שימוש במודם-נתב ADSL של בזק כהאב רגיל

אסימוב

New member
שימוש במודם-נתב ADSL של בזק כהאב רגיל

שלום לכולם. השאלה קצת מסובכת, אודה על כל עזרה: אני לקוח של הכבלים בחיבור ללא חייגן. ברשותי נתב-מודם ADSL של בזק: Rotal RTA 1025W, ורציתי לדעת אם אפשר לקנפג אותו כך שאוכל לגלוש באמצעותו בשאר המחשבים בבית (עם החיבוריים החוטיים\אלחוטיים). האם ניתן לחבר את מודם הכבלים (אשר מושך כתובת IP של הספק - ללא חייגן) לנתב, והנתב יחלק כתובות פנימיות לכל שאר המחשבים כך שיוכלו לגלוש גם הם? תודה :)

rafid1

Active member
מנהל
לא, חייבים נתב עם יציאת WAN

א-ב-ל, כן תוכל להשתמש בו כAP/HUB אם תבטל בו את הDHCP ותחבר המודם ליציאת LAN. הוא יאפשר למשוך עוד שתי כתובות IP מהכבלים. א-ב-ל(2) זו לא תהיה רשת פנימית!!!

אסימוב

New member
../images/Emo127.gif תודה

בדיוק כמו שאמרתם, תודה רבה! אגב, מה עכשיו הכתובת של הראוטר? (לצורך שינוי הסיסמה)

אסימוב

New member
פתרתי לבד :)

הגדרתי את אחד הלקוחות עם כתובת IP פנימית, עם ה- subnet mask של הראוטר, ועם כתובת הראוטר כgateway, וניתן להגיע אליו כרגיל. תודה רבה לכולם :)

rafid1

Active member
מנהל
רק שים לב שנושא האבטחה בעייתי - כי למעשה

אין כלל רשת פנימית-מוגנת. תזכור לשים Firewall תוכנה טוב... או בכ"ז תשקיע 200 ש"ח בנתב...

אסימוב

New member
אני הולך להשקיע בהרבה יותר מנתב

אמור להגיע אלי שרת שישמש כנתב וגם כ- HTPC. אז הוא יהפוך להיות ה- gateway לאינטרנט, והנתב של בזק יהפוך לסויצ' של הרשת הביתית. הפתרון שנתנו לי כאן הוא זמני.

seos

New member
עזרה

היי צריך עזרה וראיתי שהצלחת יש לי נתב של בזק TNN אני רוצה לחבר אותו למודם של הוט שאיתו אני גולש עם כבל כדי שאוכל לגלוש באלחוטי איך?

לא ניסיתי - אבל ההגיון אומר שכן

אם אתה מאפס אותו, ומכניס את ה wan לאחת מכניסות ה lan דווקא, אז הראוטר ישמש כסוויץ' leyer 3. נסה, ותחזור לדווח.

seos

New member
איך מאפסים

אני מאפס את המודם של הוט ואז מחבר אליו את הנתב האלחוטי שקיבלתי מבזק וזה עובד? כלומר אוכל לגלוש באלחוטי

cheif

Member
מנהל
הסבר

מאפסים את המודם של בזק ולא את זה של הכבלים!! האיפוס נעשה על ידי לחיצה על כפתור ה-RESET של המודם של בזק למשך 15 שניות כאשר הוא מחובר לחשמל.

seos

New member
עוד שאלה

סליחה אל הבורות אבל ב TNN איפה יש כפתור RESET יש רק כפתור הדלקה וכיבוי ללחוץ עליו

cheif

Member
מנהל
ת:

חפש בחלק האחורי של המודם של בזק חור קטנטנן שרשום מעליו RESET. יש ללחוץ עם עט או אטב על הלחצן הזה למשך 15 שניות כאשר הוא מחובר לחשמל.

seos

New member
איפסתי ו?

איפסתי אותו ועכשיו מה לעשות לבטל משהו בהגדרות שלו?

cheif

Member
מנהל
לא

חבר את המודם לאחת מיציאות ה-LAN של הנתב וחבר את המחשב ליציאה אחרת -- יש שם סה"כ 4. האם יש לך אינטרנט במחשב אחרי שבצעת את החיבורים הללו?

seos

New member
הכוונה שלי שיהיה לי אינטרנט אלחוטי

אז בשביל מה לחבר את המחשב לנתב? אשמח לעזרה וסליחה על הטירחה

cheif

Member
מנהל
זה רק השלב הראשון

אם זה יצליח, אפשר יהיה להתקדם לחיבור האלחוטי. האם יש אינטרנט בחיבור קווי?

rafid1

Active member
מנהל
הממ... עם אסימוב זה הלך בשלב אחד... ../images/Emo8.gif

אגב, נראה לי שאם בזק ישמעו שכאן מסבים את הציוד שלהם לשימוש בכבלים - הם לא יעברו על זה בשתיקה...
בטח מיד יסירו את האחריות...

seos

New member
הערה

שיחפשו כמו שנאמר יש לך אולי מושג מה עושים עכשיו בתהליך?

rafid1

Active member
מנהל
לי ? מושג ? אין שמץ... מה עם ציפ ואסימוב ?...

מה זה מה עכשיו ? ניסית במצב הזה התחברות אלחוטית רגילה ממחשב עם ממשק אלחוטי אל הנתב ומה קרה ? המצב צריך להיות זהה לחיבור חוטי (כמובן פרט לקיום הקשר האלחוטי).

למעלה