שיחה על ירושלים של דוד בן-גוריון ועד שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים.עם מיכאל בר-זהר הביוגרף של בן גוריון

• פותח הנושא ayb1
  • פורסם בתאריך

סתוונית333

Well-known member
הרגשת העליונות והמיליטריזים הכוחנות והשחצנות
היתה במפא"י ובשכונות השמאל (למשל צהלה) קצת הדבקתם גם אחרים
אבל בגדול היא שלכם
אני לא יכולה לשלוט בהרגשה שלך.
איך אומרת הקולנית מהצמד הצעקני ברקו ואסייג -
מה ששלך , שלך.
הכוונה היא שזה לא אומר שזה נכון אלא שלך בלבד.

אלפיני

Well-known member
זה טבעי שתהיה אופוריה גדולה אחרי שזמן קצר קודם היינו לפני שואה שניה ( אין ספק שזה מה שהיה קורה לאור האיומים וההסתה במדינות ערב ).
אז אוקי אולי קצת הגזמנו עם האופוריה וזילזלנו באויב וחטפנו חזק במלחמת יום כיפור, נו אז מה , זה סיבה לחזור לקווי 67 , אוי ואבוי אם במלחמת יום כיפור היינו מופתעים בקווי 67 .
לפחות במלחמת יום כיפור לא היתה חזית מיזרחית ( ואין שום בעית קווי אספקה מהשפלה ליהודה ושומרון שמרוחקת בערך כ 20 קמ מת"א ).
יש הבדל בין אופוריה לבין זלזול מוחלט. אני עוד זוכר בסוף שנות ה60 תחילת ה70 שעוד הייתי ילד את הבדיחות על הערבים שיברחו וישאירו את הנעלים.

סתוונית333

Well-known member
יש הבדל בין אופוריה לבין זלזול מוחלט. אני עוד זוכר בסוף שנות ה60 תחילת ה70 שעוד הייתי ילד את הבדיחות על הערבים שיברחו וישאירו את הנעלים.
הזלזול לא השתנה הוא רק הפך לאלימות ועד לרצח של פלסטינים ולשדידת קרקעות כמו בחומש למשל.

סתוונית333

Well-known member
הזילזול בא היום בעיקר מהצד השמאלי שרואה באויב בעזה בעיה של "ארגון טרור" קטן למרות שמדובר שם כבר על צבא שמתאמן בקביעות, מפתח תעשיה צבאית של טילים שמשתפרים כל הזמן, ואפילו יש לו חיל אוויר ( מלטים, רחפנים ) , ומקבל סיוע לוגיסטי ממיצריים ( ולצערי גם מישראל גם בגלל טיפשותינו והזילזול באיום העזתי שגובר מיום ליום).

הזילזול של השמאלנים מתבטא גם בנסיון לשכנע אותנו שאין סכנה ביטחונית בלסגת לקווי 67 כי אנו הצבא הכי חזק באיזר , זה ממש לא נכון , מה יעזור לנו כל ה F35 מול ירי טילים על גוש דן מתוך אוכלוסיה של "בלתי מעורבים" בשכם, טול כרם , גנין ...)
קשקוש בלבוש .

למעלה