שגריר חדש בוושינטון - מהי עמדתכם?

bhnadav

New member
שגריר חדש בוושינטון - מהי עמדתכם?

בחודש הבא יסיים השגריר דני איילון את כהונתו ויחזור לארץ לאחר כמעט 5 שנים כמדומני בתפקיד. איילון, דיפלומט מקצועי בשירות החוץ, היה סגן היועץ המדיני תחת נתניהו וברק ובתקופתו של אריאל שרון שימש כיועצו המדיני. הוא מונה ע"י רה"מ אריאל שרון ושר החוץ שמעון פרס לתפקיד השגריר בוושינגטון (כמינוי פוליטי). כעת מן הסתם עולה שאלת זהות השגריר הבא של ישראל בארה"ב. ע"פ פרסום היום של "ידיעות אחרונות", ארבעת המועמדים המובילים הם יו"ר הסוכנות לשעבר סלי מרידור; השר לשעבר רוני מילוא; דובר צה"ל לשעבר ומנכ"ל איחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקה בהווה, נחמן שי; ושגריר ישראל באו"ם דני גילרמן. גם שמו של השר זאב בוים עלה באחרונה, אך הוא לא מוזכר בכתבה כמועמד לתפקיד. ראש הממשלה ושרת החוץ כבר החלו להיפגש את המועמים לתפקיד במטרה לבחור מיד לאחר החגים את השגריר הבא, ואתמול למשל נפגשה לבני עם רוני מילוא (שנפגש גם עם אולמרט לפני מספר שבועות). ע"פ "ידיעות אחרונות", המועמד המוביל הוא סלי מרידור. מה דעתכם? מי המועמד שלכם?
 

bhnadav

New member
סופית - סלי מרידור הוא השגריר הבא.

סך סוכם בין ראש הממשלה לשרת החוץ.
 

trigotrigo

New member
../images/Emo45.gif בהצלחה

לא הייתי מתנגד לו היה זה נחמן שי, אבל גם סלי לא טומן את ידו בצלחת.. לגילרמן.. הוא עושה מלאכה הרבה יותר חשובה באו"ם.. חבל לאבד אותו שם. רוני מילוא? לא הייתי רוצה בארה"ב.
 

Fasz

New member
בחירה סבירה,

היו אישים טובים יותר, התוודעתי לפועלו של האיש עוד כשהיה ראש החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית ב91' או 92' אם זכרוני אינו מטעני. הוא בסדר.
 

bhnadav

New member
במוחי זכורה איזושהי ביקורת עליו,

כיו"ר הסוכנות, אבל אולי איני זוכר טוב או שמא הביקורת לא הייתה עניינית. בכל מקרה, מקווה שיצליח
 

Fasz

New member
עסקנות פוליטית מאת פעילי מרכז

ליכוד מתוסכלים, אשר תיארו במוחם פעם, את דן וסלי מרידור כאליטיסטים וכיו"ב. הוא היה עסקן פוליטי, אך איזו פוליטיקה קיימת ללא עסקנות? אכן, שיהיה לו בהצלחה.
 
למעלה