שילובי מוצקים/תמ"ל עם הנקה

איריטה

New member
שילובי מוצקים/תמ"ל עם הנקה

אז הקטנטונת כבר בת כמעט עשרה חודשים. בקשיים ותלאות הגענו איתה לגיל הזה יונקת, ואני גאה בנו נורא.

אבל עדיין יש כלמיני בעיות נקודתיות. למשל - בערב לפני השינה, לא משנה כמה ניסיתי, בהרבה מקרים ההנקה פשוט לא מספיקה לה. לפני כן היא מקבלת ארוחות של מוצקים, (מוצע לה המון, היא אוכלת כמה שבא לה - לפעמים יותר ולפעמים פחות) והנקות, אבל מגיעה למיטה מורעבת, מסרבת לינוק או יונקת ולא מסופקת מזה, ובסופו של דבר, לאחרונה, מקבלת בקבוק עם חלב אורז/שקדים/שיבולת שועל בכמות לא גדולה (משהו כמו 60 מ"ל מהול בכמות דומה של מים), ורק אז נרגעת ונרדמת.
אם זה היה רק פעם אחת ביממה - ניחא. לא אהבתי את זה אבל אני משלימה עם העניין. הבעיה היא שלאחרונה גם באמצע הלילה ההנקה לא מספקת אותה, ובשלושת הלילות האחרונים היא בכתה שעה וחצי (תוך ניסיונות הנקה תכופים מצדי), עד שקיבלה קצת חלב שיבולת שועל.

ואם לא די בזה - גם בבקרים, 3 פעמים בשבוע אני לא נמצאת, ואז היא אוכלת מעט מוצקים אבל מוכרחה בקבוק לפני השינה, אחרת לא נרדמת.
כדי להוסיף עוד לקלחת - אני נאלצת להתחיל לקחת אנטיביוטיקה, וחוששת שהיא תייבש אותי (מתגברת בפרוביוטיקה ושותה מלא, אבל בכ"ז.)

שאיבה היא לא פתרון - אני לא מצליחה, וניסיתי במיליון דרכים ובכמה משאבות.

אז איך נכון להתייחס לזה? האם אין ברירה אלא להוסיף תמ"ל? או שאין נזק במשהו כמו שני בקבוקים של שיבולת שועל ביממה?
מה אתן אומרות?

בעיני זה לא רעב אלא הרגל. את אומרת שגם אם

היא אוכלת הרבה, ואח"כ מקבלת הנקה, היא מבקשת בקבוק. לי זה אומר שהיא לא זקוקה לבקבוק (שגם אין בו כ"כ הרבה תוכן) מרעב אלא מהרגל. זה שהיא מתעוררת באמצע הלילה ומבקשת בקבוק מחזק את המסקנה שלי. אולי כדאי ללמד אותה הירדמות עצמאית - כלומר לנתק את הבקבוק מהשינה - לתת אותו בחדר אחר, באור, ורק אח"כ להתחיל את תהליך ההרדמה.

איריטה

New member
הניתוק מהשינה הוא רעיון טוב!

ננסה אותו. השאלה היא מה לעשות באמצע הלילה. בלילות האחרונים היא טרפה איזה 140 סיסי (מהול כאמור), כלומר נראתה ממש רעבה. מה דעתך?

איריטה

New member
לרוב רק מניקה, לא בקבוק חוץ מבלילות האחרונים

שבהם, כאמור, שום דבר אחר לא עבד.
מניקה לפי דרישה. לרוב היא זקוקה לשתיים-שלוש הנקות בלילה.

איריטה

New member
אני נותנת בקבוק רק כמוצא אחרון בד"כ.

בטח באמצע הלילה. היא פשוט השתגעה במשך שעה וחצי והייתה עצבנית ועייפה וזועמת ולא מוכנה לישון או לינוק, עד שנשברתי.

איך נראה הסדר יום שלה?

מה היא אוכלת?מתי היא יונקת?
אינטואיטיבית זה נשמע לי כמו סוג של העדפת בקבוק.
אני הייתי משתדלת לא לתת בקבוק בערב (בטח אם יוצא שאת נותנת אותו בעצמך) ובמקום זה מתגברת מוצקים,גם על חשבון הנקות אחה"צ.

איריטה

New member
היא לא מהילדים שמסתדרים עם סדר-יום עקבי.

יש לה ימים שישנה יותר/אוכלת יותר ויש ימים שפחות.
אני מאוד משתדלת לא לתת בקבוק בערב, ואכן מציעה המון מוצקים אחה"צ ומשתדלת לשמור את השדיים מלאים בשביל הנקות הערב (בד"כ זקוקה לשתיים די קרובות זו לזו).
אתמול אכלה לארוחת ערב פסטה בולונז - שזה האוכל שממנו היא טורפת הכי הרבה - ואז באמת הסתדרה בלי בקבוק. אבל אני לא בטוחה שזה בריא כא. ערב קבועה, ועם מאכלים אחרים זה לא עובד באותה צורה.

נשמעת כמו תינוקת נורמלית בהחלט

לכל התינוקות והילדים יש ימים...מממ...ככה וימים אחרים....מממ...ככה
אם היא אוהבת פסטה בולונז את יכולה להעשיר את הרוטב
ולהכניס בו גם גזר,אפונה,דלעת,עדשים....בכל פעם רוטב מעט אחר..
אפשר גם שתנסי לתת לה פסטה ברוטב שמנת
אפשר פעם אחרת פסטה מחיטה מלאה
אפשר לנסות פתיתים גדולים
אפשר אורז בבישול ארוך עם קציצות ברוטב אדום
...יש מה לנסות מבחינת המגוון למוצקים הדומים למרקם של פסטה.
בגיל 10 חודשים באופן יחסי הם פתוחים לנסות כמעט את כל מגוון
המזון שאת מציעה - העניין הוא להציע שוב ושוב ולבשל בצורה כזו
שיהיה לה קל לאכול (גם לבד) לא מזון קשה מידי
לא מזונות מורכבים מידי (לא מושי כי אז אין ממש טעם לכלום)
אפשר יהיה להבין אם תאהב פחות מממ..מוקפץ חריף
אבל בהחלט היא יכול לאהוב מאוד, שניצל מחזה הודו שבמקום פרורי
לחם תשימי שומשום (יותר בריא)
שווה לנסות ותראי שסה"כ זה בסדר שהיא מעדיפה סוג מזון זה או אחר
ככה זה אצל כולם

איריטה

New member
גם בעיני היא נורמלית ואפילו מעולה :)

תמיד שאלות על סדר יום גורמות לי להרגיש שמשהו אצלנו קצת חריג, כי מי מאיתנו אוכלת בשעה קבועה וישנה תמיד בדיוק באותה השעה? אבל מתינוקות יש איזו ציפייה חברתית להיות עקביים כמו שור. לא ברור למה.
תודה רבה על רעיונות האוכל! ניישם וננסה :)

לא התכוונתי לאכילה ושינה בשעות קבועות.
התכוונתי בערך:
היא במסגרת?את מניקה הרבה בין לבין אחרי הצהריים?
אם כן אני חושבת שכדאי לצמצם את ההנקות האלה כדי להגביר את המוטיבציה למוצקים בשעות האלה,זה הכל.
בלי קשר, פסטה ברוטב בולנוז זה לא רע,לא חושבת שצריך להתקבע רק על זה,והרעיונות של פשושי טובים מאוד, אבל זה רחוק מלהיות משהו שהייתי מגבילה.

איריטה

New member
אבל אבל אבל לא עניתן על השאלה שלי!

לשאלתך מיכליות - היא לא במסגרת, אבל שלושה ימים בשבוע נמצאת עם אבא שלה עד אחה"צ, ולכן אני מוכרחה להניק בסביבות 16:30 (אחרת הייתי מאוד משתדלת להפסיק הנקה בשעותהאלה לטובת מוצקים.) בכל מקרה אני מנסה לתת לה יותר מוצקים מהנקה בשעות האלה.

אבל - בכל מקרה, עם כל הניסיונות וההצעות המעולות שלכן - לפעמים זה לא עובד, והיא לא מוכנה לאכול מוצקים בשום אופן, ומגיעה לאחה"צ כשבעצם כמעט לא אכלה כל היום, ואז דורשת משהו כמו שלוש הנקות בשעתיים - וזה בלתי אפשרי בשבילי מבחינת ייצור - אין לי כ"כ הרבה.

אז השאלה המקורית - האם זה נורא שהיא מקבלת בשעה הזו (לא תמיד, רק כשאין ברירה) חלב שיבולת שועל? והאם זה נורא שיש ימים שהיא מקבלת פעמיים ביום - נגיד כשהיא עם אבא שלה בבוקר ולא מוכנה לאכול שומדבר אחר (וכאמור אני לא מצליחה יותר לשאוב.)?
או שעדיף תמ"ל?

מסכימה עם מיכליות

אם הברירה היא בין תמ"ל לחלב ש"ש, ומדובר בתינוקת שלא מקבלת מגוון מספק של מוצקים, הייתי מעדיפה תמ"ל על חלב ש"ש.

למעלה