שוב מתייעצת לגבי הגמילה מחיתולים

wondering about

New member
שוב מתייעצת לגבי הגמילה מחיתולים

בת שנה ושלושה חודשים, מפחדת לשבת על הסיר ביומיים האחרונים (לפני כן ישבה עליו עם הבגדים והחיתול בלי פחד ובכי).
אציין שמדובר בילדה מפותחת שיודעת להביע את עצמה היטב (הולכת, מתיישבת על הספה שלה עם הבקבוק, אוכלת לבד, מצביעה על העגלה כשרוצה לטייל וכו'), והפחד והבכי ממש לא מתאימים לה.
כל הבובות כבר עשו פיפי בסיר אבל היא עדיין מפחדת להתיישב עליו ובוכה אם מנסים להושיב אותה ואפילו אם סתם מנסים להחזיק אותה בתנוחת פיפי (הרחק מהסיר).
בנוסף אנחנו קצת מצוננים (חשבנו שהחלמנו אבל מסתבר שלא), והפעם כשאני אומרת אנחנו הכוונה גם אלי...

עכשיו ההתלבטות היא אם להחזיר לה את החיתול ולהעלים את הסיר ולנסות שוב עוד כמה ימים, או לתת לה להיות יומיים בלי חיתול ביום ולא לנסות להושיב אותה על הסיר בכלל.
ד"א, שמנו לה חיתול בלילה, ואחרי שעה הוא ממש הציק לה והיא התעסקה איתו (החלפנו לה כמה פעמים יותר מאשר בלילה רגיל) והיה גם המון בכי שיכול להיות קשור גם להצטננות ולשן שיוצאת עכשיו...
כמובן שביום ראשון חוזרים לגן, ואז לא יהיו לנו ימים מלאים להתרגל לסיר. (הפעם הבאה שתהיה הזדמנות כזאת היא באוגוסט)
בקיצור, אשמח לשמוע את דעתכם ולקבל עצות.

תודה רבה למי שקרא עד פה (יצא לי קצת מבולגן)

yoti london

New member
לא בטוח שזה פחד

אולי פשוט לא בא לה לשבת , זה די משעמם לשבת על סיר יותר מכמה שניות.
תנסי לעניין אותה עם סיפור או משחק ותראי אם היא עדין מתנגדת.

wondering about

New member
היא מתחילה לבכות מיד כשמושיבים אותה על הסיר

אפילו לא שניה אחרי. גם סיפרנו סיפורים לבובות שישבו על הסיר וזה היה בסדר.

אתמול הגעתי למצב שאני מושיבה אותה והיא קמה מיד, אבל בלי לבכות, וכנראה הרסתי משהו - אולי ניסיתי יותר מידי.
עכשיו אני גם חוששת שהיא מתאפקת ולא עושה פיפי - היא עשתה פעם אחרונה בשמונה וחצי, ונראה לי שהיא צריכה (סימנים דומים לסימנים של אתמול לפני פיפי).
אני ממש שוקלת להחזיר לה את החיתול כדי שתעשה בו פיפי ואז נוריד שוב. זה הגיוני בכלל?

yoti london

New member
מה עם להחליף סיר או להושיב במקום אחר?

(אני לא אוהבת סירים ונראה לי שישבנון הוא נוח יותר)

wondering about

New member
קנינו מקטין אסלה, אבל לא נראה שהוא יושב טוב

על האסלה - הוא לא יציב מאוד. לגבי ישבנון (להבנתי זה מקטין + מדרגות) - המדרגות מאוד צרות ולא נראו לי מתאימות לגילה.
ננסה אולי להחליף סיר - איפה כדאי לקנות סיר ומקטין אסלה? קנינו בהום-סנטר ולא היה להם יותר מסוג אחד

yoti london

New member
הישבנון עם המדרגה באמת מתאים לגדולים יותר

גם המושב עצמו לא נוח לטוסיקים קטנים
.

בכל חנות למוצרי תינוקות יש סירים ומקטיני אסלה.
אם את יכולה לכי על ישבנון קטן מרופד (או סתם מושב נוח לטוסיק) ולא כזה שמכניסים מתחת למושב האסלה כי הם הכי נוחים לקטנים.

נינושה2

New member
שלי אוהבת לשבת על המקטין המרופד

ששמים על מושב האסלה, זה מאוד נוח לה.
וגם אוהבת לטפס על הזה עם המדרגות, אבל עשתה שם באמת פיפי רק פעם או פעמיים, היא לא מספיק גבוהה כדי להתיישב באופן עצמאי.

kmiki

New member
אולי היא פשוט לא מוכנה

תראי, אני תומכת גדולה במגילה, וכמה שיותר מוקדם, אבל היות והיא עדיין ממש קטנה, אולי היא פשוט לא מוכנה?
על בסיס מה החלטתם דווקא עכשיו לגמול? אולי לעצור הכל, להמשיך עם חיתול, ושהסיר יהיה זמין למקרים מסויימים בהם בא לה?
נסו לשים אותה על הסיר ובו זמנית שאת תעשי פיפי, אחת ליד השניה (כמו אמא)

wondering about

New member
החלטנו באמת לוותר ולשים חיתול. יש כמה סיבות

בגללן התחלנו עכשיו: דבר ראשון - היא ממש לא אוהבת חיתולים והחתלות (בעיקר החתלות) - מתפתלת ונלחמת. בגן הגננות עושות הצגה שלמה כדי שהיא תשכב, ובבית אני לרוב מחליפה בעמידה, או מתפקדת כצוות הווי ובידור בזמן שבעלי מחליף.
בנוסף, היא הגיבה לסיר ממש טוב בפעם הראשונה: הוצאנו אותו והסברנו מה עושים עליו (סתם כהקדמה) לפני כמה ימים, והבובות ישבו בסיר ואז היא ניסתה להתיישב בעצמה ועשתה שם קקי (לא הורדנו חיתול כי לא ציפינו לזה). גם אחרי זה לא היתה בעיה להתיישב על הסיר. רק כשממש התחלנו אתמול בבוקר והורדנו את החיתול, היא לא הסכימה לשבת עליו.
(ד"א, היא כבר הייתה בעבר ללא חיתול לזמן מה - עם כל פריחה נוראית שהיתה)
בנוסף, מבחינת זמינות ומז"א, עכשיו אידאלי - ילדה ושתי הורים בבית (בעלות של ימי חופש כמובן), ומז"א חמים ונעים.
הסיבה שוויתרנו היא כי שתינו די חולות (היא בסוף המחלה, אני באמצע). היינו חולים שבוע שעבר, ובשבת כבר היינו בסדר, אז הנחתי שעברנו את זה. האמת שעם איך שהרגליים שלי מרגישות עכשיו, גם אני לא הייתי רוצה לשבת על משהו חשוף. כאמור, היא כבר מרגישה יותר טוב, אבל כנראה כבר הרסנו את החוויה החיובית.
כרגע החזרנו את החיתול - ממש לא מזמן, ואני חושבת מחר לעשות עוד ניסיון - לא יום שלם - אולי אחרי חצי יום ולילה בלי התייחסות לסיר וכשבריאים המצב יהיה יותר טוב.
חשבתי אולי להלביש חיתול לאחת הבובות ובבוקר (אחרי התאוששות, החלפה לחיתול נקי ובקבוק), להוריד לבובה את החיתול ולתת לה לעשות בסיר. אולי אחרי זה היא לא תפחד.
אולי נמשיך עם זה רק בערבים וסופ"שים כדי שהיא לא תפחד מהסיר.
ניסינו להושיב אותה על הסיר כשאני לידה בשירותים - הסתכלה בעניין אבל סירבה לשבת בסיר.
תודה רבה על העזרה,

wondering about

New member
ד"א, יש אולי סיר נמוך לילדים נמוכים?

אולי אחת הסיבות לפחד זה שהרגליים שלה באוויר והיא חולת שליטה :)
כשחיפשתי ראיתי רק סוג אחד (אם פוסלים את אלו שמנגנים ועושים הילולה שלמה)

למעלה