שידת החתלה

שידת החתלה

בוקר טוב,
שאלה- האם מסוכן לשים שידת החתלה מתחת לחלון, האם חס וחלילה יכול לקרות משהו אם החלון פתוח?
תסלחו לי על הפסימיות פשוט אין לי מושג איפה למקם הכי נוח.
האם זה לא נוח כי נכנס קור בתקופת החורף? (למרות שאני יולדת בקיץ)
אני מנסה לעצב את החדר איך שהוא ולא בטוחה מה הכי מומלץ. ואם לא שידה מתחת לחלון- האם מיטה מתחת לחלון?

sivan710

New member
מצטרפת לשאלה :)

לפי מה שאני יודעת אסור לשים מיטה מתחת לחלון מכיוון שזה קיר חיצוני וזה לא מומולץ מבחינת הקור.

סנורקה9

New member
אצלי השידת החתלה ממוקמת מתחת לחלון

אבל, מדובר בחלון הזזה, כך שאין אפשרות לחטוף ממנו מכה אם הוא פתוח.

בחורף, פשוט סגרתי את התריס והחלון ובין כה החדר מחומם.

התכוונתי אם הוא יכול חס וחלילה ליפול....

לא יודעת מה... כבר קרו מקרים שתינוק נפל על הריצפה...
או שהשידה לא מספיק גבוהה?

אסור להאיר תינוק על שידת החתלה בלי

השגחה אפילו לא לרגע אחד!! אם את משגיחה עליו, אין סיכוי שייפול, לא משנה מה הגובה של השידה.
אני שמתי את השידה והמיטה בקירות פנימיים בגלל שלא יהיה קר, שהאור לא יסנוור וכו'.

בסדר, ברור, מה הקשר?

אז אם אסור להשאיר תינוק לבד מותר להושיב אותו על עדן החלון?
אני מקצינה בכוונה. דברים קורים.

כי כתבת

"לא יודעת מה... כבר קרו מקרים שתינוק נפל על הריצפה...
או שהשידה לא מספיק גבוהה?"
אז התכוונתי לומר שתינוק לא אמור ליפול אם הוא בהשגחה וזה לא פונקציה של גובה הרהיט.
גם לא על אדן החלון ולא על הספה...
דברים כאלה לא קורים אם אתה אחראי. אין סיבה שתינוק ייפול ממקום גבוה אם יש לידו מישהו כמו שאין סיבה שתינוק יטבע באמבטיה אם לא שמים הרבה מים ומחזיקים אותו כל הזמן.

כשכתבתי השידה לא מספיק גבוהה

לא התכוונתי לזה שתינוק יפול ממנה לא יקרה לו כלום- התכוונתי אם לא מספיק גבוהה להגיע לחלון.
ברור שאני לא חושבת שצריך להשאיר תינוק, אבל ואבל ויש אבל, למה לקחת סיכונים מיותרים.
אפ פתאום נפל לי משהו מהידיים ולשניה הסתובבתי או לא יודעת מה, תינוק שיפול על הריצפה יכול להיחבל ואפילו רציני, תינוק שיפול מהחלון- נו זה כבר סיפור אחר.
אז זו שאלה היפוטתית ולא אומר שאני אשאיר אותו ללא השגחה.

אם משהו נפל לך מהידיים שישאר על הרצפה.

תינוק שנופל מהשידה יכול גם, חס וחלילה, למות או "רק" להפוך נכה לכל חייו.
והתכופפות של שניה להרים משהו זה מספיק זמן בשביל תינוק ליפול, גם אם הוא רק בן שבוע ולא מתהפך.
אם ממש ממש אין ברירה וחייבים להרים - תמיד תמיד תמיד היד שלך נשארת להחזיק את התינוק.

ובתשובה לשאלה המקורית - אצלנו השידה צמודה לחלון ובדיוק בגובה שלו.
רק עכשיו, כשהקטנטונת בת שנה ותשעה חודשים כמעט, לראשונה יצא לי לחתל אותה כשהחלון פתוח, וגם אז הרשת הייתה סגורה.
כשהיא תגיע לגיל שהיא תצליח לטפס לשם בעצמה - נתקין סורגים.

אני מודה לך על התשובה, אבל באמת אין צורך

"לחנך" אותי או להסביר לי איך לא להשאיר את התינוק לבד.
אני לא מתכוונת להשאיר אותו לבד, אבל כמו שאמרתי, לבד או לא, לא היית מושיבה אותו על חלון נכון? כי לא לוקחים סיכונים זה לא קשור אם את מסתכלת עליו ב7 עיניים או לא. אם חטפתי התקף לב? סתם אני מגזימה, אבל למה לענות ככה? ברור שתינוק יכול להפוך לנכה וגם חס וחלילה למות מנפילה אבל מה הקשר בין זה לשאלה שלי?
לגבי התשובה לשאלה המקורית- לא בטוחה אם זה עונה לי על השאלה אבל אני מניחה כשהשידה תגיע נבדוק איך זה נראה ואיך זה מרגיש.
תודה.

skychick

New member
מסכנה שלי עוד שניה הרגו אותך פה

תחזרי לקומונה ותשאלי שאלות שם יש מלא בנות שישמחו לחלוק מידיעתן
פה קצת פאנטיות חלק מהבנות
גם אני מתכוונת לשים שידה מתחת לחלון- פשוט כי אין מקום אחר

חח

רציתי מאימהות עם ניסיון. רוב הבננות בקומונה אימהות חדשות.
האמת שלי יש מקום גם בהמשך לארון הקיר בחדר, אבל אז השידה לא תהיה ליד המיטה, וגם נראה לי שמבחינה עיצובית יותר יפה וממלא את החדר שהשידה תהיה מתחת לחלון, שזה גם מול הכניסה לחדר, ובהמשך לארון לשים כיסא או מנורה.

בחלון צריכים להיות סורגים

ילד יכול ליפול מחלון אם הוא נגיש לו ברגע שהוא לומד לזחול ולעמוד וכדומה...

אצלי שידת החתלה מתחת לחלון

אצלי מדובר בחדר שהוא ממ"ד והחלון בהתאם לכך.
אצלי החלון רוב היום סגור.

בלי קשר לנושא השרשור

מאוד מומלץ שחלון ממ"ד לא יישאר סגור רוב היום כדי לצמצם ככל הניתן הצטברות גז ראדון שנודף מקירות הבטון המזוין.

(אם מעניין אותך יותר, צירפתי קישור למידע שאלות ותשובות של המשרד לאיכות הסביבה. יש התייחסות משאלה 33 והלאה לנושא)

אצלי השידה היתה מתחת לחלון

דווקא זה נורא נחמד, כשהתינוק גדל אפשר לעניין אותו עם דברים מבחוץ (הנה ציפור...). זה יעיל אצל ילדים בוכים/ משתוללים.

mitmit11

New member
לא מומלץ מתחת לחלון רק בגלל הרוח

והבדלי טמפ' משאר החדר. אני מניחה שהחלון והשידה לא באותו גובה (ואם כן - אז ממש לא למקם שם, הם זזים בלי התראה מראש).
אגב, גפ אם החלון סגור הטמפ' לידו מעט נמוכה יותר.

lalimotek

New member
אצלי השידה מתחת לחלון כשהחלון פונה למרפסת

ויש בו סורגים.
לגבי טמפ' קרה יותר בחורף, לא נתקלתי בהתלוננויות מצד שני ילדיי, הבית בחורף מחומם ל24 מעלות והשימוש בשידה הוא לפרקים קצרים.
לגבי נפילה....טוב מה אני אגיד לך? לא משאירים תינוק לבד ללא השגחה במקום גבוה ופתוח - זה כלל ברזל.

למעלה