שוקו כחלק מתזונת התאוששות

soulman97

New member
שוקו כחלק מתזונת התאוששות

לכל החברים שלום,

אתמול נתקלתי בסרטון (כנראה פרסומת) בו סופרטאיי עלית למיניהם מפרטים את מהלך היום שלהם,

בין לבין הם נשאלים כיצד הם מתאוששים מאימונים קשים והם מסבירים כי הם נוהגים לשתות שוקו באופן קבוע כחלק מתזונת התאוששות...

לאחר שראיתי מספר ספורטאים, הבנתי כי כנראה מדובר בפרסום של החברה המייצרת את השוקו (חלקם נושאים את חברת המשקאות על חולצותיהם),

אם זאת הייתי מעוניין לדעת האם הדבר אכן מבוסס? האם יש בין התזונאים כאן משהו שישכול לאמת את הדבר?

אם זה נכון, איך זה מתחבר עם העובדה שחלב בכלל מחליש את המערכת החיסונית ופוגע בספיגת הסידן בעצמות...?

תודה לכל המשיבים...

2run

New member
לא תזונאית אבל כן שותה שוקו אחרי אימון

אני מניחה שבאמת נתקלת בפרסומת אבל יש באמת ספורטאים שמשתמשים בזה אחרי אימון (שילוב של פחמימה וחלבון)
לי זה פשוט נח, זמין וקל. קודם שותה מים ואז כמה שלוקים משוקו.
אני מניחה שיש פה תזונאים שיתנו עצות יותר חכמות אבל לא שמעתי עדין על כך שחלב פוגע בספיגת הסידן בעצמות

yevgenis

New member
אתה באמת מחפש תזונאי(ת) קונבציונלי שתאשר

את ההשערה(לא עובדה) שחלב (כמקור לחלבון)מחליש את המערכת החיסונית ?
לדעתי בעיה היא יותר בחלב כי מוצר תעשייתי שלא דומה באמת לחלב אחרי תהליכים
שהוא עובר
בסופו של דבר בן אדם צריך למצוא את דרך(ואוכל) שלו

זקס11

New member
אתה מאמין לפרסומות???

אתה מודע לעובדה שהאנשים האלה קיבלו הרבה כסף כדי להגיד שהם שותים שוקו, ודווקא את השוקו שהם מפרסמים?
אם תוציא מהשוקו את הג'יפה, תקבל משקה הרבה יותר בריא (או פחות מזיק, בהתאם להשקפתך). למשקה הזה קוראים חלב. לחלב, ביחס לשוקו, יש חסרון אחד עצום- הוא הרבה פחות רווחי.

לטעמי, שוקו הוא קינוח, ולא סופר-משקה שנותן סופר כוחות.

dtrerkrun

New member
שוקו לאחר פעילות

לא תזונאי, מאמן ריצה..
השוקו כמשקה איזוטוני הוא משקה טוב, יש בו חלבונים, פחמימות וסוכרים שמחזירים לגוף את האנרגייה שאבדה בזמן הפעילות, אולם למרבה הצער להרבה אנשים יש רגישות כל שהיא לחלב ומוצריו ולכן המשקה יכל לעשות לאנשים בעיות ביציאות...מה גם שהערך הקלורי שלו גבוהה למתאמנים שנלחמים על שריפת הקלוריות באימון

למעלה