שחיקה מואצת בצמיגים האחוריים בפיקנטו מוג"ז. האם ניתן לפיתרון?

Kiapicanto1000

Active member
מוג"ז = מומר לגז (גפ"מ)
נהגתי 35000 ק"מ בשנה האחרונה.
הרכב מומר לגפ"מ ומיכל הגז בנפח 80 ליטר. גליל פלדה גדול וכבד שממלא את מרבית הבגאג'.
הצמיגים האחוריים נשחקים בהתאם.
בעבר התקנתי הנקוק, פירלי, גודייר, כולם נשחקו מהר גם מאחור.
הפעם שיניתי גישה: בתמורה ל580שח, התקנתי רביעית צמיגים סיניים פשוטים (הגם שהטכנולוגיה הא-סימטרית מתברר, הגיעה גם לסין).
ברור לי שבעוד שנה אחליף את כולם:
הנסועה המוגזם מכלה את הקדמיים המניעים והציר האחורי הידוע לשימצה + ההמרה לגפ"מ מכחידה גם את האחוריים הפסיביים.
ברכב אני נוהג לבד.
הצמיגים הללו פשוטים מאד. לחץ אויר מקסימלי הרשום עליהם 40.
כמה כדאי למלא אם הנוחות והרכות אינם חשובים לי כלל. אני נוהג מהר. הרבה בינעירוני והרבה סיבובים צפופים מהירים בסביבה הררית. מה שחשוב לי היא אחיזה, יציבות, אורך חיי הצמיג וצריכת דלק

שאלה נוספת: האם יש מה לעשות עם מה שנקרא בעיית הציר האחורי?

Kiapicanto1000

Active member
לדעתי, היצרן ממליץ על לחץ באיזור ה-30.
האם זאת המלצת היצרן לרכב בגירסה ה"היברידית" הלא חשמלית של: גז ובנזין?

שימו 💖 💖 💖, כוונתי שלפני כמה שנים, קיה עצמו ייצר פיקנטו בגירסה משולבת של בנזין וגפ"מ. מיכל הגפ"מ שם צנוע משמעותית (למיטב זכרוני סביב גג 30 ליטר כדי שלא לקפח את הבגאג') בהשוואה למיכל הענק והכבד שהתקנתי במערכת אצלי ברכב (כאמור 80 ליטר, אשר בנסועה הפסיכי שלי, 35,000 ק"מ לשנה, מאפשר לי לתדלק מידי 7-10 ימים...)

כפי שהסברתי קודם, מדובר על עודף מסה גדול שהותקן בתוך הבגאג' האחורי אשר תפוס כולו ע"י גליל הפלדה.
מתקין הצמיגים ידע לספר לי שהצמיגים בציר האחורי נשחקים מהר יחסית בכל הפיקנטו, עקב "בעייה בציר האחורי", וזה בלי קשר להתקנת מערכת גז. (הרכב שלי הוא היחיד שמומר לגפ"מ).

לכן, בהתחשב בהערה/הארה שלך לגבי 30psi, שאלתי האם זה מתייחס לגירסת הגז ובפרט האם מתייחס לרכב שהבגאג' כבד.

האם ניתן לתקן ציר אחורי, כנראה הצמיגים האחוריים שהם פסיביים (ההנעה קדמית), נגררים חלקית ולא רק מסתובבים?

האם הקמבר (זוית השפיעה) בצמיגים האחוריים לקוי?
האם נטיית ציר ההיגוי ובמקרה הזה, דווקא הציר האחורי ולא ההיגוי, כלומר הזוית בין המתלה לצמיג האחורי?
האם התבדרות/התכנסות הצמיגים האחוריים לא מכוונת?

מי יודע האם יש טעם לנסות לכוון הציר האחורי?

נערך לאחרונה ב:
הנעה בגז לא צריכה להשפיע על לחץ אוויר. אם יש לך ספר רכב, בדוק מה רשום שם.

"מתקין הצמיגים ידע לספר לי שהצמיגים בציר האחורי נשחקים מהר יחסית בכל הפיקנטו, עקב "בעייה בציר האחורי", וזה בלי קשר להתקנת מערכת גז".
יכול להיות במדובר בתכנון/יצור לקויים ואז מי שצריך לפצות זה היבואן.

Kiapicanto1000

Active member
הנעה בגז לא צריכה להשפיע על לחץ אוויר. אם יש לך ספר רכב, בדוק מה רשום שם.

"מתקין הצמיגים ידע לספר לי שהצמיגים בציר האחורי נשחקים מהר יחסית בכל הפיקנטו, עקב "בעייה בציר האחורי", וזה בלי קשר להתקנת מערכת גז".
יכול להיות במדובר בתכנון/יצור לקויים ואז מי שצריך לפצות זה היבואן.
מי יודע אם ניתן לבדוק לתקן כזה דבר?

אתה יכול לחזור לצמיגאי שראית ושיאמר לך איך לבדוק את זה. לתקן אני לא בטוח שאפשר אלא אולי רק לדרוש/לתבוע את היבואן על תכנון לקוי לכאורה של הציר האחורי שגורם לבלאי חריג של צמיגים.

למעלה