שווה לשלם על אחריות פי 2?

Duck AllMighty

New member
שווה לשלם על אחריות פי 2?

אהלן, אני רוצה לקנות את הפנטקס W30 שגם הגיעה לארץ כבר. עוד אין מחיר מדויק אבל בארץ הכי זול שיהיה אפשר להשיג אותה יהיה מעל ה2000 בעוד שבחו"ל אפשר להשיג אותה ב250-300 דולר. האחריות היא לא בין לאומית. האם שווה לשלם כמעט פי 2 בשביל לקבל אחריות בארץ? (מצלמה טובה ואמינה סה"כ) מה אתם הייתם עושים? עוד דבר, במידה ואני קונה אותה בחו"ל עם חבר שטס. 1. האם זה יקר/סחבת לשלוח מצלמות לתיקון בחו"ל במסגרת האחריות כמובן? 2. מה עלות משוערת לתיקון מצלמה בארץ.. אצל סתם חנות צילום/חשמלאי.. ואצל היבואן של אותה מצלמה? 3. האם יש אפשרות לשלם כסף ולרכוש אחריות בארץ אצל היבואן ("קרט") למצלמות שנקנו בחו"ל? מודה לכל מי שיעזור

dani666

New member
לדעתי, אם בחו'ל היא חצי מחיר אז ...

אז אין בכלל שאלה. קנה בחו'ל. 1. לגבי משלוח לחו'ל בשביל אחריות - לא יצא לי, (כשהרסתי תריס לפנטקס ZX-L שלי - תיקנתי אותה בארץ בצ'יק ובזול). אבל זה לא רק עלות המשלוח. זה גם הריצות מסביב. צריך לארוז טוב, להצהיר למכס שאתה שולח לתיקון במסגרת אחריות, ויש עוד מלא. בלבול מוח. אבל צא מתוך הנחה שהציוד היום די אמין סה'כ, שזו לו DSLR, כך שבאמת איןסיבה לתקלות שנופלות למסגרת האחריות. 2. זה כבר תלוי בתיקון ... בכל מקרה זה לא אצל סתם חנות צילום ובטח לא אצל חשמלאי. זה או אצל היבואן או במעבדות עצמאיות, ומתוך הנחה שהמצלמה שלך בכלל מיובאת לארץ (אחרת יהיה לפחות מחסור בחלקים, ואולי גם מחסור בידע). 3. לא. אבל ייתכן ויש אחריות Mack בין לאומית למצלמה הזו. עשה כאן חיפוש אחורה - היו שרשורים. בכל מקרה אם אתה רוכש אותה שים לב לרכוש את האחריות המתאימה (ביןלאומית, שמתחילה עם הרכישה ולא בגמר האחריות הרגילה).

Duck AllMighty

New member
מה הכוונה?

קודם כל תודה, מה הכוונה באחריות בינלאומית? נניח אני בארץ/בדרום אמריקה... איפה אפשר לממש אותה אם קורה משהו למצלמה? יש להם באמת מקומות שאפשר לשלוח לתקן או שזה פשוט תקף ככה שאפשר במסגרת האחריות לשלוח את זה לארה"ב או משהו בסגנון?

dani666

New member
אני מניח שהוא מתכוון לבטוח MACK

כמו שכבר ציינתי בתשובה שלי

איך עובד ביטוח mack בינלאומי

אחרי שקנית את המצלמה, אתה צריך בתוך 30 יום להירשם לביטוח ולשלוח במייל העתק של קבלת הקנייה. במקרה של תקלה, אתה צריך לפנות למעבדה שעובדת עם יבואן הרשמי של פנטקס באותה מדינה (בארץ - קרט) המעבדה נותנת לך הצעת מחיר לתיקון, ואתה צריך לשלוח אותה ל-mack. אם הם מאשרים אותה, אתה מתקן את המצלמה על חשבונך, ובתוך כמה שבועות מקבל מהם צ'ק בדואר שמכסה את עלות התיקון. אמנם קצת יותר מטרטר ופחות נוח ממימוש רגיל של אחריות מקנייה בארץ - אבל זה עובד! תעשה חשבון אם שווה לך לחסוך את הכסף בשביל זה

Duck AllMighty

New member
בוקר טוב

תודה, אני אעשה את זה זה נשמע על הכיפאק אני מניח שצריך אחריות נוחה אחרי הכל... כמה שהמצלמה קטנה מגניבה ועמידה.. היא גם מועדת לפורענות ברגע שמותר להכניס אותה למים

למעלה