הסיבה שחברות התמ"ל לא ממליצות על חימום במיקרו- בגלל החימום הלא אחיד!!!

Rשף

New member
יש הבדל בין לידע ללהפחיד

רוב האנשים יקראו את הידיעה ובלי להתעמק בה יבינו שהחימום במיקרוגל מסוכן, כשלמעשה מדובר בסה"כ בהוראות בטיחות והפעלה. זה אפילו לא דומה לאזהרות נגד פלאפונים, למשל, כי כאן לא מדובר על נזק אפשרי בהפעלה נכונה (נניח שדיבור בפלאפון מזיק בכל מקרה ולכן כדאי למעט בשיחות) אלא על בטיחות כמעט מוחלטת.

Kalla

New member
../images/Emo45.gif

אין, אין כמו לחמם במיקרוגל. כל בר דעת, אחרי פעמיים וחצי יודע בדיוק לכמה זמן לחמם כדי שהבקבוק לא יהיה חם מדי או קר מדי, וקצת לערבב לפני ההאכלה. ממש לא צריך להיות גאון בשביל זה.

למעלה