שחרוררררררררררר

uriol

New member
שחרוררררררררררר

בשעה טובה השתחחרתי היום מצה"ל... אחרי שירות מפתח, מועיל היו עליות וירידות. קיבלתי את התעודת שחרור ולא כתוב כלום לגבי התנדבות או משך השירות (שנה ו7 חודשים) ההתלבטות שלי זה מה לכתוב בקורות חיים או לספר למעסיקים, כי היה לי פטור נפשי ולא כדאי לספר את זה. האם להגיד שעשיתי שירות רגיל או פטור מסיבה בריאותית שאין לה השפעה על העבודה.. מה אתם אומרים?

שיווה100

New member
ברכות על השחרור בחור

עשית את זה, תרמת בשירות משמעותי בצה"ל ומגיע לך ח"ח על זה (אם זכור לי נכון שירתת ברבנות בבה"ד 1, נכון?) לגבי המעסיקים, תגיד את האמת: קיבלתי פטור מסיבה בריאותית (בריאותית פירושו פיזית ונפשית כאחד, על כל הפטורים הרפואיים מצה"ל, הן הפיזיים והן הנפשיים, רשום פטור מסיבה בריאותית, גם בריאות הנפש זה סוג של בריאות, כך שאתה לא משקר) והתנדבתי, שירתתי שנה ושבעה חודשים. אני בטוחה שמעסיקים מאוד יעריכו את זה, ובכל מקרה לא כדאי לך לשקר, זה פתח לצרות. המון בהצלחה בהמשך.

פטור רפואי

החברה שלנו לא מתקדמת בעניין של אנשים עם בעיות נפשיות. לדעתי אל כדאי לך להגיד שיש לך פטור נפשי. אפשר לדעת איפה שרתת ומה היה תפקידך?

Morena15

New member
ואם הם ישאלו מה הבעיה הרפואית?

סתם מתוך סקרנות? אבל אם הוא יגיד נפשי, ועצם זה שהצבא קיבל אותו.. שזאת מערכת ביטחון, זה אומר שהנפשי ששיחרר אותו לא כזה משפיע עליו ושזה בטח דברים קטנטנים שלא מפריעים ליום יום. אם הם יחליטו לדחות בגלל זה? הם מפסידים למרות שלא נראה לי

afdgnf

New member
אם ישאלו, אז שיגיד שהוא לא רוצה להגיד

הוא לא חייב לפרט את הבעיות הרפואיות שלו אם הוא לא רוצה

Morena15

New member
נכון, אבל במקום עבודה מן הסתם מבטחים אותך

רפואית.. הם צריכים לדעת מה הם מבטחים מעבר לסקרנות.. לא?

afdgnf

New member
את האמת שאני לא יודע, אולי אתה צודק

בכל אופן עדיין נראה לי לגיטימי לא לספר על הבעיות באופן ספציפי...

גיאספס

New member
מבטחים אותך רפואית..פשוט מפרשים עליך מס

בריאות. הגוף שאחראי בפועל זה ביטוח לאומי אם קורה לך משהו. חוצמזה יש חוק במדינה שהבנאדם היחיד שאתה חייב לחלוק איתו את עברך הרפואי זה הרופא שלך (אלא אם כן אתה חותם על הסכם ויתור סודיות וזה כבר סיפור אחר) בכל מקרה, זה לא מעניין וגם לא אמור לעניין אף אחד. בתור בנאדם שעשה ראיון או שניים אחרי שהוא השתחרר אני אומר לך שאף אחד לא שואל יותר מדי שאלות כי פשוט זה לא מעניין אף אחד. ועוד אני עובד בתור מאמן כושר, מקצוע שדורש קצת יכולות פיזיות...

גיאספס

New member
תרשום שרות צבאי מלא ותאריכים

אם מישהו ישאל משהו בראיון עבודה למה ואיך תגיד כי שרות צבאי מלא עשית עם היותך מתנדב או לא

גיאספס

New member
אתה מדבר אליי?

לא הייתה אפשרות שאני אחזור לאותו תפקיד בתור קצין (הדרישה הייתה לקצין קרבי, ואת בה"ד 1 כבר היה בלתי אפשרי לערבב ולצאת ללהב) ובאמת ובתמים חשבתי (ואני עדיין חושב) שאני מועיל לצהל הרבה יותר בתפקיד שלי בתור חפ"ש כביכול (אפילו שבפועל שבחצי שנה האחרונה של התפקיד שלי הייתי על תקן קצין ועשיתי עבודה של אחד) מאשר ללכת להיות קצין שלישות או מודיעין במקום אחר. הייתי בן האנשים הבודדים שהתעסקו עם רובוטיקה בצבא ואומנם אין הנחתום מעיד על עיסתו אבל לדעתי גם היה לי את הכי הרבה ידע בנושא באותה תקופה

למעלה