שטיח מקיר לקיר

דיאנה ג

New member
שטיח מקיר לקיר

אני חולמת על שטיח מקיר לקיר שיכסה שטח של קומה שלמה - חדרי שינה ומסדרון (כמובן לא כולל אמבטיה ושירותים). שאלתי היא - האם זה מומלץ בבית שדייריו כוללים "לכלכנים" מכל הסוגים (פעוטות, תינוקות, כלבים, חתולים...)? האם יש סוגי שטיחים שתחזוקתם ונקיונם קלים יותר? האם זה נעים גם בקיץ? תודה דיאנה

אני חושבת שענית בעצמך על התשובה...

ממש לא מומלץ בבית שדייריו לכלכנים ובטח שלא ילדים קטנים -השטיח סופג לכלוך וכתמים במיוחד אם לא שומרים על הנקיוןולאחר זמן קצר יוצר מראה עייף וחוסר אורירי(וממש לא נעים בקיץ) -המלצה שלי היא פשוט לוותר על זה וולהסתפק במרצפות רגילות ועליהם שטיחים כך שאפשר להנות משניהם וקיימת גם אפשרות לנקות את השטיחים ולשמור על מראה רענן בקיץ ומראה חמים בחורף.

lank

New member
שטיח קיר

דיאנה שלום. אני דווקא בעד שטיח קיר ובמיוחד בחדרי ילדים. הרי ילדים אוהבים תמיד לשבת על הרצפה ולשחק , תינוקות מרגישים נעים ונוח להם להתרפק על שטיח עבה במיוחד. אני ממליצה בחום ... אך חשוב מאוד באם מתקינים שטיח בחדר ילדים יש לבצע מתיחה ולא הדבקה בכדי שיהיה קל לפרק באם נמאס. בנוסף יש להתקין מתחת משטח ספוג עבה שיקל על הכאב בזמן נפילה . בשאר חלל הבית , מסדרונות וסלון לא הייתי מתקינה שטיח אלא פרקט או ריצוף אחר שמשדר חמימות. ודרך אגב בקיץ זה בכלל לא נורא , הרי היום יש מזגנים , נכון??

דיאנה ג

New member
תודה לבעד ולנגד; ובעניין הבעד...

גם אני חשבתי בעיקר על הכיף של לשבת על הרצפה בלי להתקרר (גם בקיץ, כיוון שכפי שאמרת רוב הזמן בקיץ פועל מזגן...), ליפול בלי לקבל מכה חזקה וגם לזחול בלי להסתבך בשטיחים; אבל אם, כפי שאני מבינה, את ממליצה מנסיון, האם לא נתקלת באמת בבעיות של תחזוק ונקיון? האם יש צורך להחליף את השטיח כל כמה שנים (ואם כן, האם מתיחה אכן מאפשרת החלפה קלה, או אפילו חזרה לריצוף שמתחת בלי נזקים)? שוב תודה דיאנה

מרבי 1

New member
אפשרות נוספת

שלום, אפשר להזמין שטיח (מאותו סוג שמשמש לשטיח מקיר לקיר) בגודל החדר עם אימרה תפורה מסביב. היתרונות: אין צורל להדביק או למתוח ואפשר להסירו בקלות כדי לנקות או אם אין צורך בו יותר. אפשר גם להעביר אותו הלאה אם רוצים. זה גם "חוסך" את החיבור הלא כל כך יפה בין השטיח לריצוף. לפי דעתי אפשר לשים ספוג מתחת כדי לקבל רכות, אבל כדאי לבדוק נקודה זו בחנות. חסרונות: מחייב לעשות רצפה כמו שצריך, בהתאם לריצוף בשאר הבית. מרבי מעצבת פנים

דיאנה ג

New member
תודה ושאלה למרבי

האם שטיח כזה, המונח על הרצפה בלי כל חיבור, לא יהיה "מועד לתזוזות", כמו שטיח רגיל? הכוונה שלי היא לקצוות מתקפלים של השטיח, הגורמים תדיר לנפילות של פעוטות (ולא רק), או לשטיח ה"מחליק" ממקומו כשדורכים עליו. תודה, דיאנה

lank

New member
../images/Emo95.gifשטיח

שטיח שאיננו מודבק מועד לפורענות ומסוכן ביותר לילדים קטנים.... ! בקשר לתחזוקה של שטיח קיר, פעמיים בשבוע שאיבה , ניקוי של חברת ניקיון ( שטיחי עיני מעולים) פעם בשנה עד שנתיים. במשך השבוע אם נשפך משהו ( אני אף פעם לא הרשתי לילדי להסתובב עם אוכל בחדרים ללא קשר לשטיחים!!! ) ניתן לנקות זאת ללא שאריות וסימנים בעזרת כל חומר ניקוי של שטיחים. תתפלאי גם קיא של ילדים ודייסה של תינוקות ניתן להסיר בעזרת חומר ניקוי רגיל של שטיחים. אני ממליצה בחום. לי היה בבית הקודם בתקופה בה בנותיי היו תינוקות עד אשר מכרתי את הדירה (תקופה של 7 שנים).בנותיי היו מרוצות מאוד ונהנו לרבוץ על הרצפה ואני לא חששתי שקר מדי או חם מדי. אז שיהיה לך בהצלחה! דרך אגב , אני ממליצה לך זאת גם כאמא וגם כאשת מקצוע.

elisrugo

New member
שטיח מקיר לקיר ועל תחזוקת שטיחים

מידע נוסף ומעודכן תוכלי למצוא באתר www.clean-carpet.co.il

מרבי 1

New member
זו בדיוק הנקודה

שלום, מכיוון שהשטיח בגודל החדר וגם מכיוון שכל הריהוט מונח עליו, הוא לא זז. אם רוצים, אפשר להדביק רק את החלק שמול הכניסה כדי למנוע את האפשרות של קיפול השטיח ולפיכך למנוע נפילה. מרבי

lilusha01

New member
שטיח מקיר לקיר

אני חולמת על שטיח מקיר לקיר שיכסה שטח של קומה שלמה - חדרי שינה ומסדרון (כמובן לא כולל אמבטיה ושירותים). שאלתי היא - האם זה מומלץ בבית שדייריו כוללים "לכלכנים" מכל הסוגים (פעוטות, תינוקות, כלבים, חתולים...)? האם יש סוגי שטיחים שתחזוקתם ונקיונם קלים יותר? האם זה נעים גם בקיץ? תודה דיאנה
בילדותי גרתי תקופה קצרה בחול, הורי עבדו שם מטעם הארץ..
בכל אופן באחד מהבתים שם היה שטיח מקיר לקיר ב85% מהבית.
כמו שכתבת באמבטיה לא היה שטיח וכמובן במטבח לא.
כילדה אני זוכרת את זה כחוויה מאוש נעימה. ללכת בבית יחפה בכל מקום ובכל רגע עד שדורכים במטבח ואז קופאים מקור, חחחח.
ההיתרון היה כמובן שבגלל שזה היה בחול והיה בתקופה ההיא להורי את האפשרות הייתה עוזרת בית קבועה שגרה אצלנו. ככה שלטעמי אמא שלי לא הרגישה כלכך את הטירחה בניקיון השטיח.
אבל זה מן הסתם מצריך תחזוק מתמיד שלו.
ואפילו אחת לשנה או חצי שנה להזמין חברת ניקיון שתעשה ניקוי יסודי.
אחרת זה סתם יסריח ויהרוס את כל הפאן שיש בשטיח מקיר לקיר.
חשוב פעם שחצי שנה או שנה שתבוא חברה עם חומרי חיטוי ותעשה שאיבה כמו שצריך שלא חלילה יהיה עובש ואבק שיצטבר מידי.
וכמובן תחזוק בשאר הזמן של שאיבות וניקיון.

ממליצה על חברת לניקוי שטיחים וספות מדהימים, אדיבים והכי מקצועיים שיש.
הזמנתי אותם ממש לא מזמן לנקות משרד שנכנסתי אליו עם שטיח מקיר לקיר.
תוך שעתיים המשרד היה נראה כמו חדש ואפשר היה לנשום בו.
כמובן שנתנו לזה עוד יום שיתייבש כמו שצריך.
המבריקים- ניקוי שטיחים וספות

כוכי💫

New member
שטיח מקיר לקיר זה דבר נפלא, מניסיון..
אבל אכן קשה לשמור על הניקיון.
כן מומלץ להזמין חברה לניקוי השטיח אחת לשנה או חצי שנה..
ואז פשוט לשמר את הניקיון..
יש לי חברה מצויינת לניקוי שטיח מקיר לקיר.
הם עושים עבודה ממש טובה ומחירים טובים מאוד.

למעלה