שימוש בשדה StyleRef בוורד עברית

zartzi

New member
שימוש בשדה StyleRef בוורד עברית

לאחר השרשור הארוך והמענין בשבע שעבר, בנושא השימוש בשדה StyleRef במסמך וורד, קיימתי שורה של ברורים ובדיקות עם מיקרוסופט, להן היה 'שותף סמוי' גם 'ארנב בלי שעון'. מתברר, שיש הבדל בין הגרסה העברית לבין הגרסה האנגלית ולהלן המצב עתה: - בעמוד 1 כותבים 'פרק א' ומעצבים בסגנון 'כותרת 1'. - מוסיפים שני עמודים (בעזרת 'מעבר עמוד' או 'קונטרול+אנטר'). - בעמוד 4 כותבים 'פרק ב' ומעצבים בסגנון 'כותרת 1'. - כשמוסיפים לכותרת העליונה או התחתונה את השדה StyleRef המשוייך ל'כותרת 1' - התוצאה המתקבלת מבולבלת לחלוטין: פרק א' מודפס רק בעמוד הראשון, ועל כל העמודים הבאים מודפס פרק ב'. זה לא קורה בגרסת אופיס באנגלית! לאחר ניסיונות התברר שהתוצאה הרצויה (הדפסת שם הפרק בכל עמוד) מתקבלת רק אם מוסיפים עמוד חדש ע"י הקשת אנטרים!!!! (ולא ע"י 'הוספת מעבר עמוד'). בלתי הגיוני, אבל ככה זה!. כלומר, השדה StyleRef עושה את מה שמצפים ממנו, רק אם עמודי המסמך יתוספו ע"י אנטרים!!!! עכשיו, נבדק מצב "חדש", שבו במסמך יש שני עמודים ריקים לפני הטקסט פרק א' (שמעוצב בסגנון 'כותרת 1') - (מצב די טבעי לכותבי מסמכים). אם מוסיפים את השדה StyleRef בכותרת העליונה/תחתונה - היא תודפס גם בעמודים הריקים!!!, כדי שהיא תודפס כראוי - יש להוסיף מקטע אחד בעמוד שמתחיל פרק א', ואם העמודים במסמך הוספו ע"י אנטרים כמצויין לעיל - הדפסת שם הפרק תתבצע כהלכה לאורך כל המסמך. אין צורך להוסיף מקטעים נוספים. לא הגיוני שצריך להוסיף עמודים ע"י הקשת אנטרים... ולא הגיוני שהדברים לא מוסברים כראוי בעזרה...אבל העובדה המצערת היא שככה זה עובד בעברית. תשובת מיקרוסופט היתה "תודה שהפנית את תשומת ליבנ לבעיה וניתן לכך את דעתנו"... תודה לארנב בלי שעון על השותפות בדיון.
 
עוד ניסיון קטן

במקום להוסיף מעבר עמוד בעזרת Ctrl+Enter, תגדיר מעבר עמוד בעיצוב הפיסקה. הצב את הסמן בכותרת שלפניה אתה מעוניין במעבר עמוד, בחר "עיצוב" -> "פיסקה", בחר בכרטיסייה "מעברי שורה ועמוד" (או משהו כזה) וסמן את האפשרות "מעבר עמוד לפני".
 

zartzi

New member
"שפרתי" מעט את הצעתך...

מאחר שסביר להניח שטקסט שמסומן ב'כותרת 1' יופיע בעמוד חדש - הוספתי לסגנון 'כותרת 1' את האפשרות ל'מעבר עמוד לפני' (במקום להגדיר את הפסקה שלפני) ובדקתי את המצב כדלקמן: כתבתי 'פרק א' והחלתי עליו סגנון 'כותרת 1' - הטקסט הוצב בעמוד חדש. עכשיו הוספתי מספר עמודים ע"י 'מעבר עמוד'. במקום כלשהו כתבתי 'פרק ב' והחלתי עליו את סגנון 'כותרת 1' - הטקסט הוצב בעמוד חדש. עכשיו, כשהוספתי את השדה StyleRef - זה עבד בסדר גמור! עכשיו נשאר לי רק להוסיף את העיצוב של כותרת 1 לתבנית והכל יהיה בסדר!
 
זה בדיוק מה שהצעתי

אמרתי "הצב את הסמן בכותרת שלפניה אתה מעוניין במעבר עמוד", לא בפיסקה לפני. אבל לא משנה, העיקר שנמצאה דרך לעקוף את הבעיה. מה שכן, נחמד מצד Micro$oft לתת לנו אתגרים כדי שיהיה מעניין בחיים...
 
למעלה