שווי הוגן של תעודת לונג ממונפת יומי 1111905

hananhr

New member
שווי הוגן של תעודת לונג ממונפת יומי 1111905

שלום בנוסחאת שווי הוגן יש מרכיב שנקרא "שווי הוגן עובר לתחילת יום המסחר לפני דמי ניהול " מהיכן אני לוקח את הנתון הנ"ל. האם אני מחלק את השווי ההוגן בוקר קרי של היום 616 אגורות לחלק למקדם דמי ניהול 0.9905 = 620.7 או שאני אמור לקחת נתונים מהדיווח של יום מסחר קודם. תודה

hananhr

New member
כי אני רוצה להבין את החישוב

אני מכיר את המחשבון אולם חשוב לי להבין את החישוב. תודה

guyklainer

New member
אפשר לקבל הסבר..

על התעודות הממונפות האלה?? מה שונה בהן מתעודות רגילות?? על מה צריך לשים דגש ולבדוק לפני שנוגעים בהן?? יש בהן קאטצ' כלשהוא?? עוד שאלה.. נגיד יש את התעודה קסם נדלן כפליים חודשי.. עכשיו לפי מה שכתוב בתעודה אמורים לקבל תשואה פי 2 מתשואת הנדלן אבל בצורה חודשית.. מה הכוונה?? אם אני קונה אותה והמדד עולה ב3 אחוז.. היא לא תעלה בערך ב6 באותו יום?? הבנתי גם שיש איזה קטע של איזון בתעודות האלה.. אם מישהו יוכל להסביר אני אשמח.. תודה.

הסבר

בוקר טוב ראשית מספר קישורים: הראשון: לדיווח היומי לבורסה בו תוכלו למצוא את נוסחאות החישוב לשווי ההוגן בכל תעודות הסל של קסם. התעודות הנוסחאות לתעודות הממונפות נמצאות בעמודים 12-15 http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=443512 קישור שני: מחשבוני קסם - שם תוכלו למצוא סימולטור להבנת התעודות בעלות המינוף היומי הקבוע ולחישוב השווי ההוגן בכל תעודות סל ולחישוב המינוף היומי בתעודות בעלות המינוף החודשי http://www.ksmc-fv.co.il/calculators2.asp והסבר כללי: תעודות הסל בעלות המינוף היומי (נניח לצורך הדוגמה שהמינוף הקבוע שווה 3) מאפשרת למשקיעים חשיפה של פי 3 מהתשואה היומית של המדד (תעודות שורט משיגות חשיפה הפוכה כמובן, תעודות לונג חשיפה רגילה). השינוי היומי בשווי התיאורטי של התעודה משקף חשיפה הפוכה בגובה פי 3 לתשואת היומית של המדד (הניטרול ריבית) ובהפחתה של עמלות ניהול והמרה ודיבידנדים לא מתואמים למדד. חשוב להבין שהמינוך הוא יומי ולכן - אם במשך מסוים, מדד הבסיס של תעודה ממונפת (נניח תעודת שורט עם מינוף 3) הראה ירידה של 20% - אין זה אומר שתעודת השורט בעלת המינוף הקבוע (3) תראה עליה של 60%- זאת מאחר והמינוף הוא יומי! ניתן להעזר בסימולטור שבלינק המצורף ולבדוק ימי מסחר דמיוניים כדי להביןהיטב את התנהגות התעודה: http://www.ksmc-fv.co.il/calc_2.asp?Asset=10 תעודות סל בעלות המינוף החודשי מאפשרת למשקיעים חשיפה (תעודות שורט משיגות חשיפה הפוכה כמובן, תעודות לונג חשיפה רגילה) של פי 2 מהשינוי החודשי של המדד. השינוי החודשי בשווי התיאורטי של התעודה משקף חשיפה הפוכה בגובה פי 2 לשינוי החודשי של המדד בנטרול ריבית, עמלות ניהול והמרה ודיבידנדים לא מתואמים למדד. מאחר והמינוף החודשי הוא 2 , ברמה היומית המינוף הוא מינוף משתנה. כלומר - ברמה היומית - אם מדד הבסיס ירד באחוז - אין זה אומר שתעודת הסל בעלת המינוף החודשי (נניח ומדובר בתעודת שורט) תראה עליה של 2%. אך אם נחשב מיום האיזון הקודם, ליום האיזון הבא - הרי שהתעודה תראה מינוף 2 ביחס ליום האיזון הקודם. כלומר - אם מיום האיזון הקודם ועד ליום האיזון הבא - מדד הבסיס עלה ב10% - הרי שתעודת סל ממונפת חודשית (נניח שורט) תראה ירידה של 20%. מקווה שעזרתי... אני כאן אם יש עוד שאלות _________________________________________________________________ הנ"ל אינו בעל רשיון לייעוץ. האמור אינו מהווה ייעוץ, הזמנה, המלצה לביצוע עסקאות בסחורות ו/או ניירות ערך. קבוצת אקסלנס נשואה מנפיקה ומנהלת תעודות סל מסדרת קסם. הקבוצה, דירקטורים, עובדים, מנהלים, וחברות קשורות לה הנם ו/או עשויים להיות בעלי עניין, למכור, לקנות, להחזיק בני"ע הנזכרים בפורום. כל העושה שימוש במידע המופיע, עושה זאת על אחריותו בלבד.

hananhr

New member
תודה אולם יש עדיים פער

ראשית תודה על הפירוט. שנית עדין יש אי התאמה בין המחשבון באתר לנסיון חישוב ידני: שויי הוגן ב 13 למאי 209 בסוף יום הוא 820 אגורות , עם מקדם ניהול =1 אני מקבל ששוי הוגן מיום קודם לטובת חישוב ב 14 לחודש בהנחה שאין שינוי במדד הוא ( מימין לשמאל ) : 820 *( ( 1 - 2 * 0 ) + 0.2298 ) * 1 = 820.2298 אגורות. במחשבון שצירפת אני מקבל שווי הוגן: 821.474127 האם אני מפספס משהו ? תודה

לא כל כך הבנתי את החישוב שעשית , אבל

סטיה של אגורה (שמינית אחוז) יכולה לנבוע גם מעיגול ספרות אחרי הנקודה _________________________________________________________________ הנ"ל אינו בעל רשיון לייעוץ. האמור אינו מהווה ייעוץ, הזמנה, המלצה לביצוע עסקאות בסחורות ו/או ניירות ערך. קבוצת אקסלנס נשואה מנפיקה ומנהלת תעודות סל מסדרת קסם. הקבוצה, דירקטורים, עובדים, מנהלים, וחברות קשורות לה הנם ו/או עשויים להיות בעלי עניין, למכור, לקנות, להחזיק בני"ע הנזכרים בפורום. כל העושה שימוש במידע המופיע, עושה זאת על אחריותו בלבד.

hananhr

New member
הסבר

הי אופיר אני רוצה לוודא כי על מנת לחשב את השווי ההוגן של יום מסוים לדוגמא ב 14 לחודש אני צריך לפתוח את הדיווח מיום קודם קרי ה 13 לחודש לקחת משם את השווי ההוגן ולחלק במקדם ניהול מה שיתן לי את "שווי הוגן באג' עובר לתחילת יום המסחר לפני ניכוי דמי ניהול" כמצוין בנוסחא לחישוב שווי הוגן בעמוד 12 של הדיווח היומי לבורסה. בדוגמא שלנו מקדם הניהול הוא 1 ולכן ההפרש של אגורה זניח קרי: ביום ה 13 למאי בסוף היום שווי הוגן הוא 820 ומקדם דמי ניהול = 1 => שווי הוגן עובר ליום הבא הוא 820 לחלק ל 1 = 820 אגב אם ניקח תעודה אחרת מאותה קטגוריה לדוגמא : קסם מעוף שורט יומי ( 1105832) שם מקדם ניהול = 0.9834 ולפי התאריכים המדוברים: ב 13 למאי שווי הוגן הוא : 984 לחלק ל 0.9834 = 1000.6 זהו שווי הוגן עובר ליום ה 14 למאי . האם אני צודק ? כאשר אני מציב את נתון זה בנוסחא: 1000.6 * ( 1- 3 * 0 ) ) * 0.9833 = 983.89 לעומת התוצאה שלי לקסם יצא 980 שזה הפרש של כמעט 4 אגורות או 0.4% תודה חנן

תשובה

בוקר טוב, הנתונים הדרושים לך למעשה כדי לחשב שווי הוגן בכל רגע נתון בתעודת סל ממונפת יומית כגון קסם לונג מעו"ף פי 3 הם: שווי הוגן של סוף יום המסחר הקודם מדד סגירה סוף יום מסחר קודם ומדד נוכחי נדגים זאת כך: מדד הסגירה של תאריך ה 17.5.09 (מדד מעו"ף כמובן) היה 825.25 השווי ההוגן של סוף יום המסחר ב 17.5.09 בקסם לונג מעו"ף פי 3 היה 616.511334 כעת, נניח שבמהלך יום המסחר ב 18.5 עלה מדד המעוף ב 2% ועומד על 841.755 השווי ההוגן יהיה: 825.25*(2%+1*3) יש לקרוא את הנוסחה מימין לשמאל התוצאה יוצאת 653.502014 _________________________________________________________________ הנ"ל אינו בעל רשיון לייעוץ. האמור אינו מהווה ייעוץ, הזמנה, המלצה לביצוע עסקאות בסחורות ו/או ניירות ערך. קבוצת אקסלנס נשואה מנפיקה ומנהלת תעודות סל מסדרת קסם. הקבוצה, דירקטורים, עובדים, מנהלים, וחברות קשורות לה הנם ו/או עשויים להיות בעלי עניין, למכור, לקנות, להחזיק בני"ע הנזכרים בפורום. כל העושה שימוש במידע המופיע, עושה זאת על אחריותו בלבד. התשובה שתתקבל תהיה

hananhr

New member
המשך

הי האם את השווי הוגן של יום מסחר קודם קרי 616.511334 לא צריך לחלק במקדם דמי ניהול מכיון שבנוסחא כתוב שווי הוגן בניכוי דמי ניהול

hananhr

New member
מדוע אתה לא מכפיל את התוצאה במקדם ניהול ?

הי אופיר לפי הנוסחא בדיווח היומי צריך להכפיל את התוצאהבמקדם ניהול , מדוע אתה לא מכפיל ? תודה

בדוגמה הצבתי למעשה 1

בדוגמה הצבתי למעשה מקדם דמי ניהול =1 (כפי שעשית בדוגמה שלך) _________________________________________________________________ הנ"ל אינו בעל רשיון לייעוץ. האמור אינו מהווה ייעוץ, הזמנה, המלצה לביצוע עסקאות בסחורות ו/או ניירות ערך. קבוצת אקסלנס נשואה מנפיקה ומנהלת תעודות סל מסדרת קסם. הקבוצה, דירקטורים, עובדים, מנהלים, וחברות קשורות לה הנם ו/או עשויים להיות בעלי עניין, למכור, לקנות, להחזיק בני"ע הנזכרים בפורום. כל העושה שימוש במידע המופיע, עושה זאת על אחריותו בלבד.

למעלה