שואל שנית: קרן נאמנות יתר על המעו"ף

מצב
הנושא נעול.

1. הוראת קנייה ניתנה ביום שבת, האם השער שיוצמד לה הוא זה שבסוף יום א'? 2. במידה וכן: אם ביקשתי בשבת להשקיע 2000 ש"ח האם יתכן ובפועל גבו ממני 2125 ש"ח בגלל עליית השער במסחר של יום א' ?! זה נראה לי מוזר אפילו כשמדובר בקרן נאמנות מסוג זה! 3. במידה והיתה באותו יום א' תשואה 5.4% אזי קרן + תשואה = 2108 ש"ח אבל כאמור בגלל ה- 2125 ש"ח הנ"ל גמרתי במינוס למרות התשואה! זה נראה לכם הגיוני? כי כך סיפר לי הברוקר

idoba2

New member
תשובות

1. הוראת קנייה ניתנה ביום שבת, האם השער שיוצמד לה הוא זה שבסוף יום א'? 2. במידה וכן: אם ביקשתי בשבת להשקיע 2000 ש"ח האם יתכן ובפועל גבו ממני 2125 ש"ח בגלל עליית השער במסחר של יום א' ?! זה נראה לי מוזר אפילו כשמדובר בקרן נאמנות מסוג זה! 3. במידה והיתה באותו יום א' תשואה 5.4% אזי קרן + תשואה = 2108 ש"ח אבל כאמור בגלל ה- 2125 ש"ח הנ"ל גמרתי במינוס למרות התשואה! זה נראה לכם הגיוני? כי כך סיפר לי הברוקר
תשובות
אתה קונה "יחידות". הסכום שהקשת מתורגם למס' יחידות ועל בסיס היחידות מתבצעת הקנייה. אם מחיר יחידה עלה - העלות עלתה ולכן כל מה שכתבת נכון.

n u 1

New member
עוד תתגעגעי אליי

עוד תתגעגעי אליי
תבדוק כמה - " ערך נקוב " - קנו לך ביום ראשון . תקח את סהכ הערך נקוב שקנו לך ביום ראשון ותכפיל אותו במחיר הקניה של קרן הנאמנות ( אם אני לא טועה אולי צריך גם לחלק ל - 100 אני לא בטוח ) ותדע בדיוק בכמה " כסף " קנו לך את קרן הנאמנות . אני חוזר ומדגיש - אתה מכפיל את הערך נקוב - במחיר הקניה של הקרן . ולא במחיר הפידיון של הקרן . זה בשביל לדעת בכמה כסף קנו לך את הקרן נאמנות . כדי לדעת כמה כסף תאכלס יש לך - אתה צריך לקחת את הערך נקוב - ולהכפיל אותו במחיר הפידיון של הקרן נאמנות . אני מקווה שלא בילבלתי אותך - עם מחיר קניה / פידיון של הקרן נאמנות .

מצב
הנושא נעול.
למעלה