שווקי פשפשים לא בארץ

cohen chaim1

New member
אולי ברודיאו הן לא קופצות

אבל נסה נא לשבת על גבן ברפת - מהר מאד תמצא עצמך שרוע על גבי תלולית זבל חמה ומריחה קרובה.

cohen chaim1

New member
אמנם אין חכם כבעל נסיון

במקרה זה למדתי מנסיונם של אחרים. אתגרים כאלה לא משכו אותי, הסתפקתי בנסיונות צנועים יותר.

כן כן,

אלא שהיא שמורה הרבה יותר טוב. יד ראשונה ממהנדס. ואני - גרוטאה, יש ראשונה ממהנדסת.

broadaxe

New member
תיקתוק? תיקתוק???!!!

מפלטי השוט-גאן מייצרים פעימות כח מהדהדות בבאס נמוך, מרטיט עצמות ומרעיד את יסודות הבניינים שמסביב.

vered73

New member
../images/Emo124.gif הקשיבו למומחה. אבל נכון

שהמוזיאון דל ומשעמם?

cohen chaim1

New member
בהולנד

ראיתי בעיר היפהפיה אוטרכט שוק בולים ומטבעות שהתקיים בימי ו' על גדות אחת מתעלות המים ברובע העתיק. היה זה לפני זמן רב אבל אני מניח ששוק כזה קיים גם כיום. בכלל, אוטרכט היא עיר המשמרת את עברה בצורה יוצאת מן הכלל ואפשר גם למצוא שם מוזיאונים קטנים שתענוג לבקר בהם , כמו מוזיאונים לשעונים, כלי כסף, תיבות נגינה ועוד. ביקרתי שם גם בחנות קטנה לממתקים שנשארה כפי שהייתה במאה ה-19 - כל החפצים והאריזות, אולי גם הממתקים עצמם, רק המוכרת הייתה צעירה בהרבה.

JAMES DEAN

New member
../images/Emo124.gif סקר חדש בפורום ../images/Emo88.gif

בנתיים עד השרשור הזה יתקדם לאנשהו עשיתי סקר חדש אתם מוזמנים להצביע ולהשפיע.

שפע מידע על שווקים בעולם../images/Emo222.gif

וגם בארץ יש בפורום השכן שלכם שווקים מציאות ועוד ........ תוכלו להעזר במידע שהובא לשם על ידי מדריכת טיולים ממשתתפות הפורום. בהזדמנות זו אני מזמינה אתכם לבוא ולקחת חלק בשוק תן-קח שנפתח היום תוכלו לתת או לקבל חפצים שאינכם זקוקים להם. והכל בחינם. בקרוב אגיע אליכם להשוויץ עם תמונות מהאוספים שלי ........... שוקו

lomas

New member
שוק מאוד נחמד: El Rastro במדריד

חלק גדול מהשוק, בעיקר ברחוב המרכזי, נתפס על ידי סוחרים סינים שמוכרים מכל הבא ליד, אבל יצור תעשייתי כמו בשוק הכרמל. יש גם קצת שוק בצלאל. מסביב לדוכנים יש הרבה חנויות של עתיקות, מסודרות, יקרות ויוקרתיות. ממש בשוליים של השוק אפשר למצוא את החבר'ה: צוענים וצפון אפריקאיים, שפורסים את הסחורה ברצפה, כפי שעושים זאת בשוק הפישפשים. כמובן, יש גם כמה וכמה חנויות מאובקות עם כמה דברים מאוד מעניינים עם סוחרים וותיקים שרואים כיצד ה"נייע זאכען" נוגסים להם ב"אלטע זאכען".

lomas

New member
עוד שוק מעניין בעיר ברסלונה

נקרא Les enchants Bells או הקסמים היפים. כמו במדריד הרבה דברים חדשים-תעשיתיים תוצרת סין. בצד יש כמה חנויות של סוחרים וותיקים ובאמצע צפון אפריקאים וצוענים מציגים את מרכולתם על הרצפה. מתחם סגור ומאוד צפוף. Port Velle הנמל הישן בקצה של ה-Ramblas דומה יותר במהות לשוק דיזנגוף עם דוכנים מאוד עשירים עבור האספנים, אבל כאמו במחירים די "מדכאים". נסיעה טובה!

ניצה 7

New member
עוד פרטים על שווקים בחו''ל שקיבלתי

מידיד כאשר שמע על התעניינותכם: מדריד - בימי ראשון בPLACA MAYOR שוק של בולים ומטבעות ליסבון - FEIRA DE LADRA (שוק הגנבים) בימי שני (?) כלים ישנים וגם דברים חדשים באיכות טובה, יש מציאות של ממש - ענתיקות מעניינות ושמורות יפה.

rachelea

New member
ליסבון בפורטוגל, לא?

למען הרישומים נדרשת הבהרה, ניצה, האם מסרת מידע על שני שווקים: האחד במדריד - ספרד והשני בליסבון - פורטוגל?

ניצה 7

New member
נכון, העתקתי את הודעת הידיד ככתבה

וכלשונה אבל השורות קפצו משום מה.

למעלה