שיחות נפש

almi1

New member
שיחות נפש

רציתי לשאול כיצד אתם מגדירים "שיחות נפש" ? אני לא בטוחה שלי ולחברי יש כאלה. זאת אומרת קצת קשה לי להגדיר את המושג בעצמי, אבל אני די בטוחה שאין לנו. אני אנסה להסביר.. אנחנו משוחחים על הכל, פתוחים בכל נושא, מדברים על רגשות ועל מה שעובר עלינו, אבל התחושה היא שיכולנו לתקשר בצורה של שיחה אינטימית יותר.. למשל אני שומעת על זוגות שגולשים לשיחות נפש אל תוך הלילה ומדברים שעות על גבי שעות, ואצלי זה לא ככה. הייתי אומרת שזה קצת מפריע לי.. אבל כשאני כבר "שם", בתוך השיחה המדוברת, אני לפעמים מנסה באופן קצת מלאכותי למשוך אותה ולהעמיק אותה למרות שהרבה פעמים פשוט אין לי יותר מה לומר בנושא. איך אוכל לפתח סוג של שיחה "קרובה" יותר או מעמיקה יותר? דרך אגב אנחנו ביחד שנה. תודה מראש על התגובות!

לדעתי

אם את מרוצה מהתקשורת בינך לבין חברך למרות שהיא לא נופלת להגדרה המדוייקת של "שיחות נפש" אז אין באמת בעיה. שוב זאת רק הדעה שלי אבל אם את לא יודעת בדיוק מהי שיחת נפש איך את יודעת שאין לך את זה, וגם אם אין לכם אבל טוב לכם ואתם מדברים על כל מה שחשוב לך ולו לדבר ולשתף זה משנה אם את לא עומדת בסטנדרט של שיחות נפש? לדעתי שיחת נפש זו שיחה פתוחה שמנהלים אנשים שיכולים לפתוח את נפשם אחד כלפי השני (ז"א דרושה קרבה מסויימת אני לא יכולה לנהל שיחת נפש עם המוכר במכולת לדוג') והם משוחחים בלי מעצורים ובלי להסתיר אחד מהשני. ולכן נראה לי לפי מה שסיפרת שלך ולבן זוגך יש תקשורת שכזו - אז אולי זה לא נראה כמו אופרת סבון אבל מצד שני לדעתי זה גם לא אמור להראות כך. אני מדגישה כי האמור כאן אינו ביקורת אלא הבעת דעה אישית.

בניגוד לקודמתי זה שאת לא יודעת בכלל

נה זה שיחת נפש ואומרת שאת די בטוחה שאין לכם כאלו, אומר שבאמת אין לכם כאלו.. עם זאת, מי אמר שזה רע? שיחות נפש זה סוג של שיחות לאנשים מסויימים מאוד, ולא כל העולם ואישתו משוחחים ככה. בקיצור אם טוב לך איפה שאת אל תחפשי לך בעיות מדומות להעסיק את עצמך,יש עוד הרבה דברים שאין לכם/ שאת לא יודעת מה הגדרתם בכלל וזה לא אמור להפריע לך בחיים.. אם את מרגישה איזו בעיית תקשורת ביניכם, זו כבר בעייה אחרת. שוב זה שאין לכם "שיחות נפש" זה בסדר.

BlackUnicorn

New member
איכות מול כמות?

תראי, יש זוגות שיכולים לדבר שעות. אבל אין זה אומר שיש להם תקשורת פתוחה, טובה, זורמת, מבינה. יש זוגות שיכולים להיות אחד עם השני ולתקשר כמעט בלי מילים, פשוט ע"פ שפת גוף, מבט, חיבוקים וכו'. יש זוגות שיכולים לדבר מאוד לעומק, שיחות על כל דבר, אבל לדבר מעט. כמובן שיש וריאציות נוספות. לכן לדעתי, אל תלאי את עצמך עם עניין של כמות, אלא שאלי את עצמך מהי האיכות של התקשורת ביניכם. האם את מסוגלת לספר לו כל דבר, האם הוא מסוגל לספר לך כל דבר, האם התקשורת היא פתוחה.. האם אתם מסוגלים לדבר על בעיות ולפתור אותן ביחד, וכן הלאה.

סליחה

את לא אמור הלחיות לפי מה שאת שומעת על זוגות אחרים. אם אצל זוגות אחרים סקס טוב היה מוגדל סקס בשלישיה גם אז היית רוצה להיות כמו "הזוגות האחרים". תסתכלי על הדברים החיוביים שיש במערכת היחסים שלכם במקום להסתכל על הדברים החיוביים שלכאורה יש אצל אחרים. שיחת נפש זו שיחה בה האדם יכול להרגיש שהוא יכול לגיד הכל, להביע רגשות ולהיות הכי כן שהוא יכול להיות. כאשר אדם מרגיש שהוא יכול לחשוף את עצמו, בלי להפגע שם טמונה שיחת הנפש וממה שאת מתארת אותה זה מה שיש לכם גם אם זה לא נמשך שעות.

למעלה