שילוב האוכלוסיה החרדית בשוק העבודה בישראל

לאונידס

Active member
שילוב האוכלוסיה החרדית בשוק העבודה בישראל

מצורף קישור לדו"ח
יש לי הרבה ביקורת על הדו"ח הזההוא נראה לי מוטה, כנראה בגלל שנכתב בידי בעלי עניין.
מצד שני הדו"ח מאוד מקיף ומכיל הרבה מידע רלוונטי ולכן נראה לי ששווה התיחסות.

doughnuts

New member
הביקורת העיקרית

למה כאשר מדובר על דו-קיום של דתיים-חילוניים, הפתרון הוא שינוי באורך החיים החילוני בכדי לשמור על אורך חיים דתי?
נראה שבמקום לעשות אינטגרציה של קבוצות המיעוט, הם רוצים לעשות אינטגרציה של קבוצת הרוב למיעוט (ואז הם כבר לא מיעוט, ונפתרה הבעיה).

doughnuts

New member
אי-אפשר לשלב חרדים או דתיים באופן מלא

מסיבה פשוטה מאוד. חלק מהתרבות הדתית - ובייחוד של התרבות החרדית - הוא צורך ליצור הפרדה מקסימלית בין קבוצת הפנים (דתיים או חרדים) לבין קבוצת החוץ (שאר העולם). אני לא מבין איך הם רוצים לשלב אנשים שהתנגדות לאינטגרציה היא ערך חשוב בתרבות שלהם?

Sophalin

New member
הדרך לעשות זאת

היא פשוטה מאוד. לא רוצים אינטגרציה? אין בעיה. תממנו את עצמכם...

doughnuts

New member
נכון. השאלה, איך עושים את זה?

חרדים יכולים להפעיל לחץ על המדינה מסיבה מאוד פשוטה. יש להם מספיק קיצוניים שמוכנים למות מרעב למען העיקרון שלהם (לפחות זה מה שהם מצהירים). כלומר, הם מאיימים במלחמת אזרחים כפויה (הם הורגים את עצמם, אבל אנחנו אשמים...)

Sophalin

New member
לא. ממש לא.

אם הם ימותו ברעב יהיו פחות מהם ולמה אתה חושב שאנחנו נהיה אשמים?
זה כמו שתגיד שאנחנו אשמים בגלל שיש עבדות בסין, בגלל שיש פשע בהונלולו ובגלל שיש זיהום אוויר מעל קנדה.

הם יכולים להפעיל לחץ. זה נכון. אנחנו צריכים להלחם בלחץ הזה. ואם נציג שלהם מאיים - אז להכניס אותו לכלא או לזרוק אותו מהמדינה בעוון בגידה בערכי ישראל.
אם אלו העקרונות שתעבוד לפיהם תגלה שהמדינה שלנו מתחילה להתאושש מהמצב הכלכלי הגרוע שלה (ולא תשכנע אותי שהוא טוב בגלל נתוני שקר של הOCD)

הודיה 6 1

New member
OCD? הלא הוא החבר הצמוד שלי...

(משעמם לי. אחרי לילה שלם של בהיה במסך... אז לא להתייחס אלי.)
ואגב, ני שמפליץ אולי באמת אשם בזיהום אוויר. אבל לא רק מעל קנדה.

לאונידס

Active member
הם התחילו שם, באנלוגיה לאוכלוסית מהגרים

ואז הם דנו בהבדלים בין מהגרים לחרדים.
חבל שבהמשך הם לא המשיכו באנלוגיה הזו, כמו שהיושבים ביון לא קיבלו עליהם את מנהגי העדה האתיופית או מחבר העמים רק כדי לעשות אותם מבסוטים כך צריך עם החרדים.

doughnuts

New member
חרדים ממש לא דומים לעולים

לא זכור לי שאני זכאי לחופש אוטומטי ב-1 לינואר בכדי לשמור על מסורת אבותיי ולחגוג את ראש השנה האזרחי. מאז שהייתי ברנש קטן, אני יודע כי כאשר אני הולך עם שני מכרים, מתוכם אחד דובר רוסית אבל השני לא - כולנו נדבר אך ורק בשפה העברית, לשם שמירה על הגינות ושוויון. הזהות הראשית שלי היא "ישראלי" ולא "סובייטי". כיצד אתה יכול להקביל זאת לחרדי השכיח?

לאונידס

Active member
תקרא את ההשואה בדו"ח ותבין את הדומה והשונה

השוני העקרי הוא שהעם בישראל לא מוכן לרקוד לפי הדרישות של קבוצות עולים כאלה ואחרות.
לעומת זאת הוא רוקד יפה ובהתלהבות בהתאם לדרישות האורטודוקסיה.

למעלה