שוקלת לבטל את החתונה שלי

נשים בגילי יכולות ללדת. וזה גם קורה

גם אני רוצה ילדים. גם לי יש שאיפות. זה שאני מבוגרת ממנו לא הופך אותי לפגומה!

את לא פגומה

אבל בגילך זה כבר לא קל להיכנס להריון... וזה יהיה הריון בסיכון גם לך וגם לעובר
ונניח שתלדי בגיל 40.... מה עם הריון נוסף מתי בגיל 42...43...
אני במקומך הייתי עושה שאיבת ביציות ושומרת אותם למקרה הצורך...

אל תשכחי...השעון הביולוגי שלך מתקתק בקצב מואץ....

ga26

Member
מה שכתבת עוד יותר מחזק את מה שכתבו קודם

עזבי האם זה בסדר שהאמא תעדיף שבנה יתחתן עם מבוגרת ממנו או לא וכו' זה לא עניינינו.
מה שחשוב זה אכן מה את ובן זוגך מרגישים ואיך לשים גבולות לאמא שלו.
אבל - ופה יש אבל גדול. המשמעות של ביטול חתונה ברוב המקרים הוא פרידה. במקרה שלך המשמעות הסבירה היא פרידה + ויתור (כמעט ודאי) על הסיכוי להיות אמא.
תחשבי על המשמעויות ועל הסיכונים, תדברי עם בן זוגך על מה שאת חשה עם האמא שלו ותוודאי שהוא לא חושב כמוה ושהוא ידע לשים לה גבולות ואז תקבלי החלטה.

אני רק אומר, שגם אם צעירים יותר זה לא אומר שבהכרח מצליחים

ולראייה, אני עוברת טיפולי פוריות מגיל 29...
בת דודתי בת 40 ונכנסה להריון מהזרעה אחת-לא תמיד זה קשור לגיל.
&nbsp
בעיני עם כל הכבוד להורים,זה לא קשור אליהם-זו בחירה של הבחור בלבד ועם האמצעים של היום גם בגיל מאוחר יותר (ומכירה אמא כזו מהגן שעבדתי בו) אפשר להיכנס להריון וללדת.

Nirwood

New member
תקראי את זה רק אם את באמת מעונינת בדעה אוביקטיבית ולא מלוקקת

אז ככה:

1. אף אחד לא טוען שאת פגומה, אבל את בהחלט מבוגרת, גיל 40 זה יחסית מבוגר כבר.

2. את צריכה להיות אמיתית עם עצמך ולהבין את התסכול של האמא (חמתך לעתיד), יש לה ילד יחסית צעיר, שהולך להתחתן עם בחורה מבוגרת.

3. תחשבי שבעוד 10 שנים כבר תהי בת 50 והוא יהיה בן 40, קצת בעייתי כל הסיפור, כשהילד הבכור שלכם יתגייס לצבא את תהי כמעט בת 60, כולם יחשבו שהוא בן זקונים.

4. בדר"כ, במשפחות רבות, הצדדים עוזרים מבחינה פיננסית לילדים (עם הדירה \ חיים \ לימודים), זה הגיוני שאמא של הבן זוג שלך תביע התנגדות, היא לא ממש רוצה להשקיע כספים במישהי מבוגרת.

*עם כל זאת, במידה ואתם באמת מאהובים עד מעל לראש, אני מציע שפשוט תשימו פס על כל העולם, גיל זה רק מספר, ויש דברים הרבה יותר חשובים מזה בחיים.

mykal

New member
הדעה האוביקטיבית שלי,

איך היית מגיב אם היתה כותבת כאן מישהיא שההורים שלה מתנגדים לבחור שהיא יוצאת איתו פני שהיא בת 30 והוא בן 45, והוא יראה הסבא של ילדיו,
תכף ומיד היתה מתקפה, אבל בחורה מבוגרת יותר---מיד צצות הנשמות הטובות והאוביקטיביות--שזה ברור---
סוג של שובניזם מכוער.

אגב למה הבחור בחר בה ולא 'בפרגית' צעירה?
אולי נעים לו? אולי היא ראויה לו? אהה הבנת אופציה כזו--היא לא אוביקטיבית.

בת האש

New member
למרות שיש פה שוביניזם והוא אכן מכוער, יש גם עובדות ביולוגיות

והן שלאישה בגיל מבוגר יש סיכוי נמוך יותר להכנס להריון וסיכוי רב יותר לכל מיני בעיות בזמן ההריון הזה. לגברים הבעיות פחות משמעותיות, איכות הזרע יורדת בהדרגה עם הגיל, וגבר יכול להיות אבא גם בגיל 70 לפעמים.
&nbsp
כך שיש פה נקודה משמעותית, וזה לא שוביניזם, אלא עובדות ביולוגיות בנוגע לפוריות הגבר ואישה.
אלו עובדות סטטיסטיות, ויש מקרים הפוכים, אבל זה הכלל.

Nirwood

New member
לדעתי כל פער גילאים הוא לא בריא...

וזה לא משנה אם מדובר בבחור או בחורה.

מה שכן, מבחינה תרבותית והיסטורית (בכל רחבי העולם) זה מקובל שהגבר יותר מבוגר מהאשה, וגם פער של 10-15 שנה הוא זניח, עם נשים זה הפוך.

בעניין שאלתך, מדוע הוא בחר בה ולא במישהי צעירה:

אז התשובה היא פשוטה, לגברים צעירים יש משיכה לא מובנת לבחורות מעט מבוגרות (MILF), חלקם עושים את זה בתור אתגר, וחלקם נופלים ומתאהבים.

כנראה שזה מה שקרה לאותו בחור.

*לבנות כמובן זה לא רלבנטי, והן נוטות לצאת עם גברים מבוגרים בעיקר עקב חוסנם הכלכלי.

דיברגנט חדש

Well-known member
עד שהם רואים את החזה הנפול

mykal

New member
תגובה לך ולבת האש,

סטטיסטיקה זה חוק המספרים הגדולים--נכון,
אבל סטטיסטיקה היא לא בהכרח חיי הפרט.
כי הוא ממוצע מסוים, שעושה בין קצוות. והשואלת יכולה בהחלט להיות בקצה
'הלא פגוע של הסטטיסטיקה'
ותגובתכם לא מתיחסת לכך.

הדבר העיקרי כאן--הוא הפגיעה של החמות ולא בעית הילודה--
גם אם החמות כאילו צודקת לדעתכם---למה היא צריכה לפגע, לביש להתיחס אל הבחורה באופן מכוער? למה היא מקצינה את ההתנהגות כלפיה כאשר הבן שלה
להזכירכם הוא גבר בן 30, לא קטין, עצמאי ובחר--גם אם לא לטעמה של אימו--
ואין לכם על כך שום דיעה?

Nirwood

New member
יש חמות בעייתיות כמעט בכל משפחה

זהו דבר ידוע, וכנראה שזה חלק מהDNA של העם היהודי.

אותה חמה שמה את הבחורה על הכוונת כי מבחינתה מדובר בסחורה סוג ב', והיא רוצה את הכי טוב לבן שלה.

אני מניח שאם הבחורה (פותחת האשכול) הייתה מגיעה מבית טוב, או שהיא בעצמה הייתה מבוססת מאוד, אז לחמה לא היה ממש אכפת, כי הכסף היה מסנוור אותה.

כשזה לא המצב, אז פשוט לא אכפת לה, והיא יורה את כל מה שיש לה.

mykal

New member
כמה דברים לדבריך,

1)לא בטוחה שזה שייך רק לעם היהודי,
רק שכאן במדינה אנחנו כ"כ מגוונים שכל הענין המשפחתי 'דבוק' קצת יותר.
2)גם כל הפרמטרים האחרים שהצעת--לא עלו ע"י פותה"ש
רק הגיל. אז למה אנחנו אמורים להוסיף ולנחש?
3)וכולם דיברו על הגיל כבעיה לילודה, וזה הגורם--באמת?
אתמול פגשתי מישהיא שגדולה מבעלה בעשור שנים(התחתנו מבוגרים) ויש להם
ילדים מוכשרים ומוצלחים. וכן, היתה התנגדות משני הצדדים,
והם בחרו והיה שקט בגזרה.
4)הרבה פעמים ראוי ונכון לענות על השאלה--האם בגלל החמות לבטל חתונה,
או ללמוד לחיות ע"י. או להתרחק וזהו. או למצוא דרך אחרת--למה צריך לפרש את התנהגות המכוערת של החמות בגיל הבחורה. ולא באישיות מגעילה.

Nirwood

New member
אני לא נשוי...

אבל ע"פ חבר'ה שהתחתנו בשנים האחרונות, זה פחות או יותר מתחלק ככה:

1. בערך רוב החבר'ה שהתחתנו והיו בעיות עם החמה לפני החתונה, זה גם המשיך לאחר מכן...(אצל חלקם זה אפילו היה סמוי, כלומר בהתחלה החמה הייתה מדהימה, ואח"כ היא התהפכה ב180 מעלות).

2. אני מכיר לפחות 2 זוגות שהתגרשו בגלל בלאגן עם החמה, ב2 המקרים היה מדובר באמא של הכלה (זה הגיע למצב שהבחורה הייתה צריכה לבחור בין אמא שלה לבעלה, והיא בחרה באמא).

3. אני מכיר לפחות זוג אחד שבהתחלה היה בלאגן מטורף עם המשפחות, ולאחר מכן זה נרגע, והיום הכל מושלם.

אז מסקנה:

אני באופן אישי לא הייתי מתחתן עם מישהי שאמא שלי לא סובלת, במיוחד כשזה עוד בשלב לפני החתונה, רוב הסיכויים שגם הייתי מבטל את הנישואים אם היה מדובר באותו דבר מהצד השני (מישהו במשפחה שלה שלא סובל אותי), לדעתי זה רק מתכון לאסון.

צריך לזכור שהחיים בישראל הם לא פשוטים, אנחנו לא חיים באי בודד שמבודד מהמשפחות של 2 הצדדים.

אני חושב שלא מעט זוגות מתגרשים בגלל לחצים של משפחות.

זה מזכיר לי שהייתה פעם תוכנית טלוויזיה שעקבה אחרי זוגות לפני החתונה, וכמעט בכל פרק הראו שם ריבים בין המשפחות, כנראה שזה קורה בלא מעט חתונות, עצוב.

mykal

New member
עם כל דבריך כאן אני מסכימה,

ומהמיגון וממה שהיא מכירה שתבדק מה נכון לה.

בת האש

New member
האחד לא סותר את השני

אני חושבת שההתנהגות של החמות מבישה ולא ראויה (כמו גם ההתנהגות של הבחור עצמו). זה נאמר כבר על ידי רבות פה, ואני לא רואה צורך לחזור על זה.
&nbsp
מצד שני, עלו פה טענות מוטעות עובדתית, אליהן ראיתי טעם להתייחס. והתייחסתי ברורות לדעתי לעניין שהיא יכולה להיות בצד הלא פגוע. היא יכולה, זה סיכון, לא עובדה וודאית. אבל זה סיכון לא קטן, ואפשר להבין את החמות שרוצה להיות סבתא, ומאחלת לבן שלה שיהיה לו ילד ביולוגי שלו.
&nbsp
מה יקרה אם אחרי הנישואין הם ינסו להביא ילד ולא יצליחו? זה מצב בעייתי, אז היא מנסה למנוע אותו מראש. בצורה שגויה לחלוטין, אבל הדאגה שלה לא חסרת סיבה.

דיברגנט חדש

Well-known member
גם בהימורים תבואי עם הגישה הזו?

אי אפשר לחיות בתוך תקווה שאולי תהיי בקצה הסקלה, כי זה בדיוק ההגדרה של להכניס ראש בריא למיטה חולה ולקוות לנס.

mykal

New member
כנראה אתה לא נמצא

במחלקות נשים של I.V.F והיית רואה כמה נשים צעירות
נמצאות מטופלות שם,
ועזוב סקאלה--אולי היא פוריה מאוד, אבל הבן של האמא הזו--לא?
או אופציה כזו בכלל לא יכולה להילקח בחשבון.
הסקאלה של ההימורים היא רולטה,
הסקאלה של יכולת פריון היא ידע--ואני מבינה ששאם יש לך אג'נדה
אסורלי לבלבל אותך עם עובדות.

טוב נו, את החלטת לקרוא תיגר על הטבע והביולוגיה

ברור שיש נשים צעירות מטופלות במחלקות ה-IVF אז?
את לא מודעת לעובדה שיחד עם הגיל יש שעון מתקתק?
אז בגלל שיש צעירה עם בעיות פוריות זה מוריד מהעבודה שאישה שהיתה פוריה מאוד בגיל 20 יש סיכוי גדול עד כדי 98 אחוז שלא תהיה פוריה עוד בגיל 45?
איזה ראש בקיר את.
את זו שהיא אפשא לבלבל אותה עם עוטבדות, לא הוא.

כן, יש צעירות לא פוריות כמו שיש אנשים שחצו במעבר חציה ונידרסו
עדיין לצעירות יש יותר סיכוי להכנס להריון מאשר למבוגרות
ולמי שחוצה במעבר חציה יש יותר סיוכי להשאר בחיים מאשר למי שחוצה במקום אחר.......

mykal

New member
בתוקפנות שלך שכנעת את עצמך, אף טענה שלך לא מחזיקה מים.

לדעתך הטענה שבגיל 40 הפוריות יורדת לא מחזיקה מים?

גילאי 31-40 הסיכוי להתעבר בכל חודש הוא כ- 15%, בהשוואה ל- 25% אצל נשים בשנות העשרים לחייהן. סיכוי זה פוחת לכ- 5% לאחר גיל 40, כאשר במקביל חלה עליה תלולה בסיכון להפלה וללידת תינוק פגוע מבחינה גנטית. הרוב המכריע (90%) של העוברים הנוצרים מביציות של נשים שגילן עולה על 40 אינם תקינים מבחינה גנטית. לפיכך, נשים רבות שמעוניינות בהריון בגיל מבוגר, עשויות להזדקק לתרומת ביציות.

אז כן, יש נשים צעירות עם בעיות פוריות אבל רוב הנשים אין להן בעיות פוריות ונהיות להן בעיות כאלו כשהן מתבגרות.
נקודה

למעלה