שילוב השקיית דשא עם מערכת טפטפות?

שילוב השקיית דשא עם מערכת טפטפות?

שלום לכם, אין לי דשא, אבל בכל זאת אשמח ללמוד:
כאשר משלבים דשא בגינה עם השקייה בטפטוף - האם מקימים מערכת נפרד לדשא? אני שואלת כי אני מבינה שהשקיית דשא נהוגה בהתזה, ואז תוהה איך מכוונים את התזמור הזו..
אם אין לכם חשק להקליד ויש משהו כתוב שאפשר להפנות אותי עם קישור - גם אשמח.
תודה,
ענת.

u r i el

New member
לדשא נהוג לייחד קו השקייה משלו ומחשב השקייה משלו.

u r i el

New member
למה את קוראת "מערכת" ?

רצוי שאת נושא ההשקייה יתכנן וגם יבצע אדם מומחה ומוסמך לנושא.

יתכן שאותו מקור מים ישמש כמה קווי השקייה, למשל קו השקייה לעצים, קו אחר לשיחים וצמחים רבשנתיים וקו אחר לצמחים עונתיים. אבל זו רק דוגמא לא מחייבת והכל תלוי בגינה, בתכנון, בצרכים וכן הלאה.
בפשטות ניתן לומר שיש אפשרות לחבר לברז גינה אחד מחשב השקייה שישלוט על כמה קווי השקייה, אולם יתכן גם מצב שזה לא מתאפשר ואז מקורות המים לדשא ולשאר הגינה שונים - ושוב, הכל תלוי בשטח ובצמחיה שבו.

מאחר שהשאלה היא כללית, ללא שרטוט מפורט או תצלום וללא כל יתר הפרטים הרלוונטיים - כך גם התשובה כללית מאד ובלתי ספציפית.

השאלה כלית כי לא מדובר בגינה ספציפית :)

רציתי פשוט להבין, סתם לידע כללי..
אני מכירה בשימוש ביתי את השעונים הפשוטים שאפשר לכוון כך שייפתחו או יסגרו את המים למשך זמן נתון. זו המערכת אליה התכוונתי, ופתאום תהיתי מה עושים אם רוצים גם ממטירים לדשא. כנראה שהתשובה היא או מחשב מצ'וכלל יותר, או שעון נוסף..
תודה!

א ב י ב ן

New member
אפשר גם להיות "מיושן" ולשים בר-מד. זהו קוצב מים, שלא פועל

על בסיס זמן אלא על כמויות מים וזה יתרון. אבל אז, הפתיחה היא ידנית והסגירה אוטומטית.
בהמשך לברמד אפשר לחבר מספר צינורות עם ברזים ידניים מנתבים, ואז לפתוח 2.5 קוב לדשא, 1 קוב לטפטפות וכיו"ב.
אבל זה לא נוח כי הפתיחה ידנית. הניתוב ידני וכשאת לא בבית או לא בארץ... סיפור.
בזמנו, אלה היו המערכות והן היו אמינות, כל עוד הברמד לא זייף (אבל היו לי מקרים,
בהם הברמד עצמו כחדש, 'שכח' לסגור וזה שיגע את כולם)...

משהצבי

New member
אפשרי

במצב כזו מה שנהוג זה לרכוש מחשב השקיה שיש לו יכולת לחבר כמה ברזים חשמליים - לדוגמא אחד לדשא ואחד לשיחים. יש המון שיקולים פה - כמה קווים\אזורים נדרש דשא, לחץ נכון בכל קו (טפטפות לא שמים על ברז עם לחץ מלא אבל ממטירים לדשא כן אז יש צורך בשובר לחץ בין הברזים חשמליים) וכו.
בהצלחה!

למעלה