שואלת גם כאן - מישהי מבינה באסטרדיול?

היום הצלחתי לפתור את הבעיה

הגעתי לרופאה אחרת - לשמחתי שפויה (איזו הקלה!
), והיא מייד הסכימה לתת לי הפניה למרפאת פוריות (למאוחדת אין מומחים כאלה בבאר-שבע, חייבים הפניה חיצונית). מה נשמע אצלך?

שואלת גם כאן - מישהי מבינה באסטרדיול? ../images/Emo12.gif

טוב, אם אתן זוכרות, אני אחרי איקקלומין, י"מ 20, וביום שני נצפו 9 (!) זקיקים גדולים ושמנים (16-29 מ"מ + עוד כמה קטנים) הטכנאית התלהבה ולא נתנה הנחיות, לא הבנתי מייד את הסיכון שבזה והמשכנו לנסות... (האמת שהרירית הייתה רק 5 מ"מ ויש בעיית זרע, אז אני לא נורא מודאגת). אתמול התקשרתי לרופאה והיא אמרה לעשות בדיקות דם, להפסיק ניסיונות, לשתות הרבה מים ולא לעשות פעילות מאומצת. קצת נבהלתי אבל ניסיתי ליישם אני מרגישה ממש בסדר, למעט היפר עצבני שלא עוזב אותי כבר כמה ימים - זה מלחץ או משהו הורמונלי? בכל מקרה, הבוקר עשיתי בדיקות, ועכשיו רופא חביב ממעבדת מאוחדת התקשר אליי עכשיו ואמר לי שאני צריכה להתייעץ עם הרופאה, כי האסטרדיול ממש גבוה - 13,155 PMOL/L למען הדיוק - והפרוגסטרון 43.80 NMOL/L הרופאה לא שם עכשיו, יש לי תור רק למחר, מה עושים??? מישהי מבינה בזה משהו? תודה!!!!!!

בהחלט גבוה

יותר מתאים לIVF ולא לאיקקלומין, אבל אין סכנה במספר עצמו, אלא שזה אומר שאת בסיכון מוגבר לגירוי יתר ההנחיות הן כלליות - לשתות הרבה (כדי למנוע התייבשות) ולא להתאמץ. יכול להיות שתרגישי נפיחות בבטן (בגלל הזקיקים הרבים) מאוד חשוב - אם פתאום תתחילי להרגיש לא טוב, אם יופיעו הקאות, שלשולים, כאבים חריגים ושאר הירקות אל תחכי ותפני למיון. בגדול אני יכולה להגיד לך שהגעתי בערך לאותה רמה של אסטרדיול, היה לי גירוי יתר קל שעבר תוך כמה ימים. גם לי אמרו לא לעשות כלום, לשתות ולנוח. הפרוגסטרון נראה כבר אחרי ביוץ. ותעשי טובה לעצמך, תבעטי את הרופאה הזאת ..

מיב10

New member
3 ליטר ביום!!! לשים לב שאת משתינה הרבה

ואם הבטן מתנפחת אפילו קצת את ישר למיון (וגם אם יש כאבים בלתי נסבלים או שאת לא משתינה בכמויות סבירות לכזו כמות שתיה). את פשוט בגירוי יתר, זה יכול להסתיים במנוחה ושתיה (ככה היה לי עם מספר גבוה יותר) או באשפוז לשם איזון נוזלים בגוף (שהיה לי בפעם אחרת). אה ושום דבר שמקשה גופנית עלייך כי יש סכנה שהשחלה עמוסת הזקיקים תסתובב על צירה ותחנק. לא להילחץ, עם השגחה ותשומת לב לגוף שלך הכל יהיה בסדר, אבל לא לזלזל!!!

תודה רבה על התגובות המהירות!

הבטן די נפוחה כבר כמה ימים, נראה לי שזה פשוט כל הזקיקים האלה, לא? כאב קל מאוד שותה ומשתינה נון-סטופ, לא מקיאה מאוד מנסה לנוח, אבל בהיפר חמור, בקושי מצליחה לשבת הבטיחו עכשיו בקופ"ח לקבוע לי תור לרופא אחר עוד היום - החלטתי שכדאי, וגם ככה אני לא רוצה לחזור להיא...

ann111279

New member
תתעקשי!!!

מה שאני למדתי על בשרי זה שצריך להתעקש איתם! ובמקרה שלך בכלל. באיזה קופת חולים את? אני במאוחדת ואצלינו אם הרופא לא מקבל באותו יום, אז אני יכולה לפנות לרופא אחר. כמו שקרה היום: רופא נשם שלי לא עובד היום, והייתי צריכה לעבור הזרעה, אז התקשרתי למרכז בריאות האישה ונתנו לי רופא אחר. בכל מקרה, המון בהצלחה!

אני יודעת?

מצד אחד כן, ומצד שני רק הטרטור עכשיו במונית לקופ"ח, עם כל הוירוסים מסביב, פעם שניה היום, ואמרו לי לנוח... אגב גם אני במאוחדת (לפחות המזכירות שלהם די נחמדות, אבל אומרים שהביטוח פחות טוב, אגב) ועם כל ההיפוכונדריות המוכרת שלי, אני נאלצת להודות שאני מרגישה די בסדר...
אם חלילה זה ישתנה לפני מחר, אני אלך ל"ביקורופא"... נקווה שיהיה בסדר. אז את אחרי הזרעה? בהצלחה גם לך!

מיב10

New member
זה הגיוני שהיא נפוחה

אבל היא לא אמורה להתנפח עוד יותר ממה שהיא עכשיו, אם זה יקרה - זה הזמן ללכת למיון, אוקי? נסי לשים לב על איזה מכנס שעכשיו טוב לך ולבדוק כל יום אם הוא עדיין נסגר, אם יום אחד הוא לא טוב - יש בעיה...

בינתיים ממשיך להיסגר...

היום אני מרגישה עוד יותר רגיל, ונראה לי שהנפיחות קצת ירדה. עוד כמה שעות תור לרופאה. בהנחה שאני ארגיש בסדר, מה הלאה? עד מתי לצריך לנוח? עד מתי צריך להימנע מסקס?
תודה רבה על הייעוץ הצצתי בבלוג שלך - שיהיה בשעה טובה! ובקלות כמה שאפשר, למרות הבלגנים... רק בריאות לשניכם

מיב10

New member
תודה

לי בזמנו אמרו להימנע עד למחזור, אבל אצלך לפי הפרוגסטרון כבר היה ביוץ אז לא נראה לי שיש הרבה סיבות להמשיך להימנע מלבד הסכנה לתסביב שחלתי כאמור...

טוב, כתבתי בפורום "לקראת" אבל ../images/Emo5.gif../images/Emo193.gif../images/Emo2.gif

בא לי גם כאן, אני לא מצליחה להירגע, לא יודעת אם לצחוק או לבכות, ועכשיו גם התחיל לכאוב לי קצת הצד - בטח מרוב בלבול...
היה לי עכשיו תור לרופאה (אותה אחת שפעם שעברה רשמה לי איקקלומין בלי להנחות אותי להימנע מניסיונות אם יש יותר מדי זקיקים, וצעקה עליי כששאלתי אם יש סיכונים). רציתי קודם כל שתבדוק באולטרסאונד מה שלום השחלות המתלהבות-מדי שלי ושתגיד כמה זמן אני צריכה להמשיך לנוח. ולהמשך הדרך - שתתן לי הפניה למרפאת פוריות (היא לא מומחית, וחייבים הפנייה). חיכיתי שעה, בסדר, זה רגיל. רק נכנסתי, בקושי היא שואלת מה שלומי, וישר מתחילה להגיד כמה כדורי איקקלומין היא תיתן לי פעם הבאה. אמרתי לה שהיא לא, כי אני רוצה הפניה למרפאת פוריות. מייד ובאותו רגע היא פשוט התחילה לצרוח שלמה בכלל הגעתי אליה אם ככה, ושאני מוזמנת לצאת בזה הרגע, ושגם היא מומחית, אלא מה היא, כלב?
ושהיא בכלל לא מסכימה לבדוק אותי עכשיו, ושהיא לא עשתה שום טעות, ושאני נודניקית נוראית (כי התקשרתי אליה ביום רביעי לפני שהיא הספיקה להתקשר אליי - וזה היה שבוע מאוחר מדי!!!) וחצופה גדולה, פשוט חצופה, ובכלל אני יותר קטנה מהבת שלה, ועוד כל מיני פנינים כאלה
והכל בצרחות שלא תאמינו... והמדהים הוא שאיפשהו באמצע הצרחות נכנסה לחדר המזכירה, והיא פשוט המשיכה
פשוט קמתי ויצאתי מהחדר. בלי בדיקה ובלי הפניה. האמת, זה יותר מצחיק מאשר מרגיז, או מכיוון אחר, זה די עצוב - מניחה שעובר עליה משהו - לא יתכן שהיא תמיד הייתה כזאת מחורפנת ונשארה רופאה - היא נראית אישה טובה באופן בסיסי - חבל
רק מקווה שהכל בסדר איתי... ועדיין לא יודעת כמה זמן אני אמורה לנוח אחרי הגירוי-יתר שעברתי, וגם לא כמה זמן להימנע מסקס - מתי אפשר לדעת בוודאות שנגמרו כל הביוצים המגוונים? למישהי יש ניסיון עם זה? אולי נחליט שמחר זה כבר בסדר, גם ככה הסיכון נמוך. מזל שאתן כאן

היא ממש לא נורמלית הרופאה הזאת

באמת מגיע לה לקבל תלונה ובגדול! גם צועקת עליך וגם משאירה אותך ללא השגחה וטיפול, חוסר אחריות מטורף. תראי, מה שאני יכולה להמליץ לך זה לנסות למצוא ביום ראשון רופא תורן או מוקד שיוכלו לבדוק אותך ולראות מה המצב של השחלות ועד אז הייתי נמנעת מסקס (לפעמים גירוי מחמיר 4-5 ימים אחרי הביוץ ואם נכנסת להריון זה יכול גם להחמיר או להשאר אותו דבר ליותר זמן, חבל לקחת סיכונים) כמו שכתבו לך - מאמץ גופני (גם סקס זה מאמץ,לא? ) יכול חס וחלילה לגרום לתסביב השחלה. לי יצא להמנע יותר משבועיים לצערי, בעיקר בגלל שהרגשתי נפוחה כמו בלון , הרופאים המליצו להמנע 3-4 ימים ואז לפי ההרגשה. אותי גם עיצבן שאף אחד לא נתן לי הוראות מדויקות - לנוח? כמה לנוח? מותר לעבוד? מותד לקום? זה ממש משגע לקחתי שבוע מחלה ונשארתי בבית (גם כי ממש לא רציתי שבעבודה ישאלו אם אני בהריון) אני לא יודעת לגבי מיוחדת, במכבי לקחתי הפניות לבדיקות דם גם מרופאת המשפחה, פשוט הסברתי למזכירה את המצב והכינו לי בדיקות בטא, אסטרדיול ופרוגסטרון וגם הפניה למומחה פוריות נדמה לי שאפשר לקבל מרופא משפחה שולחת לך חיבוקים, מקווה שיהיו בשורות טובות!

כן, היא יצאה מדעתה כנראה

דבר מצער אבל קורה לרבים מאתנו. יש לי הרגשה שהיא תקבל מה שמגיע לה גם בלעדיי, אחרי הכל המזכירה הייתה שם בעצמה, והיא דווקא נחמדה, וחוץ מזה שמעתי אותה צורחת על עוד כמה אומללות
אין מה לומר, אפילו נניח שהייתי הבחורה החצופה בתבל, להגיד לי "מצדי לכי עכשיו ותיבדקי אצל רופא אחר" ביום שישי בצהריים, אחרי שאתמול אמרו לי לראות רופאה בדחיפות - זה לא מופת של אחריות... אבל אני באמת מרגישה בסדר עכשיו, ומתכוונת לנוח בשבת (צודקת שגם סקס זה מאמץ, אולי נחכה
) וביום ראשון אני אנסה לדבר עם המזכירה ההיא ולקבל תור דחוף לרופא אחר, ואם לא זה אז לעבור קופה כנראה... את חושבת שאני צריכה שוב בדיקות הורמונים, או שמספיק אתמול? בטא זה עוד 10 ימים לפחות...

אולגה26

New member
תגידי לי באיזה קופת חולים את?

אני קבעתי לבד למומחה לפוריות בקופת חולים כללית בלי שום הפניה מרופא המטפל שלי. יש רופאים שלא לוקחים על עצמם טיפול הורמנלי וישר מפנים למומחה. תשתי הרבה מים זה אמור להפחית תופעות של גירוי יתר, ובלי מאמץ. צריך לבדוק שהורמונים יורדים, לדעתי, אולי כל 3ימים. ואולי לעשות עוד US לראות שהכל תקין שם. בהצלחה ותרגישי טוב

מאוחדת. והבעיה היא

שאין מומחה פוריות בקופה באזור מגוריי. בדקתי. אז האפשרות היחידה היא לקבל הפניה למרפאה חיצונית, עם טופס והכל. שותה המון מים ומשתדלת לא לזוז... בתזוזה אני מרגישה כאב עמום בבטן, לא ממש רציני. אם לא הייתי מקבלת אזהרות, אולי לא הייתי מייחסת לזה חשיבות... מזל שאני בחופש. אבל נמאס כבר לשבת, וגם לא מצליחה להתרכז בשום דבר, ואני באמת רוצה להיבדק פשוט כדי לדעת כמה זמן אני אמורה להמשיך ככה ומתי אפשר לכבות את האזעקות... תודה, והמשך היריון נעים

../images/Emo35.gif שאלה לבעלות הניסיון בגירוי יתר...

תגידו, עד כמה צריך לנוח? אז כן, אני בגירוי יתר, ביום ראשון אפילו נשלחתי למיון וכמעט אשפזו אותי רק בגלל שנראיתי היסטרית... אבל המצב האובייקטיבי לא היה חמור, אז וויתרו לי. יש קצת כאבים, בעיקר בתנועה, הרבה נפיחות, אבל לא כאב מפלח. חוסר ריכוז קיצוני, תחושה כללית מעורפלת, אבל ברור לי שזה הרבה נפשי, וזה גם לא נדיר אצלי בכל מקרה... אז אני נחה... בוהה באינטרנט, קמה, יושבת, הולכת מחדר לחדר, שותה מים, חוזרת לאינטרנט... כבר 5 ימים. כל פעם שאני מנסה לעשות משהו, נגיד לשתוף כלים, הכאבים מתגברים, סחרחורות, אפילו קצת קוצר נשימה... אז מה, פשוט לא לנסות? ומצד שני, חסרים ימים רגילים שבהם כל פעם שאני מנסה לשטוף כלים מתקצרת לי הנשימה? יש לי ADHD, ובימים רגילים אני יודעת יפה מאוד שאסור לי לוותר לעצמי, ושאחרי המכשול הראשוני זה נהיה יותר קל, ושבעצם הבטלה עצמה היא שיוצרת הרבה מתחושת הערפול מלכתחילה. יודעות על מה אני מדברת? מה עושים? תודה

למעלה