שוכר לא מפנה חפצים אישיים

שלום, ברשותי דירה שאני משכירה ל 3 שותפים.
בתום החוזה שוכר אחד עזב ופינה את החדר, אבל השאיר המון חפצים אישיים בכל רחבי הבית, כולל בגדים בארגז הספה, בויידם מלא,
אוכל בארונות מטבח, ספה ושולחנות ועוד. הוא מתכוון לקחת את כל החפצים שציינתי, בינתיים הבית הפך להיות מחסן שלו לשמירה על
חפציו. הוא עצמו התפנה. פניתי אליו שוב ושוב, כל פעם בא ולוקח קשקוש קטן וצוחק עלי. הדיירים זועמים שהם צריכים לגור בדירה עם חפצים לא שלהם.
הוא עבר לגור במקום אחר. אני שואלת אותו מתי תיקח את החפצים הוא לא עונה לי. או אומר זה לא מפריע. מה עלי לעשות?

קלייטון.ש

Well-known member
יש לך מייל או וואטסאפ וכולי שלו?
לשלוח לו מכתב: "יש לך עד סוף השבוע לקחת את החפצים שלך, ואחרי כן הם יוצאו לרחוב"
לא בא לקחת עד סוף השבוע, שימי ברחוב.

כן יש לו ווצאפ. כתבתי לו שיקח עד 1/8/2021 בשעה 5. אעדכן כאן אם הוא לקח. אני מפחדת לשים ברחוב
קראתי שאם מפנים כך דייר הוא יכול לתבוע אותי על נזקים לרכוש שלו. 2 עורכי דין אמרו לי לעשות זאת
עם הודעה מראש. אבל בפועל המשכיר לא מוגן מתביעה על נזקים שנגרמו לחפצים של שוכר, במיוחד כאשר הדייר כבר יצא.
רק עשה את הדירה למחסן פרטי.

קלייטון.ש

Well-known member
כן יש לו ווצאפ. כתבתי לו שיקח עד 1/8/2021 בשעה 5. אעדכן כאן אם הוא לקח. אני מפחדת לשים ברחוב
קראתי שאם מפנים כך דייר הוא יכול לתבוע אותי על נזקים לרכוש שלו. 2 עורכי דין אמרו לי לעשות זאת
עם הודעה מראש. אבל בפועל המשכיר לא מוגן מתביעה על נזקים שנגרמו לחפצים של שוכר, במיוחד כאשר הדייר כבר יצא.
רק עשה את הדירה למחסן פרטי.
זה לא פינוי דייר. הדייר כבר פינה, והוא נטש מאחור חפצים שלו.
זה דבר רגיל שקורה הרבה. שוכרים משאירים מאחור כל מיני דברים, והקשר איתם בכלל מתנתק.
מכיון שנטש את החפצים שלו, הם עוברים לבעלות המשכיר.
אם יש קשר עם השוכר לשעבר, אפשר לתת לו הזדמנות לבוא לקחת את החפצים שלו.
לכן יש הודעה בכתב.
לא בא, סימן שויתר עליהם. המשכיר יכול לעשות בהם כל מה שהוא רוצה.
אני השארתי מאחור בדירות שכורות מקרר, מיטה, ארון, טלויזיה מקולקלת. המשכירים אפילו לא שאלו אותי מה לעשות בהם. עשו בהם מה שרצו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הבן שלי משאיר ממש עכשיו מכונת כביסה תקינה בדירה ששכר וביום א' אמור לפנותה. נראה שהדיירת שתחליף אותו תשמח מאד על כך.

יש פה נקודה שאולי לא הובהרה. השוכר לא השאיר את החפצים לי בתור בעלת הבית או לשוכרים. הוא השאיר אותם ומתכוון לקחת
אותם מתי שיזדמן לו. בטענה שבינתיים זה לא מפריע ובינתיים הדיירים נהנים מהספה ובנתיים הדברים בארגז לא מפריעים ועוד כל מיני בינתיים.
הבית הפך להיות מחסן פרטי ללא תשלום. וכאשר יזדמן לו הוא יבוא ויקח.
אם היה מפקיר את הדברים בדירה אז לא הייתי כותבת כאן. הוא לא שיחרר בשום תכתובת או בעל פה ואמר תעשי בהם כרצונך בחפצים.
נאמר כאן : מכיון שנטש את החפצים שלו, זהו! הוא לא נטש.

קלייטון.ש

Well-known member
הוא לא שיחרר בשום תכתובת או בעל פה ואמר תעשי בהם כרצונך בחפצים.
נאמר כאן : מכיון שנטש את החפצים שלו, זהו! הוא לא נטש.
הוא שחרר מעצם זה שעזב את הדירה - הוא יצא מהדירה ולא משלם שכירות.
השאיר את החפצים שלו בדירה של מישהו אחר שאין לו שום נגיעה אליה יותר.
כמו שתשאירי את התיק שלך מרצונך באיזה מקום ותלכי. לא שכחת את התיק ואת מחפשת אותו. השארת אותו בכוונה והלכת.
זו לא נטישה של התיק?
של מי התיק עכשיו אם את עזבת אותו מאחור בכוונה?
את כמשכירה לא אחראית על החפצים של השוכר שעזב, במיוחד ששלחת לו התראה.
אין ביניכם חוזה, החוזה נגמר. הוא לא משלם לך שתשמרי לו על החפצים ותסדרי להם מקום.
אם הוא רוצה את החפצים שלו שייקח אותם. לא לקח, גמרנו.
תכתבי לו חד משמעית שאם לא יבוא עד מחר לקחת את החפצים שלו הם יוצאו לרחוב.

הודעתי לו לפני חמישה ימים שיפנה את הדברים שלו עד 1/8/2021 בשעה 5 שזה עכשיו. והוא פינה רק באופן חלקי.
השאיר קסדה יקרה, מתקן לתליית כביסה, ספה, 3 שולחנות קטנים, דברים בארגז של הספה ומדפים בכניסה לבית.
כנראה גם כלי מטבח.
מה עלי לעשות? זה דברים שאי אפשר סתם לזרוק ברחוב. הוא כבר חודש לא דייר שלי.

קלייטון.ש

Well-known member
הודעתי לו לפני חמישה ימים שיפנה את הדברים שלו עד 1/8/2021 בשעה 5 שזה עכשיו. והוא פינה רק באופן חלקי.
השאיר קסדה יקרה, מתקן לתליית כביסה, ספה, 3 שולחנות קטנים, דברים בארגז של הספה ומדפים בכניסה לבית.
כנראה גם כלי מטבח.
מה עלי לעשות? זה דברים שאי אפשר סתם לזרוק ברחוב. הוא כבר חודש לא דייר שלי.
תפרסמי מודעה ותמכרי, ומקסימום תני לו את הכסף פחות מה שעלה לך המהלך. למרות שאת בהחלט לא חייבת. זה שלך עכשיו.

למעלה