שחר 2682 היום היה יום האקס

מצב
הנושא נעול.

Dafna101

New member

הנייר ירד המון לא? איך זה שהתיק ניירות ערך שלי ירד כ"כ הרבה? (יש לי בנייר הזה הרבה) והאם בתאריך האקס אקבל יותר ממה שהפסדתי היום?

חגי

New member
הוא דווקא עלה די חזק לברוטואיסטים

הנייר ירד המון לא? איך זה שהתיק ניירות ערך שלי ירד כ"כ הרבה? (יש לי בנייר הזה הרבה) והאם בתאריך האקס אקבל יותר ממה שהפסדתי היום?
הוא חילק קופון והבורסה הורידה את שערו לפי הנטו של הקופון - שזאת נקודת השיווין עבור הנטואיסטים - הלקוחות הפרטיים. אבל הוא היה צריך לרדת את מלא הקופון - אחרת הברוטואיסטים - אלו שלא משלמים מס - מרוויחים רווח קל. ללקוח פרטי משתלם בדרכ למכור לפני הקופון וכך לרשום רווח הון שיכול להתקזז בהמשך עם הפסדי הון. על הקופון שקיבלת תשלמי מס 15% והוא יתקזז רק אם במהלך החודש הזה מימשת השקעות מפסידות.

Dafna101

New member
אז בסה"כ אני מרוויחה מכל העניין?

הוא חילק קופון והבורסה הורידה את שערו לפי הנטו של הקופון - שזאת נקודת השיווין עבור הנטואיסטים - הלקוחות הפרטיים. אבל הוא היה צריך לרדת את מלא הקופון - אחרת הברוטואיסטים - אלו שלא משלמים מס - מרוויחים רווח קל. ללקוח פרטי משתלם בדרכ למכור לפני הקופון וכך לרשום רווח הון שיכול להתקזז בהמשך עם הפסדי הון. על הקופון שקיבלת תשלמי מס 15% והוא יתקזז רק אם במהלך החודש הזה מימשת השקעות מפסידות.
או שנשארתי ללא רווח?

חגי

New member
לא - את הפסדת כי המחיר ירד

או שנשארתי ללא רווח?
גם יקחו לך מס על הקופון וגם לא תוכלי בעתיד לקזז אותו אלא אם תגישי דוח למס הכנסה בשנה הבאה. הברוטואיסטים הרוויחו כי הם לא משלמים מס - הרווח שלהם הוא כ- 0.4%

אגב, אתה עדיין חושב שגילון יתן תשואה

גם יקחו לך מס על הקופון וגם לא תוכלי בעתיד לקזז אותו אלא אם תגישי דוח למס הכנסה בשנה הבאה. הברוטואיסטים הרוויחו כי הם לא משלמים מס - הרווח שלהם הוא כ- 0.4%
אגב, אתה עדיין חושב שגילון יתן תשואה
של 0.3% מעל מקמ לשנה לאלו שקנו לפני חודש- חודשיים...?

מי שקנה מקמ לפני חודשיים קיבל 3.7-3.8ברוטו

כרגע הם יתנו 0.5-0.7% יותר.
כמה יקבל מי שקנה גילון , ואני אהיה עדין ואומר שנניח ולא צפויות עוד הורדת ריבית מעבר לצפי שמגולם במקמים?

חגי

New member
יקבל כמובן הרבה יותר - איך בכלל אפשר לפקפק

כמה יקבל מי שקנה גילון , ואני אהיה עדין ואומר שנניח ולא צפויות עוד הורדת ריבית מעבר לצפי שמגולם במקמים?
יקבל כמובן הרבה יותר - איך בכלל אפשר לפקפק
בכך? הקופון של 2302 - 4.3% בעוד 3 חודשים הוא יקבל קופון דומה- כפי שאמרתי מדובר עלך תשואה של כ 4.4% נטו!!!!

Dafna101

New member
אז מה היתרון להחזיק את הנייר הזה?

זה שהם יתנו לי 7.5 אחוז ריבית עדין יצא שהפסדתי מכל העניין? אז מה זה שווה להחזיק את זה?

חגי

New member
כרגע יש מעט מאד הגיון להחזיק בו

זה שהם יתנו לי 7.5 אחוז ריבית עדין יצא שהפסדתי מכל העניין? אז מה זה שווה להחזיק את זה?
כרגע יש מעט מאד הגיון להחזיק בו
כמו שאמרתי - הייתי ממליץ לך למכור לפני הקופון כרגע יש אגחים שנותנים תשואה הרבה יותר גבוהה מהממשלתי - למשל פועלים ה' . הסיכון הוא כמובן בנק פועלים לעומת מדינת ישראל אבל בשביל 1% תוספת זה בהחלט שווה.

חגי

New member
תיקון - פועלים ה' קצר יותר משמעותית

תיקון - פועלים ה' קצר יותר משמעותית
ולכן הוא נראה לי כרגע אטרקטיבי יותר. את מחזיקה אגח עם מחמ ארוך יחסית ולמרות שצפוייה הורדת ריבית חדה בקרוב - לא בטוח שיש בו הרבה בשר לרווחי הון. אם תמכרי אותו עד סוף החודש - יתקזז ההפסד הון מהמכירה עם המס על הקופון ותוכלי בטווח המיידי לחסוך במס. אם מתחיל מהלך משמעותי בדולר כל השקליים הארוכים יסבלו ולכן אני חושב שצריך לעבור למחמ קצר של עד 4 שנים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה