"שיחת מכירה"

דן דן2

New member
"שיחת מכירה"

שלום לכולן, בהמשך להרצאה המצוינת שנתנה עו"ד שרון רוזנבלט המקסימה במעגל אלונים בדיוק יום אחרי כן עמדתי מול מצב קשור לשיחה דיברו איתי על שיחת מכירה מול גוף גדול. (לא משנה כמה גדול כל גוף גדול מאיתנו הרי: מתנ"ס, חברת היי טק או אגודת המושבים...לא זוכרת מה עוד עלה בשיחה) ונידהמתי לגלות כמה רתיעה יש בי משיחות מכירה את רוצה מאד שהגוף ישכור את שירותייך זה ירחיב מאד את מעגל הלקוחות יאפשר לך עליית מדרגה את ניכנסת במטרה למכור (אני מקווה...
) אוף אני רוצה להגיד לכן שלי זה נישמע פתאום גברי וכוחני למכור לגוף גדול לחשוב על פתרונות נוספים אם הוא מהסס כל כך לגיטימי רק אני שרוטה כזו? המצחיק הוא שגם כשכירה כשישבתי בראיונות קבלה (בעצם ישבתי רק באחד, בסוף התקבלתי אבל בדיעבד יכלתילבקש משכורת הרבה יותר גבוהה...) לא העזתי למכור יותר מידי, ובטח שלא להתמקח על המשכורת (הבחורה מחברת ההשמה עשתה את זה בשבילי) תמיד חשבתי שאני צריכה להיות צנועה ומיקצועית ותודה שאתם מציאים לי עבודה... היום ברור לי שזו גישה לא נכונה. יש פה בעלות נסיון? ובכלל אייך אתן עושות את זה?

אילהT

New member
אהלן ../images/Emo24.gif

קל לי להתחבר לסיפור שלך על ראיון העבודה, שבו "מכרת" את עצמך יחסית בזול... בדיוק השבוע סיפרתי לחברה טובה על חוויות שצברתי במקום עבודה מסויים אליו הגעתי כמזכירה בכירה, מנהלת לשכת מנכ"לים - מקום שבו המרחק בין הכישורים שהוצגו במודעת ה"דרושים" - ובין הכישורים אותם נתבקשתי להשתמש הוא אדיר. כמו גם שהמראיין לא היה האיש שהעסיק אותי בפועל - וגם זה נושא בפני עצמו לדיון
בשלב מסויים בקריירה שלי כשכירה, קיבלתי משרה: להקים ולנהל עמותה מסויימת. כאשר חיפשתי מזכירה - הבהרתי לה בשיחה הראשונה שגם לה מוצעת "זכות הראיון" כלומר - זה לא שבאופן חד צדדי היא נבדקת וצריכה להתאים לי - מותר לה וכדאי שתבדוק לעצמה - אם אני מתאימה לה!
עשינו יחד תקופת עבודה מ-ד-ה-י-מ-ה לצערי, לא לומדים "אמנות המכירה" בגן, בבית ספר עממי, בחטיבה ובתיכון בשיעורי "כישורי חיים" אני חוששת שלא נותנים לילדים מספיק כלים לכישורי חיים (מסיבה פשוטה - שלחלק מהמורים עצמם עדין אין מספיק כישורים כאילו) ברוב עזרי הפרסום - מודעות, סרטונים, פרסומות - מדגישים את התחרותי, ואפילו בחלק מאתרי האינטרנט המיועדים לילדים - מדגישים את דמות ה"גבר" החזק, הדומיננטי, המנהל ועוד... אבל! הנשים הן העם החזק נשים הן מנהלות טובות יותר - כי מטבען הן מנהלות. נשים שולטטטטטטוווווווותתתתתתתת חחחחחחחחחח יצא ארוך. תודה למי שקראה עד כאן.

נורקס

New member
הכל נופל או קם על שיווק...

לא משנה באיזה תחום העסק. תמיד בסוף היום זה: שיווק (כמה לקוחות,כמה כסף) ואנחנו אולי דור שחונך על כך שכסף זומילה לא יפה, ועל כל מיני מיתוסים כמו: "צריך לעבוד קשה בשביל כסף" , "כסף לא צומח על העצים" ועוד. גם אני תמיד מצטנעת,ובהתחלה היה לי מאד קשה לבקש כסף ועוד על משהו שאני נהנית לעשות....
אוי לבושה
כשזה היה מגיע לשלב של ה"מכירה" הייתי חצי מתנצלת. אבל עם הזמן (וזה עדיין בתהליך) אני מלמדת את עצמי שהעבודה שלי שווה כסף ושאני מחליטה כמה היא שווה. אני מלמדת את עצמי לדרוש את מה שמגיע לי על העבודה שלי ולזכור תמיד שכולם מרוויחים (ולא רק אני), אני אמנם מקבלת את הכסף אבל הלקוחות שלי מרוויחים מוצר מעולה,איכותי וייחודי. לפעמים אני עדיין מגלה להפתעתי שאנשים מוכנים לשלם הרבה יותר ממה שאני מעלה על דעתי. אולי "מכירה" של אישה יכולה להיות מוצלחת יותר דווקא בגלל שהיא פחות כוחניות ויותר רגישה ובעלת יכולת טובה יותר לקלוט את הצד השני ויכולות טובה יותר להתאים את המכירה לקונה. מכירה טובה ממש לא חייבת להיות משהו גברי וכוחני, נהפוכו. נשים מביאות איכויות אחרות. אולי הן יותר "מוכרות מהבטן, מהלב", יותר צריכות להאמין במוצר כדי לבצע מכירה מוצלחת. טוב, התפלספתי מעט וגם עשיתי ים של הכללות, לא יפה

אפשר ורצוי לגדל עסק ומשפחה ולנהל מו"מ בהצלחה

שלום לכן אמהות עסקיות יקרות, ראשית, בכדי שתבינו מי אני , אציג עצמי בקצרה: אני בעלת עסק ליעוץ והעברת סדנאות והדרכות בנושאי הניהול, השיווק והאסטרטגיה ( ובקיצור בכל הקשור לעסק). בעלת תואר שני במנע"ס, ונסיון של 20 שנה בתחום ( בעבר שכירה ובתפקידי ניהול בסנו, ורדינון, ועלבד, ובעשור האחרון עצמאית). אמא לשני ילדים - בני 5 ו - 3. ממייסדות המעגל העסקי בו חלקכן חברות ועכשיו לעסקים: הפתרון לשתי השאלות (_ גידול ילדים ועסק במקביל ולשיחת מכירה) נעוץ במילה אחת - ת כ נ ו ן. לגבי הנושא הראשון: אפשר לעשות הכל ולשלב עסקים עם משפחה וילדים , אך קודם יש לתכנן ולהגדיר. נכון שהמשאבים של כ"א מאיתנו מוגבלים- 24 שעות ביממה, סיוע משפחתי (בן זוג, סבתות, מטפלת, חברות..) מוגדר, תקציב כלכלי אישי וכו'... אבל ברגע שנגדיר מה החזון שלנו , ובגלל שאני שונאת את הזילות שהביטוי קיבל לאחרונה אשתמש במינוח הפרטי שלי: מה את רוצה לעשות- מהו העסק שלך? ומה החלום שלך- היכן את רוצה שהוא יהיה עוד 10 שנים...(ומותר אפילו לחלום להיות כמו.....) אחרי שתעני לעצמך (ולעצמך בלבד, ללא כל הנשמות הטובות, ה"תומכים מסביב", וקרובי המשפחה בעלי הטקט שהוזכרו בנסיבות אחרות...) תהיי מוכנה להתחיל לתכנן. לתכנן משמעו להכין תוכנית עסקית שתכלול לו"ז המתאים רק לך!!!!! מתאים לסדרי העדיפויות ולאני המאמין שלך- את תחליטי כמה שעות תקדישי לבית, לילד, ולעסק, וכו', את תחליטי האם ומתי ללדת ילדים ואת תחליטי איך להקצות את המשאבים- העסקת סיוע בביתו/או בעסק, מחיר הזמן- יהיו עיכובים ופערי זמן גדולים יותר בין השלבים העסקיים השונים. אז ברוח השנה החדשה אני ממליצה לכ"א מכן לעשות לעצמה את חשבון הנפש הפרטי ולהחליט מה החלומות שלה ( העסקיים, המשפחתיים, האישיים...) , לתכנן ואז ליישם. ולנושא השני: גם את שיחת המכירה יש לתכנן מראש. הגדירי לעצמך מה את רוצה להשיג, מהם קוי המינימום שלך, מהן נקודות החוזק והתורפה וכיצד לענות למה שאולי תשאלי. וזכרי תמיד שהמצב הטוב ביותר למו"מ הוא WIN-WIN ששני הצדדים ירויחו.... אז ברוח אופטימית זו אאחל לכולכן שנה טובה , לשרותכן תמיד, יעל גולדמן שי- מדריכה להצלחה

אכן שיווק הוא מאוד חשוב

שמי נורית ואני מנהלת את חברת פינקי פו ארועים מיוחדים, חברה לימי הולדת לילדים. אכן גילתי שנושא המכירה הוא מרכיב חשוב מאוד לקידום ומינוף העסק, אני יכולה לתת לך את העצות שלי עזרו מאוד: 1. להאמין במוצר שלך, מה שאני עושה הוא ייחודי כי הוא שלי, אני מוכרת אותו מצויין כי אני מאמינה בכל הלב שיש לי משהו לתרום. 2. תתמחרי את המוצר שלך לפי מה שאת חושבת שאת שווה ואל תתביישי לבקש את הסכום הנ"ל- כשאת אומרת את הסכום אל תתנצלי, אל "תכיני" את הקרקע פשוט תגידי את המחיר שאת דורשת בביטחון מלא כי הוא מגיע לך. 3. בשיחת המכירה תנסי להבין מה האדם שאיתו את מנהלת משא ומתן צריך ממך ונסי להתאים לו את הפיתרון האידיאלי שיש לך תוך שימוש בתועלות השרות שלך והייחודיות שלך. 4.אני בד"כ לא עושה הנחות- זה המחיר ומקסימום אם אני רואה שעל לצורך העניין X ש"ח תיפול העיסקה המקסימום שאני עושה זה X ש"ח- זה הגבול שאני הצבתי לעצמי. החלטתי שעל פחות מזה אני לא מתפשרת ואני מעדיפה לבלות עם בני, בן זוגי או חברים במקום ללכת ליומולדת ולהרגיש שאני לא מקבלת את התמורה שמגיעה לי.מעבר לזה שיש לזה אפקט כדור שלג ברגע שאת נותנת הנחה משמעותית, כיוון שתמיד יגיע חבר של חבר של חבר שיודע שנתת הנחה משמעותית וקשה להתמודד עם שיחות כאלה. יש עוד הרבה... אלו על קצה המזלג אם תרצי עוד אני אשמח לעזור לך שתהיה שנה של שמחות נורית גאון www.pinkipooh.co.il

דן דן2

New member
בנות המון תודות על התשובות המצוינות

ונורית אשמח לשמוע עוד מהפנינים שלך

למעלה